wmaraci reklam
lidertakipci

Anket: Sizce Suriyelilere Vatandaşlık Verilmeli mi ?

34 Mesajlar 5.387 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

aeweb aeweb WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 20.12.2015
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Yazılım Danışmanı
    • Konum Kayseri
    • Ad Soyad A** E**
    • Mesajlar 31
    • Beğeniler 10 / 10
    • Ticaret 1, (%100)
    Her gün hızla değişen gündemi takip etmek oldukça zor.

Bu sıralar sosyal medyada özellikle üzerinde durulan konulardan birisi Suriyelilere vatandaşlık verilmesi haberi.

Özellikle böyle bir karar alınacaksa en azından halk oylamasına gidilmeli diyor sosyal medya kullanıcıları...

Peki sizlerin konu ile ilgili düşünceleri neler ?

www.aerdogan.net
    wmaraci
    reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 30.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Software Developer
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 2434
    • Beğeniler 686 / 1150
    • Ticaret 1, (%100)

Böyle kanı bozuklara vatandaşlık vermek vatana ihanetin en büyüklerinden biri. Sanki silah zoruyla Türkiye'ye biz getirdik. Bıraksaydık ölseydi anasını satıyım. Madem ölmekten korkmuyorsun, git savaş ülkende. Ne işin var da kaçtın?

Şu an ülkedeki mültecilerin en fazla %0.5'ine falan vatandaşlık verilebilir bence. Geri kalanına vermek... Bizim ülkede savaş çıksa ilk onlar bizi hançerleyeceklermiş gibi hissediyorum. Ha iyileri yok mu? Elbette var, bir ... yüzünden hepsini yargılayamam.
    Orifame Arestr eneskamis

kişi bu mesajı beğendi.

aeweb aeweb WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 20.12.2015
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Yazılım Danışmanı
    • Konum Kayseri
    • Ad Soyad A** E**
    • Mesajlar 31
    • Beğeniler 10 / 10
    • Ticaret 1, (%100)
    Eğitimli, yüksek lisans/doktora mezunlarının Avrupa'ya gittiği ve ülkemizde ise eğitimsiz olanların kaldığı ifade ediliyor. Geleceğimiz açısından ciddi riskler içermekte, ille de vatandaşlık vereceğiz noktasına gelirlerse ki öyle gibi umarım halk oylamasına gidilir!
    Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

www.aerdogan.net

hsynnr hsynnr SEO Hizmetleri Kullanıcı
    • Üyelik 11.11.2015
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad H** O**
    • Mesajlar 890
    • Beğeniler 350 / 216
    • Ticaret 64, (%100)
    Kesinlikle VERİLMEMELİ.
    SizinWeb 557furkan aeweb

kişi bu mesajı beğendi.

SEO 
    wmaraci
    wmaraci

MrB MrB WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 16.06.2014
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek öğrenci
    • Konum Kocaeli
    • Ad Soyad B** Ö**
    • Mesajlar 945
    • Beğeniler 87 / 262
    • Ticaret 1, (%100)
    Devlet,vatan için bazen insani değerlere küçük bir perde indirmek gerekebiliyor ne yazık ki. Yanlış anlamayın bu tamamen ülke refahı ve halkın iyiliği için izlenmesi gereken yoldur.. Bu ülkenin daha şimdiden 3milyon suriyeliye yetecek kaynağı yok (her açıdan) birde 10 yıl sonrasını düşünün 10, 15 milyonu ile ne yapacaksınız ? Ben söyliyeyim BATACAKSINIZ! ha bu arada şuan ülkede bulunmalarının ve vatandaşlık almalarının insanlık ile uzaktan bile alakası yok tamamen İktidarı destekleyen insan sayısını arttırma amaçlı yapılan bariz bir çalışma Selametle hayırlı bayramlar arkadaşlar.
    BozkurtReis SizinWeb Arestr

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 06.03.2015
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek ARGE
    • Konum Balıkesir
    • Ad Soyad F** Ç**
    • Mesajlar 2423
    • Beğeniler 995 / 744
    • Ticaret 17, (%100)
    Asla verilmemeli. Zaten krallar gibi yaşıyorlar. Yol boyu suriyeli kadınlar aldıkları paralara ve yaşadıkları kral hayatına rağmen yaşları küçük büyük demeden yol boyunca küçükleri zorla bir şeyler satıyor yapışıyor resmen, büyükleri dileniyor kucağında bebekleriyle. Hayır imkansız araştırın ve görün, zaten aldıkları para ve destekler cidden çok büyük. Buna rağmen halen kendilerini acındırma ve insanlardan para koparma derdindeler. Kaldı ki bunlar askerlik yapmak da istemiyor çoğu "yapmam ben" diyor. Zaten kendi ülkesini dahi tınlamıyor artık bir çoğu; gelip burada senin ülken için nöbet mi tutacak askerde? Elbette hayır, kaçarlar giderler başka ülkelere bunlar alışmış. Ne demişler, alışmış kudurmuştan beterdir.

Eklemek istiyorum, eğitimli ve üniversite mezunlarının Türkiye'ye geleceğini veya Türkiye'de olduğunu düşünmüyorum. Belki denizde damla kadarı gelir anca eğitimli ve kültür seviyeleri yüksek olanların. Ben günde 100 mülteci görüyorsam çoğu dileniyor(devletten aldıkları desteklere rağmen) ve ciddi derecede eğitimsiz ve karakterleri bizim karakterlerimize çok aykırı. Küfür desen var, yüksek sesle konuşma desen zaten her an her yerde kavga çıkartabilecek bir konuşma tarzları var. Küçücük çocuk dahi peçete almadık diye bize küfür ediyor. Dönüp iki tane vursak ağzına suçlu biz olacağız biliyoruz. Devlet cidden bu konuda kendini aşmış durumda. Hani barış süreci olayı vardı bir zamanlar, sonra sinsi sinsi aslında her yeri tuzaklamışlar birileri, işte buna dönecek bu olay. Türkiye'de adalet bakanlığı, meb ve aile bakanlığı yok olmuş durumda. Yani sıkıntı büyük gibi geliyor bana.

LİNK

Linkteki haber gibi nicelerini görebilirsiniz şimdiden ama bunlar BAŞLANGIÇ...
    aeweb

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad C** Ş**
    • Mesajlar 1930
    • Beğeniler 1527 / 1150
    • Ticaret 25, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Böyle kanı bozuklara vatandaşlık vermek vatana ihanetin en büyüklerinden biri. Sanki silah zoruyla Türkiye'ye biz getirdik. Bıraksaydık ölseydi anasını satıyım. Madem ölmekten korkmuyorsun, git savaş ülkende. Ne işin var da kaçtın?

Şu an ülkedeki mültecilerin en fazla %0.5'ine falan vatandaşlık verilebilir bence. Geri kalanına vermek... Bizim ülkede savaş çıksa ilk onlar bizi hançerleyeceklermiş gibi hissediyorum. Ha iyileri yok mu? Elbette var, bir ... yüzünden hepsini yargılayamam.

15 Temmuz sonrasında bu konudaki görüşüm değiştiği için editliyorum.
    Kakarotto aHoruz cakarburhan

kişi bu mesajı beğendi.

danqer danqer Ali Dursun Kullanıcı
    • Üyelik 29.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Bursa
    • Ad Soyad A** D**
    • Mesajlar 661
    • Beğeniler 0 / 71
    • Ticaret 10, (%100)
    Kesinlikle HAYIR
    aeweb

kişi bu mesajı beğendi.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 30.01.2012
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Software Developer
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 2434
    • Beğeniler 686 / 1150
    • Ticaret 1, (%100)
    LikeSend Hocam, o açıdan düşüneceksek şu an Suriye'deki olaylarda parmağı olmayan kaç ülke var saymaya çalışsan? Dünya iki kutupsa iki kutup da şu an Suriye'de savaşmıyor mu zaten?

Benim zoruma giden şey, "Denizde boğulup ölmek Türkiye'de yaşamaktan daha iyi" diyor. Yani Ölüm Türkiye'den daha iyi diyor. Ee öyleyse biz onların ülkede sırtına silah dayayıp "hadi Türkiye'ye" mi dedik diyorum. Madem ölmek o kadar iyi ne diye Türkiye sınırları açmayınca ağlıyordunuz? Madem ölmeyi Türkiye'de yaşamaya tercih ediyorsunuz, ne diye savaştan kaçıyorsunuz? Denizde ölüp tabiri caizse telef olacağınıza, ülkenizde doğru olduğunu düşündüğünüz yönde savaşıp şehit olsanız fena mı? Sonuçta ikisinde de öleceksiniz madem ve iki yol da Türkiye'den daha iyi sizin gözünüzde.

Suriye'de olanlarda hepimizin suçu var, sadece Türkiye'nin, ABD'nin ya da Rusya'nın değil. Bi anca şu Afrika'da açlıktan kimseyi düşünecek hali olmayanların Suriye'ye etkisi yoktur. Buna zaten laf demiyorum ben.
    Rekomedya aeweb

kişi bu mesajı beğendi.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
    • Üyelik 04.08.2014
    • Yaş/Cinsiyet 40 / E
    • Meslek Yönetici
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Ş** K**
    • Mesajlar 3626
    • Beğeniler 1459 / 1458
    • Ticaret 135, (%100)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Asla verilmemeli. Zaten krallar gibi yaşıyorlar. Yol boyu suriyeli kadınlar aldıkları paralara ve yaşadıkları kral hayatına rağmen yaşları küçük büyük demeden yol boyunca küçükleri zorla bir şeyler satıyor yapışıyor resmen, büyükleri dileniyor kucağında bebekleriyle. Hayır imkansız araştırın ve görün, zaten aldıkları para ve destekler cidden çok büyük. Buna rağmen halen kendilerini acındırma ve insanlardan para koparma derdindeler. Kaldı ki bunlar askerlik yapmak da istemiyor çoğu "yapmam ben" diyor. Zaten kendi ülkesini dahi tınlamıyor artık bir çoğu; gelip burada senin ülken için nöbet mi tutacak askerde? Elbette hayır, kaçarlar giderler başka ülkelere bunlar alışmış. Ne demişler, alışmış kudurmuştan beterdir.

Eklemek istiyorum, eğitimli ve üniversite mezunlarının Türkiye'ye geleceğini veya Türkiye'de olduğunu düşünmüyorum. Belki denizde damla kadarı gelir anca eğitimli ve kültür seviyeleri yüksek olanların. Ben günde 100 mülteci görüyorsam çoğu dileniyor(devletten aldıkları desteklere rağmen) ve ciddi derecede eğitimsiz ve karakterleri bizim karakterlerimize çok aykırı. Küfür desen var, yüksek sesle konuşma desen zaten her an her yerde kavga çıkartabilecek bir konuşma tarzları var. Küçücük çocuk dahi peçete almadık diye bize küfür ediyor. Dönüp iki tane vursak ağzına suçlu biz olacağız biliyoruz. Devlet cidden bu konuda kendini aşmış durumda. Hani barış süreci olayı vardı bir zamanlar, sonra sinsi sinsi aslında her yeri tuzaklamışlar birileri, işte buna dönecek bu olay. Türkiye'de adalet bakanlığı, meb ve aile bakanlığı yok olmuş durumda. Yani sıkıntı büyük gibi geliyor bana.

LİNK

Linkteki haber gibi nicelerini görebilirsiniz şimdiden ama bunlar BAŞLANGIÇ...

Bunların bu kadar rahatlık içinde olduklarını gördükçe bende suriye vatandaşı olmak bir ayrıcalık gibi geliyor bana tr vatandaşı olunca bunlarda vergi verip askere mi gidecek giderler mi sanmam bu ehli keyif insanları yapmazlar bunu hemen alınsalar bile tr vatandaşı olarak sonradan cayar kabul etmezler çünkü su anki halleri daha iyi ne vergi var ne hesap soran var

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.
    wmaraci
    Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al