wmaraci reklam
lidertakipci

Dost Kazığı # Önerileriniz?

19 Mesajlar 2.847 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Merhaba,

Öncelikle gecikmeli de olsa herkesin bayramını kutluyorum. İşlerimin yoğunluğundan dolayı son aylarda fazla aranızda olamasam da her zaman söylediğim gibi, burası webmaster platformları arasında benimsediğim yegane yerdir. Buradaki çoğu arkadaşı tanırım, göz aşinalığım bulunan üyeleri de bilirim. İstisnalar dışında değerli insanlarsınız. Umarım keyifli bir bayram geçirmişsinizdir.
-
Konuya gelecek olursak, bu konuyu açmamın bir nedeni var. Biraz içimdekileri dökmek..

Tanıyan vardır, tanımayan vardır. Kendimi anlatmayı sevmiyorum, zaten insanın kendisini anlatması da zordur. Ben bu yaşıma kadar çok şeyler görüp geçirdim. Belki benden büyükler vardır, ama hayat tecrübesini yaşa bağlamıyorum. 20'li yaşlardayım ama belki bazısının 40 yaşında edindiği deneyimlere sahibimdir. Hayatım boyunca çoğu zaman mantıksal yaklaşmaya çalıştım olaylara, bazen bunu başarsam da insanın doğasında olan güvenme isteği maalesef bazen bünyemizi esir alabiliyor.
-
Konuya girelim;

2010 yılının son aylarından itibaren internet üzerinden tanıdığım ve dost dediğim bir insan vardı. Ben tek çocuğum, kan hısımlığı olarak abi/abla/kardeş bağını tatmadım. Bu yüzden gerçekten değer verdiğim insanları öz kardeşim gibi seviyorum. Bu dost olarak gördüğüm kişi de benim için böyle bir konumdaydı. İyi kötü, acı tatlı olaylar yaşadık. Uzunca süre görüşemedik, çok fazla özel şey paylaşmadık ama benim için değerli biriydi.

Sonra bu dost diye gördüğüm vatandaşın yaşadığı bazı kötü şeyleri ve ona yapılan haksızlıkları öğrendim. Kendisi anlatmamıştı ama öğrenmiştim. Açıkçası üzüldüm. Çünkü benzer şeyleri ben de yaşadığım için empati kurdum. Kendi derdimmiş gibi sorununu benimsedim, telefon üzerinden saatlerce akıl vermeye çalıştığım dakikaları daha dün gibi hatırlar bilirim. Genelde şakalaşmayı seven bir yapıya sahip olduğu için, bu tür konularda sürekli güler eğlenirdik. Hayat paylaşınca güzel misali. Acıları paylaşmak iyidir de, eğlendirmek bence daha önemlidir. Çünkü hayatın kendisi zaten dramdır, geriye kalan zamanları anlamlandırabilmek anlamlıdır..
-
Bugün öğreniyorum ki; benim dost olarak görüp, hiçbir çıkar elde etmeden özveri gösterdiğim, kendimden verdiğim, yardım ettiğim, hiçbir karşılık beklemediğim ve almadığım, hiçbir kötülüğümün dokunmadığı bu insan, benim arkamdan o şaka olarak konuştuğumuz konuları değiştirerek birilerine anlatıp beni satıyor. Bunu neden yapıyor? Bilemiyorum. Beni yanlış şekilde anlattığı insanı tanımam etmem. Sadece şu var, birkaç ay öncesinde kendisiyle irtibatımızı kesmiştik (bana göre onun hatası yüzünden). Ama herhangi bir şekilde kırıcı olmadım, kötü bir davranışım olmadı. Onun da olmadı. Lâkin bugün öğrendiğim şey arkamdan olmayan şeyleri konuşup, beni hiç tanımayan insanlara itibarsızlaştırmaya çalışması çok manidar geldi. Her türlü ihaneti görmüş olan ben, bu ihanet karşısında inanın şaşırdım.

Şimdi önümde iki yol var, ya bu arkadaşın canını yakacak benzer bir şey yapacağım ya da yaptığını yanına bırakıp hayatımdan sileceğim. Benim neler yapabileceğimi çok iyi biliyor. Bu yüzden öğrenemeyeceğimi düşünerek böyle bir şeye kalkıştı ama sonu iyi olmayacak diye iç sesimle söylesem de, "bazen gerekeni değil; yakışanı yapmak gerekir." felsefesinden hareket etmek de diğer bir düşündüğüm.

Hangisini önerirsiniz? Siz olsaydınız, ne yapardınız?

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Klzmoon Klzmoon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek IU.UX / Motion graphic design
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 314
  • Beğeniler 222 / 176
  • Ticaret 0, (%0)
hayatından tamamen sil ve yoluna devam et, umursamaya değmez diye düşünüyorum.
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

firuze firuze WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Fotoğrafçı
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 29 / 30
  • Ticaret 8, (%100)
Kötülük onda kalsın hocam, tamamen sil gitsin birdaha tanıma, ben öyle yapıyorum.
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Abi, iyi bir ders vermelisin ki bir daha yapmasın. Yoksa bügün sana yarın bize yapar aynısını Görüşüm budur. Aklımdan geçen kişi mi bahsettiğin?
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

localhost localhost Atatürk! Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 335
  • Beğeniler 145 / 144
  • Ticaret 2, (%100)
Yazının tamamını okudum. Bu yazı o kişi için o kadar fazla ki..

Nerde kalmıştık? Pokemon Go çıkmış oynadın mı?

Umarım anlatabilmişimdir. :)
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

https://roe.com.tr

• Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Kotil adlı üyeden alıntı

Abi, iyi bir ders vermelisin ki bir daha yapmasın. Yoksa bügün sana yarın bize yapar aynısını Görüşüm budur. Aklımdan geçen kişi mi bahsettiğin?

Eyvallah kardeşim ama; dediğim gibi bazen yakışanı yapmak lazım, şu an kararsızım ve şaşırdım. Seninle bir ara uzun uzun konuşalım. Kaç defa aramana rağmen çok ihmal ettim seni, biliyorum. Seviliyorsun kalbi temiz kardeşim benim.

4u24 4u24 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 610
  • Beğeniler 376 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
Bence ugrasma
Ugrasmaman ona deger vermedgini gosterir
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Sourtimes EyvaAllah abi, ben zarar vermedikçe zarar verenler var. Onlar yüzünden başkalarına bedel ödetme düşünceleri var aklımda. Sıkıntı yok abi müsait olmadığın vakitte aramış olabilirim, zaten bir sefer aramıştım bıçaklı kavgaya girecektim orada konuşsaydık ne bileyim gözünden düşebilirdim çünkü orada sinir krizi geçirdim o gün o mevzu olaydı bedelini fena ödetecektim.

Bize yakışanı yaptıkça can yakmayı marifet sanıyorlar abi, bedelini ödetmek lazım abi yoksa bügün sana yarın bana aynı olayı yapar. Bir kez ders oldumu daha da yapamaz. Mesele birisi dolandırcıılık yaptımı nasıl ki bir kez karakola düştümü tutuşuyorsa aynı hesap abim. Dilediğin vakit arayabilirsin telefon 7/24 açık vakit farketmez. Her daim konuşabiliriz. :)

Ek Olarak: 4u24 O dediğin bir işe yaramaz, hani bana değer verilmemesi canımı sıkar fakat her insanın dğeil bazı insanların.
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

Panarogga Panarogga Adsense Onay Hizmetleri Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Adsense
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3021
  • Beğeniler 2 / 516
  • Ticaret 130, (%100)
kardeşim öncelikle geçmiş bayramın mübarek olsun bu yaşadığın olay için çok üzüldüğümü ve seni çok sevdiğimi bilmeni isterim şu webmaster forumlarında bu güne kadar tanıdığım nadir insanlardan birisisin eğer sana bu şekilde bir şerefsizlik yapıldıysa bunu burada kim olduğunu forumdan birisi ise rumuzunu fln açıklamalısın ki buradaki insanlar görsün bilsin kimi dost kimi düşman edineceğini
Regex

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)

Panarogga adlı üyeden alıntı

kardeşim öncelikle geçmiş bayramın mübarek olsun bu yaşadığın olay için çok üzüldüğümü ve seni çok sevdiğimi bilmeni isterim şu webmaster forumlarında bu güne kadar tanıdığım nadir insanlardan birisisin eğer sana bu şekilde bir şerefsizlik yapıldıysa bunu burada kim olduğunu forumdan birisi ise rumuzunu fln açıklamalısın ki buradaki insanlar görsün bilsin kimi dost kimi düşman edineceğini

Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim kardeşim öncelikle. Sen benim gerçek dostlarımın başındasın. Ama deşifre olayını yapmayacağım, çoluk çocuk muhabbeti edecek yaşı geçtim. Sen olayın detaylarını ayrıntılı olarak biliyorsun, biraz önce sana anlattım. Senin gibi yakın ve gerçek dostlarım bilecek, gerisi herkesin kendi seçim tercihi.

Şöyle söyleyeyim; bir müsibet, bin nasihat. Ben kendim yaşayıp kendim gördüm, herkes de kendi yaşarsa daha doğru olur zira forum içerisinde dost kazığı atılmasına bir "yaptırım" yok sonuçta. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al