wmaraci reklam

Türkiye'ye komşu/yakın ülkelerde yaşayanlara PayPal hk sorularım var

64 Mesajlar 26.359 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)
benim için önemli olan ebay'da sattığım ürünlerin parasını alabilmek. 21 gün süresi oluyor ,dediğiniz gibi sınırlama olabiliyor başka banka hesabı isteyebiliyor. siz kart dediniz kart eklemede sorun olmuyor banka için ise ingiltereyi deneyebilirsiniz almancanız varsa almanyayı da deneyilirsiniz

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda
wmaraci
reklam

hijjacker hijjacker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
VPN le paypala bağlansak yine de sınırlandırma olur mu acaba?

mehtap64 mehtap64 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 60 / K
  • Meslek gıda mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

724SATINALCOM adlı üyeden alıntı

paypalde kendi kredi kartınızı kullanabilirsiniz .payoneer master card kullanımı daha pahalı ama isterseniz kart olarak onuda ekleyebilirsiniz belki daha kolay eklenebilir

Kesinlikle Türkiye ye ait kredi kartı kullanılmıyor. Ben Umman üzerinden açmıştım. Parayı kredi kartına transfer ettim geri döndü. Şu an hesabım blokeli, 40 dolarım duruyor. blokeyi kaldırmıyorlar.

Ek Olarak:

724SATINALCOM adlı üyeden alıntı

paypalde kendi kredi kartınızı kullanabilirsiniz .payoneer master card kullanımı daha pahalı ama isterseniz kart olarak onuda ekleyebilirsiniz belki daha kolay eklenebilir

Kesinlikle Türkiye ye ait kredi kartı kullanılmıyor. Ben Umman üzerinden açmıştım. Parayı kredi kartına transfer ettim geri döndü. Şu an hesabım blokeli, 40 dolarım duruyor. blokeyi kaldırmıyorlar.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Ayrıca Makedonya üzerinden açılan PayPal ile yalnızca ödeme yapılabiliyormuş, ödeme alma desteklenmiyor

https://www.paypal-community.com/t5/Adding-and-withdrawing-money/Withdraw-money-to-Macedonian-cards/td-p/1059164?profile.language=en-gb

wmaraci
wmaraci

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 43 / 94
  • Ticaret 0, (%0)

mehtap64 adlı üyeden alıntı

paypal us den hesap açtınız ve kredi kartınızı ekleyemediniz mi?

paypal bakiyenizi k.kartınıza istediniz geri döndü demişsiniz ayrıca. Kredi kartına para çekmek farklı bir olaydır

peki o 40 doları paypal ile yapılan alışverişte yada birine göndermede kullanamıyor musunuz?

enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda

mehtap64 mehtap64 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 60 / K
  • Meslek gıda mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Ummandan açtım. kredi kartımı ekledim. 2 adet satış yaptım. kredi kartıma yükleme talimatı verdim. Geri döndü. Benden o ülkede yaşadığıma dair elektrik, su veya telefon faturası bilgileri istediler. ben sadece pasaport fotokopisi gönderdim yeterli bulmadılar. 40 dolarım blokeli duruyor. alışverişte falan kullanmama izin vermiyor sistem.

righteous righteous WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ya arkadaş hadi ödeme almayı geçtikte yurt dışı sitelerden alışverişlerde de kullanamıyoz paypalı..ona bir çözüm bulan var mı?:mad:

righteous righteous WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar ben aracılık falan yapmayacağım bilginiz olsun, sahteciliğe giriyormuş, kâr amacı gütmüyordum zaten, bir de boş yere başımıza iş almayalım.

Evrak falan yok yani.

Diğer görüştüğüm yardımcı olacağımı söylediğim arkadaşlar da kusura bakmasınlar, Makedonya da istedikleri şeyi yapabilirler, ramazan sonrası tekrar gideceğim gittiğimde oradan yazarım gelmek isteyen olursa gelir orada yardım ederim tarif ederim ama ötesi yok, buradan planlama da yönlendirme de yapamayacağım.

mehtap64 Doruk hijjacker

burada sahteciliğe giren bir durum yok ki,başka bir ülkede yapılan işlemlerden dolayı..
ayrıca yardım amaçlı ücret almadan yapacağınızı da belirtmişsiniz ki buda aracılık değildir zaten
bu açıdanda kimseyi ilgilendirmez, kararınız kötü olmuş açıkcası neyse..

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
PayPal'ı ticari amaçlı ve uzun vadeli kullanmak için en makul yol yurt dışında şirket açılışı yapıp resmi prosedürlerle iş yapmak. Gürcistan'da şirket açma masrafları ve izlenmesi gereken yolla ilgili ayrıntılı bilgiye takip eden linkten ulaşabilirsiniz, ilk etapta 1000$ gibi bir masrafla işlemler tamamlanıyor

https://www.paradestek.com/yurt-disi-paypal-hesabi-acma-gurcistan/

xnero xnero WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Yanıtları okumaya çalıştım, eğer atlayıp tekrara düşersem kusura bakmayın. Yazdıklarım denenmiş veya kendim tarafımdan alınmış bilgilerdir.. elbet hatalar olabilir... öncelikle paypal da vpn kullanmayınız.. tr den girdiğiniz için bloklanacaksınız diye bir şey yok.. 4 ayrı ülkede açık hesaplarıma vpn kullanmadan giriyorum.. vpn kullanırken hesabımın kilitlendiği oldu fakat vpn siz hiç sorun yaşamadım..hatta paypal ile de defalarca yazıştım :
1- Makedonya ve balkan ülkeleri : Makendoya paypal da hesaba veya karta para aktarma mümkün değil. yanılmıyorsam sadece usa banka hesabına transfer mümkün.. balkan ülkelerinde genellikle bu sorun. ayrıca ab ye üye olan ülkelerde senelik 2500 euro limiti var. bu tutardan sonra kimlik kartı ve yaşadığınız yere dair telefon elektrik vb. fatura ibrazı gerekiyor.
2- bulgaristan hesabında 2500 usd geçerli . ayrıca bulgaristan hesabından kredi kartına veya debit karta para aktarımı var.. fakat tr kredi kartına önce izin verse de ardından engelliyor..
3- us paypal : payoneer hesabını uzun görüşmeler sonucu ekleyebiliyorsunuz.. bazen paypal ikna oluyor bazen payoneer yeni hesap numarası veriyor.. fakat payoneer in ilk verdiği banka hesabını sisteme tanımladığınızda önce kabul etse hatta onay için küçük bir meblağ gönderse bile genellikle ardından sistemden siliyor..
4- estonya özellikle sayısal alanda iş yapanlar için ideal... 100 euro evatandaşlık ücreti mevcut.. şu an şirket açılışı internet üzerinden yapılabiliyor.. sanırım 200 euro civarında.. banka hesabı için şu an estonya ya gitmek mecburi fakat yakın zamanda -3. çeyrek ağustos/eylül arası- banka hesabı da skype aracılığı ile açılabilecek.. vergi oldukça sade. bankadan çektiğiniz tutarın %20 si.. bu işlemleri yapan şirketler mevcut.. bunlar size ofis kiralama, telefon, muhasebe gibi hizmetler veriyor.. küçük bir işletme için aylık 50-70 usd karşılığı.. fakat gelen para veya şirketiniz bir mal satışına dair ise size şu an estonya da yardımcı olabilecek firmalar sınırlı, ücretleri hakkında bilgim yok... yazılımcılar vb için ideal..
5- gürcistan: çok şeyler yazılmış... 40000 usd ye kadar vrgi yok.. şirket kuruluşu kolay ve ucuz.. 1-2 gün içinde halloluyor... kendi uğraşmak istemeyenler 800-1000 usd arası bir ücretle tüm işlemleri bir aracı kuruma çözdürebilirler.. küçük işletmeler aylık 150 tl karşılığı muhasebe firması bulabilir aynı ücret ile yer temin edebilir
6- entropay karta aktarım, pek başarılı değil, sık sık hata verebiliyor
sonuç ideali gürcistan-estonya, son çare abd veya uk hesabı payoneer ile...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al