Ben seni çok iyi anlıyorum. Yazı dilim gerçekten çok iyi olmasına, neredeyse imlâ hatası yapmıyor olmama rağmen çocukken bile ücretli makale yazarlığına girişmedim. Sıkılıyorum çünkü. Ancak uzmanı olduğum bir konuda, kendi sitelerime yazabiliyorum ya da kendi düşüncelerimi; kendi duygularımı aktarmak için alabiliyorum kalemi elime. İşte burada anahtar bir sözcük var kardeşim. Kendim için, kendin için. Yani, bu da şu demek oluyor. Mesela 100 adet tanıtım yazısı siparişi aldın ve 100 adet tanıtım yazısı, tek bir site için yazılacak; bu tek site 100 ayrı yazıda, 100 ayrı üslupta anlatılacak. Kim sıkılmaz? Sıkılmam diyen yalan söylüyordur zaten. Bu yüzden makale ekipleri kuruluyor, ücretler bölünüyor ve toplu siparişleri ekipteki kişilere bölüştürerek bıkkınlığı önlemeye çalışıyorlar. Ben gelmek istediğim nokta ise şu. Kendine bir site aç. Bu, blog olabilir ya da film veya tamamen farklı bir sektör. Bunu kendi ilgi alanına göre, kendin belirle ve kendi sitene yaz. Kendin için makale yaz. Emin ol, sıkılmayacaksın.