lostyazilim

Wordpressi mi seçmeliyim?

10 Mesajlar 651 Okunma
lstbozum

Winter Winter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese iyi akşamlar.
Önümüzdeki hafta içerisinde bir blog açmayı planlıyorum.Blogger altyapısını önceden kullanmışlığım vardı,yazdığım yazılar indexleniyordu da.Ama son günlerdeki blogger'e dair index sorunları (güzel ücretsiz temalarına rağmen) gözümü korkuttu.Önceki sitelerimi (yıllar önce kurduğum)inceledim.Bazı indexlerim silinmiş .Bunun bloggerdaki index sorunuyla mı alakalı olduğunu yoksa uzun süredir yazmadığım için mi googleden silindiğini bilmiyorum.
Wordpressi ise açıkçası herkes tavsiye etti neredeyse.Ücretsiz bir temayla başlayacağım.Ama daha önceden hiç wordpress kullanmamış olmak gözümü korkutuyor.Wordpressde sanırım kodlama ön plana çıkıyor.Forumda yazıları okuyorum.htaccess dosyasına şunları yaz,şu dosyaya şunları yaz tarzı çok yabancı olduğum yazılar görüyorum.Bu da gözümü korkutuyor.Ayrıca wordpressde sanırım güvenlik açıkları da daha çok oluyor.Bu da ayrı bir sebep seçmek istemememin.Kodlama ön planda olmadan kullanabilir miyim? Zararları olur mu basit olarak kullanmanın?
Açıkçası orta ölçek bir site kuracağım.Öyle ayda milyon ziyaretçi gelsin kafasında değilim.Dolayısıyla index sorunu olmasa(hala varsa?) bloggeri direkt seçerdim açıkçası ama çok kararsız kaldım.
Sizlerin yardımına ihtiyaç duydum.Hangisini seçmem gerektiği konusunda görüşlerinizi belirtebilirseniz çok sevinirim.Şimdiden çok teşekkürler.

wmaraci
reklam

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Wordpress'i kesinlikle öneririm.

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
@berkakalinn
Öneriniz için teşekkür ederim ama dediğim gibi önceden kullanmamış olmak ve kod bilgimin olmaması,ftp işlemlerine uzak olmam nedeniyle çekiniyorum.Eklenti ve tema kurulumu dışında ftp ile haşır neşir olmadan sadece wordpress admin paneliyle sitemi idare edebilir miyim her anlamda(güvenlik dahil) Çünkü beni korkutan işlemlerden biri güvenlik.

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
WordPress, kesinlikle birincil seçiminiz olsun. Asla pişman olmayacağınız kanısındayım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

Sourtimes adlı üyeden alıntı

WordPress, kesinlikle birincil seçiminiz olsun. Asla pişman olmayacağınız kanısındayım.

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Wordpress'i kesinlikle öneririm.

Önerileriniz için teşekkür ederim ama sorularıma cevap verebilirseniz kafamda soru işareti kalmaması adına çok memnun kalacağım.Bir önceki mesajımda kafamdaki soru işaretlerinden bahsettim.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Regex Regex SEO & Law Consultant Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 256 / 527
  • Ticaret 106, (%100)
Kullanımı kolay bir sistemdir. Çok aşırı uzmanlık gerektirecek konular haricinde rahatça sistemi yönetebilirsiniz. Alınan başlıca hataların ise çözümleri gerek forumda, gerekse diğer internet kaynaklarında bulunmaktadır.

Benim kanaatimce, Türkiye'nin en iyi WordPress uzmanlarından olan Panarogga'yı çağıralım konuya. Detaylı bilgi verecektir. :)

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Tamamdır,çok teşekkür ederim :)

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)
profesyonel bir kodlama bilmenize gerek yok zaten yapmanız gerekenlerin birçoğu internette hem yazılı hem görselolarak mevcut kullanımı da oldukça basit bence wordpress e geç

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
Teşekkür ederim yorumunuz için :)

KaanYilmazz KaanYilmazz Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 178 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
Winter WordPress, blog sistemlerin en iyisi sayılıyor ve kabul ediliyor. Bende şahsen bu görüşe katılıyorum. Zira, blog sisteminde hep WP'yi tercih ederim, zor bir sistem değildir sadece alışmak gerekiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al