Başlıkta Anket diyor ama anket göremiyorum, başka siteye link verilmiş galiba ... neyse halkın herhalde %90 verilmesin diyeceğini tahmin ediyorum sınır bölgelerindeki kişiler akrabaları veya soydaşlarım deyip verilsin diyende çıkacaktır tabii ki...

Ama asıl mesela hükümetin tavrı ne olacaktır. Çünkü bu konuyu hükümet çıkardı 3 ayda şamdaki camide cuma namazı kılacaklarını düşünüyorlardı. 3 ayda Suriye meselesi kalmayacaktı. fakat düşündükleri gibi olmadı. Esat saddam gibi boşuna inatlaşmadı gitti Amerikan tv'lerinde Rus tv'lerinde konuştu konuyu anlattı ve Amerikanın müttefiklerle olan saldırısını önledi...

Sonrada olan oldu herkes kendi cihatçılarıyla (yada savaşçılarıyla ) sorunu çözmeye çalıştı Türkiye ÖSO ve el nusra'yı Amerika PYD'yi Rusya Esatı islamcı gruplarda IŞID'i destekledi ve işin içinden çıkılmaz oldu. Türkiyeni IŞID ve PYD konusundaki kararsızlığı ve hatta pasif desteği özellikle kobani düştü düşecek deken k.ırak savaşçıların Türkiye üzerinden gönderilmesi önemli hata olmuştur diyebiliriz. Türkiyedeki IŞİD ve PYD sempatizanlarından korkulalarak pasif destek bu 2 grubun suriyede güçlenmesine neden olmuş şimdi karşı çıkılıncada terör Türkiyeye gelmiş savaşın uzamasına ve ülkede 3 milyon vatandaşın doluşmasına neden olmuştur . Hükümet bu nedenle suriyeden gelenlere hadi gidin de diyememektedir
EK: Anket açılmış hayır dedim 6-0 şu an