lostyazilim

CSS açılıp kapanan arama kutusu problemi

5 Mesajlar 1.225 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

NihadAbdullayev NihadAbdullayev NihadAbdullayev.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Girişimci
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Beyler, şimdi bir wordpress teması kullanıyorum ve temada tıklayınca açılan arama kutusu var. Ben istiyorum ki o hep açık kalsın, tıklayınca kapanmasın filan. CSS kodu altta, bu işlem focus coduyla yapılıyormuş, tek yerde kullanılmış o satrı silsem bile banamısın demedi. Nasıl halledebilirim? Kod şu;

.select2-container--open .select2-dropdown--below { z-index: 100001 }

.vc_custom_search-field .vc_custom_search { margin: 0; background: #fff; border: 1px solid #dfdfdf; padding: 2px; cursor: text; min-height: 24px; }

.vc_custom_search-field .vc_custom_search li { margin-bottom: 0; }
.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_custom_search-label { border-radius: 2px; padding: 0 0 0 8px; margin: 1px; position: relative; cursor: pointer; }
.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_custom_search-label .vc_custom_search-remove { color: #aec4d8; display: block; cursor: pointer; position: absolute; top: 5px; right: 7px; width: 9px; height: 9px; line-height: 9px; font-size: 18px; text-align: center; }
.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_custom_search-label a { color: #fff; }
.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_data { background: #0b4b81; color: #fff; border: 1px solid #0b4b81; }
.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_custom_search-input { padding: 0 3px; box-sizing: border-box; }
.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_custom_search-input input { width: 100%; border: 0; padding: 5px 0; margin: 0; }
.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_custom_search-input .ui-helper-hidden-accessible { left: 0; }
.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_custom_search-clear { clear: both; float: none; }

.vc_custom_search-inline > li.vc_data.vc_custom_search-label { display: block; padding: 0 20px 0 8px; width: auto; float: left; }
.vc_custom_search-inline > .vc_custom_search-input { display: block; float: none; overflow: hidden; min-width: 200px; width: auto; }

.vc_custom_search-field .vc_custom_search li.vc_custom_search-input input:focus { box-shadow: none; }
.vc_ui-custom_search { max-height: 200px; overflow-y: auto; }

NihadAbdullayev.com
wmaraci
reklam

KeremEr KeremEr keremer.com.tr E-Mail Onaysız
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
focus arama kutusuna tıklandığında oluşan işlem. arama kutusu dışında bir yere tıklandığında arama kutusu normal haline döner. senin istediğin bir kere tıklanıldıktan sonra başka bir yere tıklansada o kutunun eski haline dönmemesimi?

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
hocam kullandığın yeri tam olarak çözemedim bi ekran görüntüsü yada link atabilirsen yardımcı olalım.
NihadAbdullayev

kişi bu mesajı beğendi.

NihadAbdullayev NihadAbdullayev NihadAbdullayev.com Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Dijital Girişimci
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 8 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

KeremEr adlı üyeden alıntı

focus arama kutusuna tıklandığında oluşan işlem. arama kutusu dışında bir yere tıklandığında arama kutusu normal haline döner. senin istediğin bir kere tıklanıldıktan sonra başka bir yere tıklansada o kutunun eski haline dönmemesimi?

HapyMan adlı üyeden alıntı

hocam kullandığın yeri tam olarak çözemedim bi ekran görüntüsü yada link atabilirsen yardımcı olalım.

Böyle, tıklayınca açılıyor. Ben istiyorum ki tıklamadan da o açık kalsın, yani normal bi arama kutusu gibi dursun hep orda, tıklayınca açılıp kapanan bişey olmasın

NihadAbdullayev.com
wmaraci
wmaraci

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
pm atıldı.
NihadAbdullayev

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al