ironsoft adlı üyeden alıntı

Mrtcn katılıyorum. VR veya AR desteği olsaydı eğer LikeSend arkadaşın dediği gibi devrim olurdu. Fakat oyun şuan devrim felan yaratmadı. Tam tersi basit arayüz. Basit grafik. Basit seslendirme. Haritayı çek. Kameraya 2 animasyon ekle. Ve topu fırlat içine sok. (DEVRİM) de sonra da :(

Ya yapıldı daha iyisi diyorsunuz ama kimse görmemiş duymamış kitle oluşturamamış.

Tüm dünya konuşuyor yukarıda yazıldığı gibi koca koca adamlar elde telefon sağda solda bir şeyler arıyor, kullanıcıların %99.9'u için daha önce yaşamadıkları bir deneyim sunuyor. Elbette işin içinde reklam faktörü de var fakat olmayan bir şeydi işte ve yaptı adamlar, hadi ben yanılıyorum diyelim heriflerin hisseleri neden milyarlarca dolar birden artış gösterdi ?

Twitter da çok basit bir şey, instagram da hem basit hem facebook falan varken kullanılmasına ihtiyaç duyulmaz denilecek bir şey, whatsap da basit bir şey ama hepsi tuttu ve hayatımızda bir çok şeyi değiştirdi. Bu oyunun devrim olması için illa karmaşık olması gerekmiyor, sunulmamış olmayan bir konsept ve hesaplarda olmayacak kadar yüksek geri dönüş aldı, tutuldu patladı.

11 milyar dolarlık bir değişim sunan oyun devrim değil de nedir ? : http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/pokemon-gonun-nintendoya-katkisi-11-milyar-dolar-oldu-1313566/