Bana kalırsa hp ye asla bulaşma heleki amd kullanmış kesin kez bulaşma :) hp yi kışın için alıyorsan he al derim ayaklarının altına koyar ısınırsın :) 3 sene civarı teknik serviste çalıştım oradaki bilgime dayanarak konuşuyorum kendi yorumumdur tamamen.

Aynı paraya yada az bir miktar üstüne çok güzel bilgisayarlar bulabilirsin günlük kullanım için de oyun içinde işlemcin intel olacak başta bu kesin kural nekadar amd ler oyun içinde görünsede intelden asla vazgeçme pişman olmazsın

Ekran kartı olarakta kesinlikle nvidia bu hem amd işlemci hem amd ekran kartı yani bunda oynayacagın oyunlar zamanla bilgisayarını öldürdüğünü işlemcinin artık dayanmayacagını gözle görebilirsin heleki bunu hp yapmışsa bunu pc başında olmasan bile hissedersin :D

Benim görüşüm amd işlemciye amd ekran kartına asla bulaşma ve hp ye asla yaklaşma bile.

Tamamen kendi görüşümdür bu zamana kadarki tecrübelerimde gördüğüm kadarıyla yazdım. Kolay gelsin özelden yada facebooktan falan eklersen yardımcı olurum laptop konusunda.