Bilkent elbette iyi bir üniversite ama sırf adı var diye her sene onca ton parayı vermek saçmalık olur. Hani batıda hiçbir üni tutturamazsın o zaman derim git ücretli Bilkent'e diye ama Yıldız Teknik gibi bir üniversite tutarken Bilkent'e gitmek bence doğru olmaz. Nice adamlar var YTÜ, İTÜ mezunu Bilkentlilerden, ODTÜlülerden daha iyi işler yapıyorlar. Üniversite eğitim konusunda evet bir nebze farklılık katıyor ama bilgisayar alanında Bilkent ve YTÜ'nün sana katacağı şeyler aman aman farklı değil. İş yine sende bitiyor.

Kendini geliştirmedikten sonra Harvard'dan mezun ol yine bir fayda etmez anca adı var diye birkaç işe seni alırlar sonra doğru düzgün iş yapmadığını görüp sepetlerler. Piyasa iş yapan adam istiyor. Kendini şirket sahibi yerine koy. Ben işimi en iyi yapacak, bana en çok kazancı ve kaliteyi sağlayacak adamı işe alırım. E bakıyorsun CV'lere adam Bilkent, ODTÜ mezunu tamam çok güzel ama sadece mezun olmuş gelmiş. E diğer adam YTÜ mezunu, erasmus yapmış yurtdışına gitmiş, dili geliştirmiş, sertifika programlarına katılmış, etkinliklere katılmış az çok piyasayı tanımış. E ben niye gidip şimdi adı var diye ODTÜlüyü alayım? Dediğim gibi iş sende bitiyor.

.