lostyazilim

Slider'dan sonra aşağı kaysın veri

9 Mesajlar 882 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

mwt mwt RadKod-İzmir Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)
Merhabalar,

benim yapmak istediğim olay shiftdeletede ki webteknoda ki gibi manşete yeni haber eklendikçe aşağı kayan haberi nasıl yapıyorlar merak ediyorum bilen varsa mantığını söyleyeiblir mi

wmaraci
reklam

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
hocam merhaba, 3 tür konuya bakıyorum bir yorum göremedim. istediğiniz şey tam olarak bir yazılım hiyerarşisidir. ve birbirine bağlı sorgular ile yapılır ama en basit yöntemi.

içerik tablosunda manset diye bir bölüm açılır. manset isaretli olan içerik mansete çekilir diğerleri aşağıda listelenir.

örnekle anlatıcak olursak :

burada manşet olarak işaretli olan en son içeriği aldık ve manşette gösterebileceğimiz şekilde bütün verilerini çektik.

$manset= $vt->query("SELECT * FROM icerikler WHERE manset='1' ORDER BY icerikid DESC LIMIT 1")->fetch_assoc();

##burada içeriği sayfada gösteren kodlar var ^^

burada da manşet işaretli olmayan içerikleri çekiyoruz..,

$icerikler = $vt->query("SELECT * FROM icerikler WHERE manset='0' ORDER BY icerikid DESC")->fetch_assoc();

ek olarak şöyle bir yöntem daha var :

$manset= $vt->query("SELECT * FROM icerikler WHERE manset='1' ORDER BY icerikid DESC LIMIT 1")->fetch_assoc();
$icerikId = $manset['icerikId']

##burada maseti sayfada gösteren kodlar var ^^

$icerikler = $vt->query("SELECT * FROM icerikler WHERE manset='0' and icerikid <> '$icerikId ' ORDER BY icerikid DESC")->fetch_assoc();

##burada içerikleri sayfada gösteren kodlar var ^^

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)

HapyMan adlı üyeden alıntı

hocam merhaba, 3 tür konuya bakıyorum bir yorum göremedim. istediğiniz şey tam olarak bir yazılım hiyerarşisidir. ve birbirine bağlı sorgular ile yapılır ama en basit yöntemi.

içerik tablosunda manset diye bir bölüm açılır. manset isaretli olan içerik mansete çekilir diğerleri aşağıda listelenir.

örnekle anlatıcak olursak :

burada manşet olarak işaretli olan en son içeriği aldık ve manşette gösterebileceğimiz şekilde bütün verilerini çektik.

burada da manşet işaretli olmayan içerikleri çekiyoruz..,

$icerikler = $vt->query("SELECT * FROM icerikler WHERE manset='0' ORDER BY icerikid DESC")->fetch_assoc();

ek olarak şöyle bir yöntem daha var :

$icerikId = $manset['icerikId']

##burada maseti sayfada gösteren kodlar var ^^

$icerikler = $vt->query("SELECT * FROM icerikler WHERE manset='0' and icerikid <> '$icerikId ' ORDER BY icerikid DESC")->fetch_assoc();

##burada içerikleri sayfada gösteren kodlar var ^^

hocam zaten böyle mansetler ayrı normaller ayrı ama manşette mesela sonuncu haber, yeni bir haber eklediğimde o sonuncu manşetteki haber aşağı inecek

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Tam anlamadım demek istediğinizi ama anladığım kadarıyla siz manşetteki farklı boyuttaki konu şekillerini tek bir kategori veya bir döngüde kullanmak istiyorsunuz yani bir konu eklediğinizde manşete eklemeden önce duran yazı bir sonraki büyük feya küçük olan herhangi bir kutuya gidecek anladığım kadarıyla. Eğer bunu istiyorsanız database ile tüm postlarınızı çekin bir döngü yapın sıradan bir döngü daha sonra sayaç değişkeni atayıp her döngüde sayacı arttırın if else ile sayı numarasına göre html olarak şablon seçebilirsiniz bu şekilde çektiğiniz konular farklı farklı boyutlarda olacaktır. Tek bir döngü içinde.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)

Ecancan adlı üyeden alıntı

Tam anlamadım demek istediğinizi ama anladığım kadarıyla siz manşetteki farklı boyuttaki konu şekillerini tek bir kategori veya bir döngüde kullanmak istiyorsunuz yani bir konu eklediğinizde manşete eklemeden önce duran yazı bir sonraki büyük feya küçük olan herhangi bir kutuya gidecek anladığım kadarıyla. Eğer bunu istiyorsanız database ile tüm postlarınızı çekin bir döngü yapın sıradan bir döngü daha sonra sayaç değişkeni atayıp her döngüde sayacı arttırın if else ile sayı numarasına göre html olarak şablon seçebilirsiniz bu şekilde çektiğiniz konular farklı farklı boyutlarda olacaktır. Tek bir döngü içinde.

hayır hocam bakın şimdi onu yaptım zatende,

şimdi diyelim manşette 8 haber var tamam mı..

9. haberi eklediğimde manşetteki son haberin aşağı kaymasını istiyorum sitenin

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
dediğim şekilde yapabilirsinzi dire düşünüyorum yine aynı şeyi sayacı 9 a sabit alıp son yazıları listelettirip sayaç 9 dan sonrasının yazılarını alabilirsiniz. :)

Ek Olarak: örneğini az önce temamda denedim ve güzel oldu :)

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)

dediğim şekilde yapabilirsinzi dire düşünüyorum yine aynı şeyi sayacı 9 a sabit alıp son yazıları listelettirip sayaç 9 dan sonrasının yazılarını alabilirsiniz. :)

Ek Olarak: örneğini az önce temamda denedim ve güzel oldu :)

iyide aşağıya sadece manşetteki yazılar gelmicek normal oyazılarda gelcek her haber manşete gelmiyor yani

where manset=1 ler mansette
0 lar mesela aşağıda

• Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
tamam onun içinde bir tane metabox yeterli :) manşette göster dededikleri manşette çıkacak ve o manşette atıyorum 9 konu var 9 dan sonrası ve manşette göster olan konularda son yazılara inecek son yazıları alırken ilk 9 manşette göster işaretli konuları sayac ile saf dışı burakacaksınız. iki tane fazlamadan aprametre gerekli sadece ya ben ne demek istediğimi anlatamadım yada siz anlamadınız

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)

tamam onun içinde bir tane metabox yeterli :) manşette göster dededikleri manşette çıkacak ve o manşette atıyorum 9 konu var 9 dan sonrası ve manşette göster olan konularda son yazılara inecek son yazıları alırken ilk 9 manşette göster işaretli konuları sayac ile saf dışı burakacaksınız. iki tane fazlamadan aprametre gerekli sadece ya ben ne demek istediğimi anlatamadım yada siz anlamadınız

sizin deidğinizi anlamadım ki sayaç ne ?

örnek bir php kodu atarmısnız

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al