Bizde şu tarz bir olay var. Bir kişini bir fikri var bir hayali bir hedefi. Bunun için sizden tavsiye istiyor. Misal arkadaşın biri konu açmış. Gittigidiyor.com gibi site açmak istiyorum. Ben insalardan %8 komisyon alcam diye.

Gelen yorumdaki tepkiler.
Sen kendini ne sanıyorsun rakip olcağın site milyondolarlık yatırım yapmış.
Şirket açıp büyük bütceler reklama para yatırman ve bu işten anlayan birsürü yazılımcıya ihtiyaç var.

Kardeşim bu işler göründüğü gibi basit değil. Milyondolarık yatırım'lazım. Varmı sende o para ?
Birisi ordan diyor :) Acaba bende açmayı düşünüyorum 100.000 TL Yetermi sizce ?

Gereken ne peki ? İlan scripti ( Lisanslı bir şekilde 1.000 TL'ye satın aldık.
Gerekli Ödeme yöntemleri için Şirket ( Başlangıç olarak Tanıdığım Esnaf arkadaşımın şirketi üzerine açarım ) vergi olarak ise bayi durumu gibi olcağı için + olarak daha az vergi ödeme imkanı

1.000 TL Bütce ile olcak bir iş için bile insanımız Bize bu işin olmuyacağını söylüyor.

Benim hedef kitlem televizyon başında vakit geçiren insanlar değil ki ? Neden milyondolarları yatırayım. İnteneti kullanırım reklamımı kendim yaparım.
Bütcem ile yapılacak en iyi şeyleri yaparım misal .

Ben çay içmek için uzaya gitcem demiyorum ki o bile yapılır durumdayken hiçbirşey imkansız değildir.

Zor olsa bile aşılacak engel vardır pes edilmediği sürece her işten meyvesini alırsın.