wmaraci reklam

Askerlik Durumu Ne Olur

37 Mesajlar 11.175 Okunma
smmexpress

soulmy soulmy WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 1722
  • Beğeniler 398 / 400
  • Ticaret 20, (%100)
Emin değilim ama kilodan dolayı askere almasalar bile, 1 sene sonra tekrar muayeneye çağırıyorlar diye biliyorum.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Açıkcası en sağlıklı bilgiyi askerlik şubesinden alırsınız.
Örneğin benim sol gözüm %90 görmüyor. + Göz tembelliği var. Biraz araştırdım kimileri almıyor diyor. Kimileri alıyor ama geri planda. Kimisi diyor aldılar 2 ay sonra geri gönderdiler vs vs.

Bazen akışına bırakmak lazım :)
Not: Askerliğim şuan tecilli sonucu ne olur bende bilmiyorum.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Kilodan çürük alınmaz. Bir dahaki devrede yine çağırırlar. Onda da kilon düşükse 1 sene atarlar. Seneye yine çağırırlar. Kilo senin üzerine yaftalanmış birşey değil. Alınır da verilir de. Askerliği yapmamana da sebep değil. Ayrıca direkt yazılı mevzuata değil senin görünümüne bakarlar. Kilon mevzuata göre düşük ama yapı olarak iyi görünüyorsan ne olursa olsun alırlar. O yüzden yoklama var zaten.

Çürük almak için seni askeri hastaneye yollarlar. Orada heyet elverişli değildir raporu verirse o zaman çürük sayılırsın. Kolay değildir almak. Onu almak için deli taklidi yapan birçok namussuz var. Orada çürük verirlerse ömür boyu muaf tutulursun.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
ChesterFiel sadece durumumu değerlendirmenizi ya da yorumunuzu almak istedim
Valkyrie ben sadece fikrimi söledim kimseye suç atmıyorum kafanız karışmasın ayrıca LikeSend arkadaşa da cevap verdim ikinizinde nicki var orda.. :)

Ek Olarak: @[PHPacemisi](userid:27207) kilo dan alırım deseler vücut gelişmiş değil eğer bakıpta gelişmiş deseler bu seferde kilo tutmaz arkadaşım kilo fazlalığından muaf oldu vücudu benim vücudumun 2 yada 3 katı ama kilosu fazla olduğu için alınmadı bir tanıdık vardı kilosu yüksekti alındı askere 3 ay sonra geri gönderildi :)

Çanakkale
wmaraci
wmaraci

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Kilo durumlarında erteliyorlar. Ertesi sene yine yoklamaya gidiyorsun.
Şimdi şöyle 2 durum var:

1- Askere gitmeden önce çürük alma

Bunun için kendi isteğinle yada komutanların isteğiyle seni askeri hastaneye gönderiyorlar. Orada heyet bakıyor. Kabul ederlerse çürük veriliyor. Ömür boyu askerden muaf oluyorsun.

2- Askere gittikten sonra geri gönderilme

Burada askere gittikten sonra tabur komutanı vs askerliğe uyumsuz olduğun kanısına varırsa basit birkaç işlemle seni geri gönderebiliyorlar.

Şimdi yoklamaya gittiğinde gerçekten kendini askerliğe elverişsiz görüyorsan şube komutanına durumu anlatacaksın. O yardımcı olur. Utanacak korkacak birşey yok. Açık açık ben askere gitmek istemiyorum ne yapabiliriz dersin. Güçsüzüm, kilom az, gelişim bozukluğu var vs. O zaman seni askeri hastaneye gönderir ve orada duruma heyet karar verir.
Ama kilo azlığından vs gibi durumlarda seni o celb döneminde almazlar bir dahakine sevk ederler. 2. kontrolde de durum aynıysa 1 sene atarlar. Askere gitmeden önce muaflık durumları sadece askeri hastaneye giderek olur. Başka yolu yok.
Bazı insanların mesela %60 engelli belgeleri var. Ama dış görünüşlerinde fiziksel bir engelleri olmuyor. Bu durumlarda da askeri hastaneye gönderirler. Adamın eli yüzü düzgün, heryeri sağlam ama mesela iç hastalıktan %60 engelli raporu almış. O raporlar askeriyede geçmez.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

HuseyinALHAS HuseyinALHAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Paramedik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 91 / 168
  • Ticaret 50, (%100)
Konu açıldığı iyi olmuş, bende de kunduracı göğsü rahatsızlığı var, nefes darlığına sebep oluyor durumum ne olur sizce ?
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Konu sahibine cevap;
Bu boy ve kiloda askere alınmanız mümkün değil, ilk yıl erteleme verilecek, ikinci yıl rakamlar bir birine aynı orantıda ise yine erteleme verirler üçüncü yıl muaf raporu verirler. Muaf'ı kilo boy uyumsuzluğundan dolayı alırsanız olağanüstü hallerde askere çağrılabilir şeklinde yazarlar, kronik hastalıklarda ise hiçbir durumda askerliğe elverişli değildir raporu verirler.

HüseyinALHAS durumunuzda askerliğe el verişli olmayan bir şey söz konusu değil. Alırlar geri hizmette kullanırlar böyle durumlarda. Hatta daha ileriye gitmek gerekirse Akciğer pnömotoraks ameliyatı olmuş insanlar dahi askerlik hizmetini yapıyorlar geri hizmette.

Askerlikte en kolay muaf göz hastalıklarında alınır veya kronik kalp, damar hastalıkları diyebiliriz.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

HüseyinALHAS adlı üyeden alıntı

Konu açıldığı iyi olmuş, bende de kunduracı göğsü rahatsızlığı var, nefes darlığına sebep oluyor durumum ne olur sizce ?

Seviyesine göre değişiyor, belirli bir düzeyden fazla ise almıyorlar. Nefes darlığı yapacak kadar kötü ise almazlar. Yani eğimin durumuna bağlı.

Tedavisi var diye biliyorum, yaşın gençken araştır ve imkanı/imkanın varsa düzelttirmeye çalış.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Gastrit yemek sorunu vs. hiç önemsenmiyor. Fakat 55 kilo altındakiler alınmıyor değişmediyse.
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

HuseyinALHAS HuseyinALHAS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Paramedik
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 91 / 168
  • Ticaret 50, (%100)
Ahmet LikeSend teşekkürler hocam yorumlarınız için.

UNKEF benim bir de kilo sorunu var malesef 53 kilo falanım ama gitmek istiyorum bakalım nolacak
halo9217

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al