Alırlar askere ve yemekleri de güzel güzel afiyetle yersin gastrit falan nedir ki. He ben yapmayacağım diyorsanız o zaman başka üniversite okuyormuşsunuz 4 yıl okuyorsunuz varsayıyorum ve kısa dönem yaparsınız (Poşet) olarak buda 6 ay dayanırsınız sanırım. Bırakın bu rahatsızlık durumlarınızı. Geç de olsa gidin yapın gelin. Ben 5 yıl tecil ettirdim fakat üniversiteyi bitirmedim gittim paşalar gibi 15 aylık askerliği 14 ay olarak yaptım geldim. O kadar insan gidiyor hatta senin hastalığın hiç bir şey değil. Bir kardeşimizin midesinde UR çıkmıl ve 37 gün büyük abdestini yapamamış bu kişi bile askere gitti ve sonra aciliyetten ameliyat oldu sonra da 4 ay hava değişimi almasına rağmen 15 aylık askerliğini tamamladı. Kusura bakmayın fakat bu tür kişiler gidiyor siz neden gidemiyorsunuz. Bu kadar askerlikten soğumanıza gerek yok. Askerlik güzel bir görevdir. Fakat Doğu tarafında yapılırsa güzel bir görevdir. Batı ve sahil kesimlerde askerlik yaptım diyenlere laf ediyorlar onlar Doğu bölgesinde yapanlardan daha kötü askerllik yapıyorlar neden mi Vatana Millete hizmet etmiyorlar Komutanlara hizmet ediyorlar. Çay getir, Kahve getir gibisinden laflar ediyorlar onların işi daha zor. Doğu da zaman geçer ama Batı ve Deniz kıyısında zaman geçmek bilmiyor. Hele hele benim gibi yaparsanız valla hiç geçmek bilmiyor Bir odaya tıkılısın sabah 8 Akşam 8 veya Akşam 8 Sabah 8 sürekli olarak bilgisayar başındasın tetiktesin. Bir haber geldimi haberine göre en yüksek 15 dakika en düşük 3 dakika içerisinde ohaberi çıkartığ 4 deftere kaydedeceksin sonra gidecek Kışla Nöb. Amirine imzalatıp ona cevap verilmesi gerekmektedir ona cevap vereceksin. Yani bir ara kendime zarar verecek gibi idim sıkıntıdan stress ten saçlarım beyazladı. Anlayacağınız hiç bir şeyi bahane yapmayın uzun dönem de olsa kısa dönem de olsa gidin yapın gelin. Hatta bu askerlik sizlere birşeyleri öğrecektir.