wmaraci reklam

Yabancı dizi/film telif hakkı (ingilizce site)

11 Mesajlar 4.536 Okunma
wmaraci reklam

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
İngilizce dizi film izleme sitesi açsam sıkıntı çıkar mı telif hakkı açısından, mail yoluyla uyarmalarından bahsetmiyorum direkt olarak işlem başlatabilirler mi acaba?

İngilizce harici dillerdeki siteler karşılarına çıkmadığı için uğraşmıyor olabilirler ama ingilizce olunca sıkıntı yaratabilirler diye düşünüyorum var mı bilgisi olan?

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Başlatılır, yaptırım uygulana bilir. Sen türkiye'densin diye işlem uygulayamacak diye birşeyi asla düşünme.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

Ozi adlı üyeden alıntı

Başlatılır, yaptırım uygulana bilir. Sen türkiye'densin diye işlem uygulayamacak diye birşeyi asla düşünme.

Sağolun ama soruma cevap alamadım maalesef.

123movies .to sitesinde binlerce film dizi var ve globalda 1k sıralaması var düşünün yani hitini. Sitede dmca sayfası var onun dışında telif hakkıyla alakalı başka bir şey yok, uyar kaldır ilkesi deniyor sanırım. Benim merak ettiğim şey bunu es geçip direkt olarak işlem yapabilirler mi?

AtilgaN AtilgaN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Ozi ne alaka hocam film sitesi sıkıntı çıkarır ama dizilerin paylaşılmasında telif olmaz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

AtilgaN adlı üyeden alıntı

Ozi ne alaka hocam film sitesi sıkıntı çıkarır ama dizilerin paylaşılmasında telif olmaz.

Digiturk game of thrones un yayın haklarını aldıktan sonra çatır çutur kaldırttı tüm sitelere dizinin bölümlerini. Ne demek istediğinizi anlamadım :)

AtilgaN AtilgaN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Geliştiricisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** G**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 53 / 78
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam zaten tüm filimlerin telif hakkı var. Ama paylaşılması yasak değil. Yapımcı firmanın özel bir ilgisi varsa filime hiçbir yerde paylaşılmasını istemiyorlarsa uyarırlar kaldırırsınız. Zaten direk birşey yapmaları mümkün değil.
KryssLuck

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

AtilgaN adlı üyeden alıntı

Hocam zaten tüm filimlerin telif hakkı var. Ama paylaşılması yasak değil. Yapımcı firmanın özel bir ilgisi varsa filime hiçbir yerde paylaşılmasını istemiyorlarsa uyarırlar kaldırırsınız. Zaten direk birşey yapmaları mümkün değil.

Anladım teşekkür edeirm

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Abartısız 7 yıldır bu sektördeyim. Biri geldi sildi attı herşeyi yok yapımcının özel ilgisi varsa kaldırta bilir, yok dizinin telifi yok, ne güzel dünya. Ne yapımcısından bahsediyorsun, yapımcının işi gücü yok peşine mi düşecek, telif için çalışan şirketleri bir araştırın diyeceğimde sizinle hiç muhatap olmamışlar.tabi her film sitesi açan bu sektördeyim derse böyle olur. Neyse konudan çıkıyorum, daha müdahil olmam lütfen beni etiketleme yapmayın münakaşa etmeliyim.
fullvizyon MertBalci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

Ozi adlı üyeden alıntı

Abartısız 7 yıldır bu sektördeyim. Biri geldi sildi attı herşeyi yok yapımcının özel ilgisi varsa kaldırta bilir, yok dizinin telifi yok, ne güzel dünya. Ne yapımcısından bahsediyorsun, yapımcının işi gücü yok peşine mi düşecek, telif için çalışan şirketleri bir araştırın diyeceğimde sizinle hiç muhatap olmamışlar.tabi her film sitesi açan bu sektördeyim derse böyle olur. Neyse konudan çıkıyorum, daha müdahil olmam lütfen beni etiketleme yapmayın münakaşa etmeliyim.

Bir konuda bu yorumu yapmışsınız "O olayları bana sorun, haber sitem için en az 50 kere arandım konuşmadığım avukat kalmadı, inatlaşmadan kaldırıyorum sorun olmuyor. Zaten olay büyük çaplı ise tebligat ile size bilgi veriyorlar. Kaçarınız yok 1 film'den birşey olmaz kaldırın derim."

Sorun olmuyor demişsiniz daha sonra bir sıkıntı mı doğdu acaba? İ

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
İşte diyorum ki, hep size güzel güzel kaldırın yazısı gelmez. Siz yurt dışı diyince olay bambaşka boyuta taşındı. Ortada dedim kaldırın diye farklı bir cümle kurmadım. Ordada arkadaş kaldırmama yolunda gidiyordu, eğer okuduysanız. Dediğim gibi bu işleri yönetmen miş, oyuncuymuş, yapımcıymış kovalamaz, aracı şirket kovalar, sırf bu işler için çalışan insanlar. Yoksa binlerce siteye tek tek insanın ömrü yetmez. Hele ki kafanızı çevirip baktığınızda 10 siteden 8 i film iken.
KryssLuck

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al