freelance iş ilanları

Mouse kablo renkleri hakkında sorum var?

8 Mesajlar 4.473 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)
Mouse un usb kısmı bozuldu şimdi bu mouse normal bi usb kablosu ile bağladım fakat aygıt tanınmadı diyor.

Mouse kablosunundaki renkler: Yeşil- beyaz- sarı - mavi

Normal usb kablosundaki renkler: Yeşil- beyaz- siyah- kırmızı

Ben şu şekilde bağladım: yeşil-yeşil
beyaz- beyaz
kırmızı- sarı
siyah mavi

mouse un ledi yanıyor ama bilgisayara taktığımda aygıt tanınmadı yazıyor, bağlantım yanlış mı?

wmaraci
reklam

BaritonMedya BaritonMedya Medya İçerik Ajansı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Creative Content Agency
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 78 / 40
  • Ticaret 24, (%96)
İş gördükten sonra rengin pek önemi yok, paralel bağlantı olmasın yeterli. Doğru orantı yaptığınız zaman sorun olmaması lazım.

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

BaritonMedya adlı üyeden alıntı

İş gördükten sonra rengin pek önemi yok, paralel bağlantı olmasın yeterli. Doğru orantı yaptığınız zaman sorun olmaması lazım.

işte hocam çalışmıyor acaba kablo bağlantılarını yanlış mı yaptım ? sadece ışık yanıyor ve aygıt tanınmadı diyor. mouse haereket etmiyor yani.

• Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 78 / 40
  • Ticaret 24, (%96)
Normalde mantıken çalışması lazım. Tanımıyor ise farklı kombinasyonlar deneyim. Sonuçta renk olayı sadece iki ucu denk tutmak için. Eğer kombinasyonlar da çalışmıyorsa, alternatifleri de denediyseniz, büyük bir ihtimal kablonun birinde sorun vardır temassızlık vs olabilir. Bu tarz sorunları çok yaşadık ama kombinasyonlarla çözdük.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Normalde mantıken çalışması lazım. Tanımıyor ise farklı kombinasyonlar deneyim. Sonuçta renk olayı sadece iki ucu denk tutmak için. Eğer kombinasyonlar da çalışmıyorsa, alternatifleri de denediyseniz, büyük bir ihtimal kablonun birinde sorun vardır temassızlık vs olabilir. Bu tarz sorunları çok yaşadık ama kombinasyonlarla çözdük.

anakarta zarar verme durumu olur mu deneye deneye bulmak?

• Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 78 / 40
  • Ticaret 24, (%96)
Bir de şu var, mause başlı başına bir donanım olduğu için, kablonun parçalanması ya da ek olarak çalışması, sorun yaratabilir. Tümleşik eleman olmadığı için tanınmadı hatası alabilirsiniz. Bağlantılar doğru olsa bile, enerji akışı ya da akım ile ilgili sorunlardan dolayı bile bu hatayı alabilirsiniz. Tavsiyem yeni mause almanız üzerine, çok uygun fiyatlarda zaten hiç uğraşmanıza gerek yok. Ama tabi illa ki yapıcam diyorsanız, kombinasyonlardan yürümenizi tavsiye ediyorum.

Ek Olarak: Anakarta zarar durumu konusunda net bir bilgiye sahip değilim. Lakin şu var, nasıl ki elektrik akımlarında frenleme olarak şase attırma durumu varsa, bilgisayarlarda da buna benzer sistemler var. Ama yine de fazla kafa karıştırmanıza gerek yok masraflı bir iş değil neticede.

• Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Bir de şu var, mause başlı başına bir donanım olduğu için, kablonun parçalanması ya da ek olarak çalışması, sorun yaratabilir. Tümleşik eleman olmadığı için tanınmadı hatası alabilirsiniz. Bağlantılar doğru olsa bile, enerji akışı ya da akım ile ilgili sorunlardan dolayı bile bu hatayı alabilirsiniz. Tavsiyem yeni mause almanız üzerine, çok uygun fiyatlarda zaten hiç uğraşmanıza gerek yok. Ama tabi illa ki yapıcam diyorsanız, kombinasyonlardan yürümenizi tavsiye ediyorum.

Ek Olarak: Anakarta zarar durumu konusunda net bir bilgiye sahip değilim. Lakin şu var, nasıl ki elektrik akımlarında frenleme olarak şase attırma durumu varsa, bilgisayarlarda da buna benzer sistemler var. Ama yine de fazla kafa karıştırmanıza gerek yok masraflı bir iş değil neticede.

almasına alıcam da sıcaktan çıkmaya üşendim :) belki böyle çalışır deneyeyim dedim.

• Üyelik 15.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 167
  • Beğeniler 78 / 40
  • Ticaret 24, (%96)
Hoparlör bağlantısı yapardım eskiden. Ekleme kablo ile ses sorununu çözerdim uzatırdım. Ama mause öylesine bir yapı ki, hem tekerlek, hem tıklama (sağ, sol) hem hareket derken ciddi bir kombinasyon var ve bunu normal bir usb kablosu taşıyamayabilir (güçlü de olsa, uyum mevzusu). O yüzden bence fazla uğraşmayın. Zamanınıza yazık. Ciddi bir problem değil nasılsa. Hem hava güzel, biraz hava almış olursunuz. :)

Bol şans.
suskun009

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al