wmaraci reklam

Kredi Kartımızı Dolandırıcılar Ele Geçirdi !!!

14 Mesajlar 2.634 Okunma
wmaraci reklam

kozlunet kozlunet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
Bugün Sabah İtibari ile Kız Arkadaşımın Garanti Kredi Kartından SteamGames.Com Adı Altında 154.53 TL Çekim Yapılmıştır. Kredi Kartını İptal Ettirdik, Şimdide Form Doldurup Ödemeye İtiraz Ettik. Bunun Haricinde Neler Yapabiliriz ? Bu kişileri oyun hesabı ile bulma ihtimalimiz var mı :confused:

wmaraci
reklam

OgulcanGulcemal OgulcanGulcemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
kozlunet Banka onaylanmış ve çekilmiş parayı geri vermez diye düşünüyorum. Paranın çekildiği siteye mail atın nasıl olsa paranın çekildiği saat ve para miktarı bellidir (dekontlara bakarsanız garanti cepten) sistemlerinden kontrol etsinler kimin çektiğini bulurlar.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

OGULCANGULCEMAL.COM - KİŞİSEL BLOG

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam şu sıralar birçok kişiden hiç göze çarpmayacak tutarlar çekiliyor. 30 tl, 40 tl, 50 tl gibi ancak sorunun ne olduğu çözüme ulaşmış değil. 3 ay kadar önce benim iş bankası kredi kartımdan da 70, 100 şeklinde 2 defa para çekilmişti ***** tarafından. Aslında *****'in oyun servisiydi yani biri oyun satın almış. Kim olduğu da belli değilmiş beni daldan dala bir *****, bir iş bankası şeklinde uğraştırdılar. Şubeye gittim itiraz formu doldurdum 15 gün içinde iadesi yapıldı ancak iki firmanın da "bizimle alakalı değil, suç onda" diyip birbirlerini göstermesi sonucunda epey sinirim bozulmuştu. Tabi haliyle kartımı kapattırdım ve şikayetvar üzerinden takibini yaptım ve günde 1-2 konu açılıyordu sırf ***** üzerinden habersiz harcamalar adı altında.
Ben de o gün bugündür yeni aldığım kartı hiçbir şekilde kullanmadım, kullanırsam da sanal kart açıp kullanmayı düşünüyorum.
Bu arada iş bankasına bu bir açık mı, "bu parayı çeken kim" dediğim de "biz de bilmiyoruz" cevabını almıştım.
Tahminimi söyleyeyim, herkesin sıkça alışveriş yaptığı ve kredi kartı bilgisini girdiği çok büyük bir e-ticaret sitesinde bir açık var ve kredi kartı bilgileri underground forumlarında paylaşılıyor. 10-16 yaşındaki veletler başta olmak üzere herkes kullanıyor.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

AkarTaahhut AkarTaahhut akartaahhut.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım Sektörü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 20 / 35
  • Ticaret 2, (%50)
savcılıga dilekçe ile şikayette bulunun 1-2 ay içinde ödemeyi banka size kendisi yapiyor işyerimde çaliştirdigim kızcagızın başina geldi sağolsun şirket avukatı bu yolu gösterdi parasını geri aldi :)
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Schwarz Schwarz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İthalat İhracat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** H**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 9 / 33
  • Ticaret 2, (%50)
@kozlunet Bundan yaklaşık 2 ay önce aynısı tanıdık birinin başına geldi hemde bilgisayarla hiç haşır neşir olmayan biriydi ve 900 tl tutarında işlem yapmışlar steamgames üzerinden o da sizin yaptığınız gibi kredi kartını iptal ettirip harcama itirazında bulundu. Bu gibi işlemler bankaların çalışmasına göre değişmekte olup 3 ila 6 ay içerisinde sonuçlanabiliyor. Bu arada arkadaşın da kartı garanti bonus idi.
Şuan halen işlemi devam ediyor.

Harcama itirazı yapmaktan başka seçeneğiniz var o da savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmak, ama savcılık size parayı geri iade etmez savcılıktaki dosyanız sonuçlandıktan sonra mahkemeye başvurmanız gerekir o da size astarı yüzünden pahalıya patlar. Siz yinede savcılığa suç duyurusunda bulunun olurda banka parayı geri ödemezse. İtiraz edip savcılığa başvurduğunuzu beyan edip tekrar gözden geçirmelerini talep edebilirsiniz.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)

pc332 adlı üyeden alıntı

Hocam şu sıralar birçok kişiden hiç göze çarpmayacak tutarlar çekiliyor. 30 tl, 40 tl, 50 tl gibi ancak sorunun ne olduğu çözüme ulaşmış değil. 3 ay kadar önce benim iş bankası kredi kartımdan da 70, 100 şeklinde 2 defa para çekilmişti ***** tarafından. Aslında *****'in oyun servisiydi yani biri oyun satın almış. Kim olduğu da belli değilmiş beni daldan dala bir *****, bir iş bankası şeklinde uğraştırdılar. Şubeye gittim itiraz formu doldurdum 15 gün içinde iadesi yapıldı ancak iki firmanın da "bizimle alakalı değil, suç onda" diyip birbirlerini göstermesi sonucunda epey sinirim bozulmuştu. Tabi haliyle kartımı kapattırdım ve şikayetvar üzerinden takibini yaptım ve günde 1-2 konu açılıyordu sırf ***** üzerinden habersiz harcamalar adı altında.
Ben de o gün bugündür yeni aldığım kartı hiçbir şekilde kullanmadım, kullanırsam da sanal kart açıp kullanmayı düşünüyorum.
Bu arada iş bankasına bu bir açık mı, "bu parayı çeken kim" dediğim de "biz de bilmiyoruz" cevabını almıştım.
Tahminimi söyleyeyim, herkesin sıkça alışveriş yaptığı ve kredi kartı bilgisini girdiği çok büyük bir e-ticaret sitesinde bir açık var ve kredi kartı bilgileri underground forumlarında paylaşılıyor. 10-16 yaşındaki veletler başta olmak üzere herkes kullanıyor.

Hocam gittigidiyor ya da hepsiburada.com dan alışveriş yapmıştık en son...:mad:
MehmetOYAMAK

kişi bu mesajı beğendi.

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Kredi kartıyla alışveriş yaptığınız sitelerde çıkan sql injection gibi açıklarla size de ait olan kredi kart bilgilerini dump edip topluca satıyorlar, dikkatli olalım.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

MehmetOYAMAK MehmetOYAMAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Makine Müh.
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 125 / 156
  • Ticaret 41, (%95)
kozlunet steam games adlı sitede demek ki 3D güvenlik sistemi yokmuş. Banka bu tür durumlarda form ile iade yapabiliyor. Sanal kart kullanmamızın sebebi bu işte alışveriş sitelerinin büyük bir kısmı güvenliğini sağlayamıyor ve mağdur olabiliyoruz. Sanal kart açın, ihtiyacınız olduğu kadar atarsınız geçmiş olsun.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Paranın durumu meçhul iadesi yapılır mı bilmem.kozlunet bundan sonra yapacağınız işlemler bellidir.İnternetten alışveriş yaparken https'li sitelerden yapın.Sanal kart açıp limitini alışveriş miktarınız kadar yapın sonra o kartı kapatın yeniden açınız. 3D güvenli ödeme yöntemini tercih ediniz.
kozlunet

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 418
  • Beğeniler 328 / 90
  • Ticaret 2, (%100)
sterk hocam zaten sadece hepsiburada.com dan alışveriş yapmıştım yani

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al