freelance iş ilanları

Amaç Site Giderlerini Karşılamaktır!

32 Mesajlar 2.930 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Klavuzer Klavuzer O GEMİ BİR GÜN GELECEK Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tarih Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 297
  • Beğeniler 41 / 41
  • Ticaret 4, (%100)
Herkes belki vps kullanıyordur falan diyorda blog siteleri genelde ufak çaplı hostlar alıyor. Bence bahsetiğiniz kişinin sitesine reklam alabilmek için o ibareyi kullanmış olabilir. Mesela birisi siteye girdi ve faydalı bilgile edindi. Orda o ibareyi görünce destek olmak için reklam vermek istedi.

Bence sırf reklam alanalrı satılsın diye yapıyordur. Zaten domain ve host yıllık olarak ücretlendiriliyor. Domain 30tl desek. Hostta wordpress host olsa ekonmik 50tl ona saysak. Toplam 80TL yapar. Şimdi aylık 10tlden 2 reklam alanını satsa. 4 Ayda reklamlar ile sitenin giderini çıkartıyor Sonraki 4 ayda 80tl kar ediyor :) Ticaret :D

wmaraci
reklam

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

Voltaren adlı üyeden alıntı

BakalimBilelim bugün bile bir amele artık 100 tl altına gelip sıva atmıyor yada harfiyat taşımıyor (amelelik yapıyorum evet arada parasız kalınca iyi oluyor bi işe gidiyosun 150-200 tl günü kurtarıyor :D) hal böyle olunca insanlar farklı yollar koşturuyor para kazanmak için bence çok takılmamak lazım hocam

Takılmıyorum hocam zaten, sadece ben de mi öyle yazsam diye düşünüyorum :)

Sayın ziyaretçiler, bu site kâr amacı gütmemektedir. Aldığınız reklam alanları vs. size yol-su olarak dönecektir :D Bu ifadeyi ekleyeyim ben...

Ek Olarak:

Klavuzer adlı üyeden alıntı

Herkes belki vps kullanıyordur falan diyorda blog siteleri genelde ufak çaplı hostlar alıyor. Bence bahsetiğiniz kişinin sitesine reklam alabilmek için o ibareyi kullanmış olabilir. Mesela birisi siteye girdi ve faydalı bilgile edindi. Orda o ibareyi görünce destek olmak için reklam vermek istedi.

Bence sırf reklam alanalrı satılsın diye yapıyordur. Zaten domain ve host yıllık olarak ücretlendiriliyor. Domain 30tl desek. Hostta wordpress host olsa ekonmik 50tl ona saysak. Toplam 80TL yapar. Şimdi aylık 10tlden 2 reklam alanını satsa. 4 Ayda reklamlar ile sitenin giderini çıkartıyor Sonraki 4 ayda 80tl kar ediyor :) Ticaret :D

Afili bir ifade kullanılmış gerçekten...
Voltaren

kişi bu mesajı beğendi.

Kumrat Kumrat asliyet.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Developer - Kurumsal
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad V** A**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 135 / 134
  • Ticaret 52, (%100)
Bu oran ilgili sitenin durumuna göre değişir normal şartlardaki bir sitenin yıllık 60-70 TL gibi bir sunucu parası olurken duruma göre vps kullanan özel yazılım kullanan ücretli eklenti kullanan dışardan para ile yazı alan seo işlerini dışarı yaptıran vs durumlara göre tabiki bu maliyet daha fazla olucaktır

Telegram Üzerinden Dolar Kazanmak İstermisiniz? https://t.me/kazancrehberiyim

warlordsp warlordsp figurex.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 16 / 40
  • Ticaret 11, (%100)
2k tekil günlüğüm var. aylık 30 lira üstü giderim var. zerre kuruş kazanamıyorum. Adsense de alamıyorum. gerçekten kazananları tebrik ederim.

wmaraci
wmaraci

emreaydinlik emreaydinlik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 13 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
Hosting kalitelidir etliğe sütlüğe karışmıyodur tuzludur

Loop Loop Loop . . .

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
ddos korumalı linux vps 100 tl max ovh den alırlar

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

scobur scobur WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Elektrik Elektronik
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 379
  • Beğeniler 218 / 78
  • Ticaret 4, (%75)

Klavuzer adlı üyeden alıntı

Ticaret mi :D 80 lira kazanıyor hergün dışarda döner yese 8-10 günde 4 aylık emeği bitiyor :confused:

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Kazanç elde amacı yoktur lafı tamamen uydurma. Eğer işini hakkıyla yapıyorsa neyse ama sıradan bir blog sitesiyse tabiki çok ta güzel kazanç elde etme amacı vardır.

Bu gün en kral bir blog sitesinin maliyetini günlük olarak hesap edelim.

Alan adı yıllık 30 tl / 365 gün = 0.082 tl günlüğü

VPS aylık 50 tl / 30 gün = 1.66 tl günlüğü

Makale tanesi 3 tl x 3 = 9 tl günde 3 makale

-------------------------------------------------------------------------TOPLAM

10.742 x 30 gün = 322.26 tl aylık gideri olur ortalama

şöylede bir durum var ama bu kişi emeğinide hesaplarsa zaten bu blog kazanç kapısı olmuş demektir ozaman da yine "Kazanç elde etme amacı yoktur" ibaresini kullanması sahtekarlık olur. Gerçekten işini gücünü bırakıp sırf sitesiyle parakazanıyorsa aylık gideri 1.000-1.500 tl arası olur sitenin ve bu kişinin ekmek yemesi için o siteden aylık en az 2.500 tl kazanması gerekir.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

warlordsp adlı üyeden alıntı

2k tekil günlüğüm var. aylık 30 lira üstü giderim var. zerre kuruş kazanamıyorum. Adsense de alamıyorum. gerçekten kazananları tebrik ederim.

Hocam nasıl bir siteymiş o ki kazandırmıyor hiç... Mümkün değil...

Ek Olarak:

emreaydinlik adlı üyeden alıntı

Hosting kalitelidir etliğe sütlüğe karışmıyodur tuzludur

Tuzlu hosting olmasını gerektirecek durum yok ki olsa da çok rahat karşılayacak tarzda bu siteler...

Ek Olarak: @[cihaneken](userid:36888)

Şimdi hocam işini hakkıyla yapan da yapmayan da bence gelir kalemini düşünüyordur ki bundan daha doğal bir şey yok...

Benim takıldığım nokta şu ki gram altın fiyatı ile yarışan aylık reklam ve tanıtım ücretleri alan bir blogun böyle bir ibareyi sitesine koymasındaki mantık nedir?

Şöyle kabaca bakıldığında çok çok rahat kâr elde ediyor...

wakon5544 wakon5544 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Google Partner
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 244
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 1, (%100)

xsafa adlı üyeden alıntı

ddos korumalı linux vps 100 tl max ovh den alırlar

max 50 tl yeterki hocam abartmayın :D

Naber knk?
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al