wmaraci reklam
lidertakipci

Korunma ve Saldırı Yolları Hakkında Bilgim Var Bunu Nasıl Nakite Çevirebilirim ?

35 Mesajlar 2.887 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Exploitler yazmayı bilmiyorsan Hackerim deme o zaman.

Sene 2016 komik olmayın.

Kimse forumlarda exploit arayan birine iş vermez.

Bence bırak bununla uğraşmayı sana yaramaz.
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

TurkishSec TurkishSec Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Tamam dostum lamerim ben konumdan çıkar mısın boş yere baltalıyorsun

Maybe Maybe Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** A**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 29 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam öncelikle size şöyle bir açıklama yapacağım.Ösym dahil bir çok kurumun pentest çalışmaların bizzat yaptım peki nasıl ?.Öncelikle bu alanlarda gerçekten bilgi sahibi olduğunuzu düşünmüyorum, neden ?.

Pentest alanında çalışmalar yapan kişiler bilirler ki aktif olarak bu sahada çalışabilmek için CEH belgesi gerekir (WHH vs CEH al tamam diye birşey yoktur) tse onaylı belge gerekir.Stajer uzman, test uzmanı,sertifikalı test uzmanı, kıdemli test uzmanı vs vs nesin ne derecedesin bilinmesi ve belgelenmesi gerekir.Kademe arttıkça zorluk artmaktadır kolay kolay alınabilen bir belge değildir min %70'lik başarı gerektirir.CEH sertifikası 22 konu içermektedir. 150 sorudan oluşan Ceh sınavını, 105 doğru cevap vererek tamamlamanız gerekmektedir tabiki buda barajdır.Sınav dili tahmin edebileceğiniz üzere ingilizcedir.

CEH sertifikası için bazı şartlar vardır bunlar

CEH sertifikasyon eğitiminin alınması
Ya da iki yıllık bilgi güvenliği alanında deneyim gerekmektedir.

Sıkıntı yaşanan asıl konu buffer overflow saldırılarıdır çok gelişmiş sorularla karşılaşıldığı için 2-3 hatta 4 sene belgesini alan kişiler sırf bunun için belgelerini geç elde ederler.

Ben bunları biliyorum diyerek bir firmanın karşısına çıkamazsın yani.Bu alanda çalışma yapan kişiler de neler gerektiğini bilirler hocam.

JumperTech Saçma sapan yorumlarını kendine saklayabilirsin.Hazır exploitler lamerliktir kadar cahil olabilmen senin sorunundur neden mi bunada hemen yanıt verelim.Exploit kitler konusunda biraz araştırman olsa sesini kesebilirdin.Öyle kitler var ki bazı firmalar sadece bu kitleri kullanmayı bilen kişileri bünyelerinde barındırmaktadır.Bazı şeyleri yapabilmek için ultra yüksek bilgi gerektirmez bilginiz olmadığı konularda ne kadar çok konuşabiliyorsunuz...Hacker dediğin kimsenin kodunu kullanmaz :D :D :D :D acınacak haldesin çok acınacak haldesin hacker kavramı senin diziler de filmler de izlediğin olaylar gibi değil taş devrinden kalma arkadaş seni.

Neyse bu kadar yeterli olur sanırım.Aşırı bir baş ağrısı çekiyorum sırf biraz bilgilendirme yapabilmek için yazıyorum daha fazla duramayacağım.Gerçekten birşeyler yapmayı istiyorsan sertifika almaya çalışman yeterlidir bununla uğraşırken neler bilmen gerekiyor sana lazım nasıl ilerlersin öğrenirsin.Milletin ne dediğine bakma comodo ile olan görüşmemiz de bizi yerlemeye çalışan artis ekibine bir sonra ki görüşmemiz de bu işlemi gözlerine soktuğumuz an aldığımız keyif harikaydı :).İyi akşamlar diliyorum.
mrgun xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Bak ben şunu diyeyim siz hacker değilsiniz.

Teknolojiyi A-Z 0-9a bilmek gerektirir.

Bir kaç şeyi bilipte hacker olunmaz!

Tüm kodlama dillerini aşırı bilir, bildiği için zaten başkasında exploit dilenmez.

Neyse birşey demeyeceğim takılın siz gençler...

wmaraci
wmaraci

TurkishSec TurkishSec Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 4 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
@Maybe Hocam kitap yazın soluksuz okurum :D Öncelikle yazınız için teşekkür ederim sizinle tanışmak isterim açıkçası bilgi alışverişi çok önemli bu konularda :)

• Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** A**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 29 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Kimse burada hackerım diye geçinmiyor sen hastalıklı beyninle kendince birşeyler söylemeye, insanların bilgi edinmek için açtığı konuları çöplüğe çevirmeye devam ediyorsun.Arkadaşımız bir konu hakkında bilgi edinmek belki de tavsiye almak istemiş saçma sapan mesajlarla adamın konusunu nereden nereye getiriyorsun.Varsa bir bildiğin yaptığın çalışmalar anlat bilelim yoksa bence de artık sus kendini daha fazla rezil rüsva etme.

Umuyorum Serkan bey saçma sapan mesajları temizleyip konunun düzenin sağlayacaktır

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)

TurkishSec adlı üyeden alıntı

Root işini aslında herkes yapabilir dostum onda sıkıntı yok önemli olan kernel'e uygun root exploit bulmak ki 2010 dan sonraki kernellere root exploit bulmak neredeyse imkansız. Çok uçuk fiyatlara satılıyorlar @xsafa

Ozaman havij ile devam etme birak bu isleri yasal islere giris daha cok para kazanirsin.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

mrgun mrgun Seo yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 109 / 79
  • Ticaret 26, (%100)

JumperTech adlı üyeden alıntı

Bak ben şunu diyeyim siz hacker değilsiniz.

Teknolojiyi A-Z 0-9a bilmek gerektirir.

Bir kaç şeyi bilipte hacker olunmaz!

Tüm kodlama dillerini aşırı bilir, bildiği için zaten başkasında exploit dilenmez.

Neyse birşey demeyeceğim takılın siz gençler...

Tüm teknolojiyi a-z ye bilen ve hatta tüm programlama dillerini üst seviyede bilen kişi hatta ve hatta sadece kendi exploitini yazan kişi hacker oluyorsa hocam bize bir hacker örneği verebilir misiniz?

• Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Ben şunu anlatmaya çalıştım, arkadaşın bu bilgisini zaten youtubede falan herkes arayarak bulabilir. Kimse para ödeyerek iş vermez. İlginç bir bilgi değil herkes biliyor bunu, üst düzey bilsede zaten gereksiz birşey lisans ve benzeri şeyler olmadan iyi bir yerlere gelemez.

Bununla uğraşmak yerine etik bir işle uğraşsa daha iyi, örneğin kodlama dilleri öğrenme daha iyi mertebeleri gelebilir.

• Üyelik 23.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Analist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ü** A**
  • Mesajlar 117
  • Beğeniler 29 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
WHH (white hat hacker) belgesini ismidir.
CEH beglesinin adı Certified Ethical Hacker demektir.Daha fazla saçmalamak ister misiniz ?.
berbaran

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al