Not: Kısa olarak ne olduğunu anlamak için son paragrafı okuyabilirsiniz. Yazı tamamen WM Aracı için hazırlanmış olup, dilenildiği gibi kullanılabilir.

Mutluluk Nedir?Bundan yaklaşık 1 sene önce ilk sitemi açtım, forumdan onlarca şeyi araştırdım, hatta wordpress'i kendim kuramayıp, hosting firmasından yardım istediğimi hatırlıyorum. Pek iyi bir webmaster sayılmazdım ki hala öğrenmem gereken çok şey olduğunun farkındayım. Bu ilk sitemde online radyo yayınları yapmayı, kendimce bir şeyler yazıp çizmeyi istiyordum. Fakat radyo yayını bilgisi sıfır olan birisinin boyunu çok aşıyor... Artizfm.xyz adlı sitem ilk göz nurum olduğu için bırakmak çok zordu ve yürütmeye devam ettim bu projeyi, en sonunda yaklaşık 7 ay sonra günlük ortalama 1k tekil kullanıcı almaya başlamıştım. Fakat projeden mutlu değildim, kişisel bir şeyler yapıyordum ama hiç profesyonel durmuyordu.

Kendimi daha fazla yormamak için domain değişikliği ile o siteyi bir kişisel blog haline getirdim, artık kafama göre yazıp çiziyordum ve hit de gram umrumda değildi, aklımda ki diğer projeleri yapmak için elimi rahatlatmıştım. Çok başlamak istediğim forum projemi hayata geçirdim, fakat daha önemli bir proje peşinde olduğum için çok uğraşmadan pasifte bekletiyorum sonuçta açık kalmasının bir zararı yok.

Tecrübe çok önemli dostlar, eğer bu işi gerçekten kendinizi geliştirmek için yapıyorsanız bir çok tecrübe edinebilirsiniz. Çok şanslıyız ki elimizin altında böyle bir forum sitesi var, burada bilgi küpü niteliğinde onlarca abi ve kardeş mevcut. Bu işin ve forumun içerisinde geçirdiğim 8-9 ay bana şunu öğretti, eğer çok büyük bütçeler sahibi değilseniz, google'da yükselmek çok ama çok zor. Bu tip işlerde projenizi olabildiğince sosyal medya tarafına yaslamak gerekiyor. Paranız yoksa en büyük dostunuz facebook anlayacağınız.

Gelelim asıl noktaya, aylarca süren çalışmalarım, araştırmalarımla giriştiğim projem kamuya açıldıktan sonra, henüz 3. gününde 1000 tekil kullanıcıya erişti. Aylarca uğraşıp görebildiğim rakamları bu kadar çabuk görebilmek gerçekten çok güzel bir duygu.Okuyup, mutluluğumu paylaştığınız için şimdiden çok teşekkürler :)