wmaraci reklam

Para Değersiz Bir Kağıt Parçasıdır.

5 Mesajlar 969 Okunma
wmaraci reklam

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Günümüzde paranın sağlıktan bile önce gelmesi insanoğlunun ne kadar aç gözlü olduğunu kanıtlar nitelikte. Sevdiğim bir söz vardı "İnsan para kazanmak için önce sağlığını yitirir, Sonra sağlığını kazanmak için parasını yitirir.."

İnternette hayat hikayelerini okuduğum ve etrafımda bazı tanıdığım varlıklı insanlar açıkçası mutlu değiller. Paranın her kapıyı açtığını söylüyorlar, ancak bana kalırsa mutluluğun kapısını tam olarak açamıyor.

Milyon liraları bulunan insanların sağlık sorunları olduğu, yoğun stres altında bulundukları, ailelerinden ayrıldıkları, ellerinde bulundurdukları serveti kullanabilecek güçleri olmadığını görüyorum.

Bana kalırsa insan hayatında parayla ilgili bir felsefe edinmeli. Parayı bu kadar önemsemek yerine hayattan zevk almalı ve elindekiler ile mutlu olmalı. Bana kalırsa asıl mutluluğun anahtarı budur.
luxfm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
Nikola Teslanın bir sözü var " Paranın başkaları için taşıdığı anlam, benim için bir şey ifade etmiyor. " tam olarak öyle sağlık sonra sevgi gelir bende.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Aslında başlığa katılıyorum ancak Napolyon bu parayı icat etmeseydi parasız ne olabilirdi ki? Birde olayın diğer yüzüne bakmak gerekiyor.
AhmetCakmak34 Yasemin millertekadam

kişi bu mesajı beğendi.

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Aslında başlığa katılıyorum ancak Napolyon bu parayı icat etmeseydi parasız ne olabilirdi ki? Birde olayın diğer yüzüne bakmak gerekiyor.

O kadar derin düşünmedim, ancak asıl demek istediğim o değil. İnsanların paraya bu kadar çok önem vererek hayatın farkında olmamaları. İnsanoğlunun aç gözlü olduğunu belirtmiştim. Gerçekten öyle her konuda daha fazlasını istiyorlar; itibar, para, telefon, araba, ev...

Yeni bir araba alan biri bundan bir kaç sene sonra daha iyi bir araba isteyecek. Bugün iyi bir telefona sahip olan biri yeni bir telefon çıkınca ona sahip olmak isteyecek.

Hayatın döngüsü aslında "her zaman daha iyisini istemek" oluyor. Günlük 1k hit alan biri yarın daha fazla hit isteyecek :)

wmaraci
wmaraci

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Parayla ilgili bir muhabbet veya konu görünce Kolpaçino da Şafak SEZER'in seslendirdiği o mükemmel söz gelir aklıma hep;

Para için dilenecek en güzel dilek; pis tarafını tutmamaktır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al