724SATINALCOM adlı üyeden alıntı

şimdi yukardaki ekran görüntüsü alınan Trump twitter hesabındaki mesajları yazdığı doğru mu yanlış mı?

11 milyon takipçisi olan Trump bunu yazmışsa bilinmezmi denmiş birisi ekran görüntüsü almıştır belki

doğruysa Bize benzeyen siyasetçi diyecektim. Önce içinden geçenleri yazıyor sonrada çarkedip duruma uygun davranıyor

Ek Olarak: ayrıca şimdi baktım realdonaldtrump hesabı onaylı hesap

Yanlış. Ne Trump böyle bir şey söyledi ne o haber yayınlandı, ne o gazeteci kadın böyle bir haber yaptı.

Birisi fake bir tweet görüntüsü yapmış fake bir haber sitesinde çıktı görüntüsü yapmış ortalığı karıştırmış. Tekrar anlamayanlar için söylüyorum : Trump darbede 13 cia ajanı görev yaptı falan yazmadı böyle bir tweet atmadı böyle bir şey söylemedi, görseldeki yabancı haber sitesi hiç bir zaman böyle bir haber yayınlamadı, haberde adı geçen gazeteci kadın da hiç bir zaman böyle bir haber yapmadı, üstelik twitter hesabından sorulduğunda böyle bir haber yapmadığını görüntülerin yazılanların ve haberin tamamen yalan olduğunu bizzat kendisi söyledi.

Trum hesabı 11 milyon kişi tarafından dünyanın her ülkesinde takip edilen ve, hangi saatte ne yazarsa yazsın anında 10-20-30k RT Fav alan bir hesap, söylenildiği gibi bir yazıyı yazmış olsa bunu bir gazeteci değil tüm dünya görürdü zaten, ve anında tüm dünyada haber olurdu, basit bir şey değil yani.

Tam olarak olay şu : Haber tamamen bunun gibi fake :D