lostyazilim

Dünya ve evrime dair bazı notlar.

22 Mesajlar 2.508 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Anlıyorum ateistsin, böyle konuşman normal.

wmaraci
reklam

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

suskun009 adlı üyeden alıntı

İnsanlar neden evrim varsa din yok olgusuna itiliyor? Evrim var yaratan yoktur deniliyor. Evrimin olması yaratanın olmaması anlamına mı geliyor?

Bir arı neden bal yapma ihtiyacı duyuyor? Bir tavuğun yumurtasından hem yeni bir canlı oluşabiliyor, hem de insan için en kaliteli besin kaynağı oluyor bu yumurta. Bir inek sütüyle yavrularını besleyebiliyor iken insanlar da bu sütten yararlanabiliyor. Tat alma olayı, evrimle neden böyle bir şey oluştu? Her şeyin tadı farklı, yediğimiz tüm meyve sebzelerin farklı tadı var. Bu meyve ve sebzeler canlı ihtiyacı için önemli şeyler, hayvan ve insanlar evrimleşirken bu bitkiler de onların ihtiyacı olarak nasıl evrimleşti? Ya da yemediğimiz halde insan sağlığına iyi gelen yaraları iyileştiren kantaron yağı, bu nasıl evrimleşerek yaraları iyileştirebiliyor?

Evrim varsa, insan üzerinde olmamış olabilir sonuçta milyon yıllık bi süreç tamam bi bakteri suda balık olup daha sonra bir ayıya dönüşmüş olabilir , ama insan hepsinden farklı, neden sadece insanda zeka var? Ya da en başta dediğim gibi evrim varsa neden bir yaratan yoktur deniyor, yaratan yaşamın evrimleşerek oluşmasını istemiş olabilir , olamaz mı? Dinler yalan olabilir, ama bir yaratan yoktur diyemeyiz evrim ile, var da diyemeyiz. Sonuçta ilk olan şey büyük patlamaya sebep olan şey, ilk olan madde enerji her neyse artık nereden geldi nasıl oluştu bilinmiyor, gerçi büyük beyinli arkadaşlarımız var, bu sorunun cevabını biliyor olabilirler...

Benim inandığım dinde;

71/NUH -14:Halbuki, o sizi evrelerden geçirerek yaratmıştır.' deniliyor...

Kısaca demek istediğim
İnsanlar neden evrim varsa din yok olgusuna itiliyor?

http://www.evrimagaci.org/fotograf/66/7670

Böyle cevaplar bekliyoruz ama bazı arkdaşlar saçma sapan şeyler yazıyolar.

cagdaskorkmaz.com.tr

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Oğulcan adlı üyeden alıntı

Çalıkuşunu okudunuz mu? Veya filmini izlediniz mi?

Ordaki bayan müdüre hanım dünyanın öküz boynuzunda olduğunu düşünüyor, aksini iddia edeni imansızlıkla suçluyordu. Kafa aynı kafa. Hayatında hiçbir kitap okumamış, bilim adına hiçbirşey yapmamış ve hiçbir olamamış şahsiyet geliyor, koca koca bilim adamlarının söylediği şeyi 'senin atan maymun haaaa' diyip çürütmeye çalışıyor.

Evrim bir teoridir, tamamiyle gerçek olmayabilir. Ancak bunu çürütürken o ufak beyninizi kullanın ve karşı teoriler, tezlerle gelin ki okuyunca 'Ha bu arkadaş da haklı bak bu da olabilir' diye yorumlayalım. Ufak beyninizle gereksiz yorumlar atmayın :)

Evrim aslında teori olmaktan çıkmış, kural-kanun olarak kabul edilmektedir, varsayılarak ona dayanarak sayısız başarılı çalışma yapılır, aslında vasaymak da doğru bir kelime olmaz vardır yani olmasa başarıya ulaştıramazdı. Evrim'in var olduğu da deneylerle kanıtlanmıştır zaten, günümüzde bir çok yerde gözümüzün önünde duruyor :) varsayılarak bir çok şey üretiliyor yapılıyor. Yani muamma bir şey değil aslında.

Ve galiba nasıl olduğu yönünde tartışmalı noktalar var sadece.

Aslında böyle kaba saba tartışılacak bir şey de değil, çok fazla bilgi sahibi olmak mantığını kavrayabilmek için okumak bilmek sonra tartışacak olgunluğa erişmek gerekir. Şimdi bilmeden mantığını anlamadan günümüzde kullanıldığından dahi haberdar olmadan sanki bir inançmış yeni bir dinmiş soyut bir söylemmiş gibi inanmıyorum kabul etmiyorum denilemez. Koltuğa dayanarak kabul etmiyorum demek bir şey ifade etmez, yanlışını söyleyebilmek için önce tamamen neleri içerdiğini neyi anlattığını neleri delil sunduğunu öğrenmek bilmek, bu konuya tamamen hakim olmak gerekir. Binlerce bilim adamı hayatlarını bu işe harcayacak, araştıracak çalışacak nerelerde kullanılır nasıl insanlığa fayda sağlar hayatımızda bu sayede neleri iyileştirebiliriz uğraşı verecek, sonra maymundan gelmek dışında nedir ne değildir hiç bir halt bilmeyen biri çıkıp - Ben inanmıyorum, yalan bu, ben maymundan gelmedim aha da çürüttüm diyecek :)

Dediğim gibi yeterince bilmeden burada savunmanın da reddetmenin de manası yok, tam hakim olmadığı için burada savunan da hatalı anlatıyor reddeden de :)

( eksik harf, yanlış yazın varsa affola, klavyede biraz sorun var )
Ogulcan Korkmaz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

JumperTech adlı üyeden alıntı

Anlıyorum ateistsin, böyle konuşman normal.

Anlayacağını hiç düşünmemiştim zaten. Bellide ettin.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

TecnoLobi TecnoLobi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 943
  • Beğeniler 121 / 134
  • Ticaret 5, (%100)

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Abi kafaya bak ya. Hayatında neyi başardın da senin hayatını kolaylaştıran sır insanlığa bir fayda sağlamak için çalışan adamlara ufak beyinli diyorsun.

Bilgisayar kullanma git ormanda yaşa ozaman. Nekadar saçma sapan şeyler yazıyorsun.

Kusura bakmayın ama tutamıyorum kendimi: Senin inandığın tanrının gerçek olduğunun kanıtı yokken kayıtsız şartsız inanıyorsun onda problem yokta. Adamlar belli kanıtlara dayanarak araştırma yaparak buldukları şeylere saçma diyorsun. Nasıl bir mantık bu arkadaş

Vay aramaizda ateist te varmis :)
AhmetCakmak34

kişi bu mesajı beğendi.

komedyatube komedyatube ig: @coksevimliler Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Elektrik Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 886
  • Beğeniler 186 / 235
  • Ticaret 28, (%100)

ALLAH insanı insan hayvanı da insanlara hizmet amaçlı yarattığını KURAN da belirtmiştir.

Az kitap okuyun.

O ufak akılların bilgisiyle ALLAH ın kuranıyla mı kıyaslayacağım.

O ufak akılları böyle şeylerle doldurun. Aferin.

Kardeş şöyle bir göz gezdirdim konuya da harbiden çok zor adamsın. Değişmezsin böyle gelmişsin böyle gidersin bu dünyadan.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

TecnoLobi adlı üyeden alıntı

Vay aramaizda ateist te varmis :)

Sen burayı ne zannediyorsun ki. Müslüman forumu mu burası. :D

Ek Olarak:

komedyatube adlı üyeden alıntı

Kardeş şöyle bir göz gezdirdim konuya da harbiden çok zor adamsın. Değişmezsin böyle gelmişsin böyle gidersin bu dünyadan.

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam onun gibi bir kaç tanede Mısıra'da var. Kadını memeli hayvan yapmışlar. Hayvan muamelesi yapılması gerektiğini tartışıyorlar.

cagdaskorkmaz.com.tr

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)

ALLAH insanı insan hayvanı da insanlara hizmet amaçlı yarattığını KURAN da belirtmiştir.

Az kitap okuyun.

O ufak akılların bilgisiyle ALLAH ın kuranıyla mı kıyaslayacağım.

O ufak akılları böyle şeylerle doldurun. Aferin.

Hayatı boyunca kendini tek bir teoriye atayan bir adam var ve sen bu teoriyi bu yazı ile çürüttün enteresan :)

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
3. dünya savaşının çıkmasına bile sebep olabilir bu evrim konusu.
ben evrime inanıyorum. doğal evrime...

• Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Dünyanın düşündüğü önemli. Senin evinde pc başında düşündüğün değil. Kimse takmıyor zaten.

SON SÖZÜM ŞUDUR. MR.ROBOT KİLİSE SAHNESİNİ İZLEYİN

Bulamayanlar için :D

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al