wmaraci reklam

Film sitesi kurmak yasalmı şu an

28 Mesajlar 9.287 Okunma
smmexpress

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)

DieAnotherDay adlı üyeden alıntı

Kendinizi kandırmaya gerek yok filmi yayınlıyor musun kardeşim yayınlıyorsun ister senin sunucunda olsun ister muz cumhuriyetinde bir sunucu da olsun ne fark eder sonuçta filmi beleşe izletiyor musun izletiyorsun bitti suçlusun. Biriside yukarda her sitenin yer sağlayıcı olarak hizmet verme hakkı vardır demiş. Sen birinin hakkına girmeyi kendine hak sayıyorsan o senin ahlak anlayışın diyecek birşey yok. O kadar legal alan varken hem illegal olan hemde büyük rakiplerin olduğu bir sektöre girmek akıl karı değildir arkadaşlar. Aman uzak durun hem zamanınız boşa gitmesin hem emekleriniz hem de dava vs olaylarının olmayacağının garantisi yok.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilgili olmadığınız konularda boş boş konuşmayın.Sunucuda barındırılmadığı sürece hiçbir şekilde suçlu olamazsın.Yapılacak şeyler bellidir.Sitenin yönetimine ulaşıp kaldırılmasını talep edersin yada Hak sahibi DMCA şikayetini yaparak googleden içeriği sildirir(Genel olarak tercih edilen budur.)

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
wmaraci
reklam

DieAnotherDay DieAnotherDay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Inchredible adlı üyeden alıntı

Bilgili olmadığınız konularda boş boş konuşmayın.Sunucuda barındırılmadığı sürece hiçbir şekilde suçlu olamazsın.Yapılacak şeyler bellidir.Sitenin yönetimine ulaşıp kaldırılmasını talep edersin yada Hak sahibi DMCA şikayetini yaparak googleden içeriği sildirir(Genel olarak tercih edilen budur.)

Kanunu gösterir misin bana böyle bir kanun mu var? Sonuçta telif hakkına giriyor musun giriyorsun. Millet senin siten sayesinde izliyor ama sen filmi sunucunda barındırmadığın için paçayı kurtarabilecegini sanıyorsun. Dua edin adamlar çok üstüne düşmüyor bu işlerin yoksa kimsenin film sitesi açmaya bir tarafları yemez.

• Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
DieAnotherDay Film siteleri üzerinden konuşacağım.Filmin hak sahipleri tek tek siteleri gezmezler.Hiçbir film siteside filmleri sunucularında barındırmaz.Çoğu web sitesi ok.ru openload vb sitelerinden filmleri alır sitelerine koyar.Hak sahipleri kaynak dosya olan ok.ru openload vb sitelere ulaşır.Bildirir kaynak sitedende video kaldırılır.Bu sayede binlerce sitedende film silinmiş olur.Farklı sektörlerdede DMCA'ya başvururlar.Umarım anlamışsındır senin anlattığın gibi bir şey yok.Siz 2-3 sene önce tüm film siteleri kapatılıyor diye sitelerinizi kapattınız ama kapatmayıp bekleyenler şu an siteleriyle yollarına devam ediyorlar.

- M.D. Montaigne.

demircanuzer demircanuzer Yazılım Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama & SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad D** U**
  • Mesajlar 1320
  • Beğeniler 270 / 414
  • Ticaret 24, (%100)
Bu konuda genel tavrım şudur;
İsterlerse bütün interneti kessinler film torrent vs gibi alanların önüne geçemezler nokta.
DMCA gibi kuruluşlar ancak işi kovalarsa kaldırtabilir. Gerisi yalan dolan.

Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı: Demircan Uzer - demircanuzer.com
wmaraci
wmaraci

DieAnotherDay DieAnotherDay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Inchredible adlı üyeden alıntı

DieAnotherDay Film siteleri üzerinden konuşacağım.Filmin hak sahipleri tek tek siteleri gezmezler.Hiçbir film siteside filmleri sunucularında barındırmaz.Çoğu web sitesi ok.ru openload vb sitelerinden filmleri alır sitelerine koyar.Hak sahipleri kaynak dosya olan ok.ru openload vb sitelere ulaşır.Bildirir kaynak sitedende video kaldırılır.Bu sayede binlerce sitedende film silinmiş olur.Farklı sektörlerdede DMCA'ya başvururlar.Umarım anlamışsındır senin anlattığın gibi bir şey yok.Siz 2-3 sene önce tüm film siteleri kapatılıyor diye sitelerinizi kapattınız ama kapatmayıp bekleyenler şu an siteleriyle yollarına devam ediyorlar.

Demek istediğini anladım orda sıkıntı yok ben kanun kismini da sormuştum uyar kaldır diye birşeyden bahsettiniz ama ben resmi olarak görmediğimi söyledim. Bu arada ben film sitesi hiç açmadım genel bir yorum yapmak istedim o kadar.

• Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
DieAnotherDay Bende hiç film sitesi açmadım.5651 sayılı yasada yer sağlayıcısı olarak hizmet verme hakkı verildi.

- M.D. Montaigne.

palamemet97 palamemet97 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 12 / 28
  • Ticaret 4, (%50)
https://wmaraci.com/forum/internet/mahkeme-karari-kapatilan-site-hakkinda-370122.html

Yeterli bi açıklama olmuştur umarım :)

+100 Üyeli Twitter Bayilik Paneli Çok Ucuz Fiyatlar!

Rastena Rastena WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 3776
  • Beğeniler 836 / 1380
  • Ticaret 190, (%100)
Legal aşktır arkadaşlar. İllegal'e hayır!

prestij
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al