freelance iş ilanları

Detaylı Wordpress Ve Blogger Farkları Incelemesi

12 Mesajlar 2.633 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

sosyofikir sosyofikir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)
Bloglama kariyerinizde her zaman başlamak için Wordpress mi ? Blogger mı ? diye düşündüğünüz oluyordur. Bu yazımda sizlere ikisinin artılarını, eksilerini söyleyeceğim ve bir tablo oluşturacağız. Bu tablodaki iki büyük blog firmasının hangi özellikleri daha iyi göreceğiz. Canınızı sıkmadan sizlere aşağıdaki tabloyu sunarak çok fazla yazı okumanızdan kurtulmanızı sağlıyoruz. Bu durumda sayfalarca yazı okumayacaksınız ama en önemli bilgileri de edineceksiniz. Neleri ele alarak Wordpress Ve Blogger'ın artılarını eksilerini anlattık şöyle ;

-KİM KAZANDI Sekmeleri ile sizlere mükemmel bir bilgi dünyasına davet ediyoruz yazının devamında tablolama ve altlarındaki özellikleri okuyabileceksiniz.

http://4.bp.blogspot.com/-a0hpiSPqpqs/T3IBiuKhivI/AAAAAAAAAmo/e0QE2aE4Pu8/s1600/2. png" />

Yazar: Sosyofikir
Kaynak: Sosyofikir.Com
Yazı Kaynağı

Sosyofikir.Com Kaliteli güncel blog
wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bunların çoğu yanlış.

ErenKeskin ErenKeskin Girişimci, Front-end Developer Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)
Kısacası Blogger'ı amatörken Wordpress'i professionelken kullanacaksın.
Kendi Hostunu alacaksın,kendi eklentilerini yazacaksın,kendi temanı kodlayacaksın,kendi korumanı yapacaksın :)

Hit Adam adlı üyeden alıntı

Bunların çoğu yanlış.

Bencede :)

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.

• Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

Hit Adam adlı üyeden alıntı

Bunların çoğu yanlış.

sağolunda :) öyle bir cümle kullanıyorsanız devamını da getirmelisiniz ayrıca bu iyi bir araştırma sonucu yapıldı. Direkt yanlış demek ne kolay öyle. Kusura bakmayın ama direkt öyle yazılmaz

Ek Olarak:

ErenKeskin adlı üyeden alıntı

Kısacası Blogger'ı amatörken Wordpress'i professionelken kullanacaksın.
Kendi Hostunu alacaksın,kendi eklentilerini yazacaksın,kendi temanı kodlayacaksın,kendi korumanı yapacaksın :)

Bencede :)

Bu arada blogger amatör wordpress profesyonel diye bir kavramı da kabul etmiyorum ben kusura bakmayın profesyonel adam tasarımında blogger altyapısı kullanamaz mı ki yapmayın lütfen ayrıca oradaki tüm veriler bir araştırma sonucu ortaya çıktı kafamdan atıpta yazmadım yani biraz emeğe saygı lütfen

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)

sosyofikir adlı üyeden alıntı

Bu arada blogger amatör wordpress profesyonel diye bir kavramı da kabul etmiyorum ben kusura bakmayın profesyonel adam tasarımında blogger altyapısı kullanamaz mı ki yapmayın lütfen ayrıca oradaki tüm veriler bir araştırma sonucu ortaya çıktı kafamdan atıpta yazmadım yani biraz emeğe saygı lütfen

Emeğinize hiçbir şey demiyorum saygım var, çok yararlı bir çalışma olmuş ancak bence blogger daha amatörce bir şey. Siz yazmışsınız oraya. Bloggler HTML,CSS, Wordpress Gelişmiş kullancılar için kod ben buna yönelik dedim onu.

herenkeskin.com - Elektrik ve Elektronik Mühendisi - Gömülü Sistemler üzerine çalışıyorum.

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
"Wordpress.com" adresinden alınan blog ile, "Blogger.com" adresinden alınan bloglar karşılaştırılmış.

Yani blog scripti olanı değil. :)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

• Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

ErenKeskin adlı üyeden alıntı

Emeğinize hiçbir şey demiyorum saygım var, çok yararlı bir çalışma olmuş ancak bence blogger daha amatörce bir şey. Siz yazmışsınız oraya. Bloggler HTML,CSS, Wordpress Gelişmiş kullancılar için kod ben buna yönelik dedim onu.
Anladım hocam siz yanlış anlamayın lütfen ben Wordpress'in bir çok webmaster tarafından daha çok kullanılan bir sistem fakat sadece istatistiksel olarak bakıldığında örneğin
VİDEO KAPASİTESİ blogger'ın 16gb video upload alanı varken wordpress'in 3 gb. Bunun yanı sıra RESİM KAPASİTESİ olarak wordpress'in 3gb upload alanı varken blogger'ın 1 gb resim upload alanı mevcut. [COLOR="Blue"]Yani bunlar istatistiki veriler sadece gördüğünüz gibi video upload alanında Blogger, Resim upload alanında da Wordpress daha önde yani amacım sadece istatistiki veriler.[/COLOR] Yoksa illa blogger daha öndedir diye bir şey söylemiyorum :), iyi çalışmalar hocam
wordpress.com'dan bahsediyorum ben bu arada :)

• Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 1223
  • Beğeniler 243 / 336
  • Ticaret 2, (%100)

Anladım hocam siz yanlış anlamayın lütfen ben Wordpress'in bir çok webmaster tarafından daha çok kullanılan bir sistem fakat sadece istatistiksel olarak bakıldığında örneğin
VİDEO KAPASİTESİ blogger'ın 16gb video upload alanı varken wordpress'in 3 gb. Bunun yanı sıra RESİM KAPASİTESİ olarak wordpress'in 3gb upload alanı varken blogger'ın 1 gb resim upload alanı mevcut. [COLOR="Blue"]Yani bunlar istatistiki veriler sadece gördüğünüz gibi video upload alanında Blogger, Resim upload alanında da Wordpress daha önde yani amacım sadece istatistiki veriler.[/COLOR] Yoksa illa blogger daha öndedir diye bir şey söylemiyorum :), iyi çalışmalar hocam
wordpress.com'dan bahsediyorum ben bu arada :)

Metin adlı üyeden alıntı

"Wordpress.com" adresinden alınan blog ile, "Blogger.com" adresinden alınan bloglar karşılaştırılmış.

Yani blog scripti olanı değil. :)

Okey :) olay tamamen yanlış anlaşılmadır. Paylaşım için teşekkürler :)

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

sağolunda :) öyle bir cümle kullanıyorsanız devamını da getirmelisiniz ayrıca bu iyi bir araştırma sonucu yapıldı. Direkt yanlış demek ne kolay öyle. Kusura bakmayın ama direkt öyle yazılmaz

*Edit.
Kolay gelsin.

• Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Mimar - Blogger
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 92 / 58
  • Ticaret 8, (%100)
Hocam örneğin şurada anlatılmış Wordpress daha iyi benim bu yazıdaki asıl amacım sadece verilere dahayanarek WORDPRESS.COM ile BLOGGER.COM tarafından alınan siteleri karşılaştırmak.

Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al