lostyazilim

Fullscreen Video Modunu Engelleyecek Bir Kod Var mıdır?

7 Mesajlar 1.115 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ramanujan ramanujan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar;

Wordpress siteme yerleştirmiş olduğum dailymotion ve youtube videolarının fullscreen moduna geçmesini istemiyorum. Standart sayfa içindeki ölçüsünde kalsın, fullscreen'e basınca ekranı kaplamasın istiyorum.

Bunun için bir kod var mıdır acaba?
Teşekkürler.

wmaraci
reklam

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
youtube full screen modunu engellemek için iframe koduna fs="0" yada disallowfullscreen kısımlarını ekleyebilirsin.

örnek:

dailymotion için iframe koduna yine aynı şekilde youtube da olduğu gibi fs="0" yada disallowfullscreen ekleyip full screen modunu pasif hale getirebilirsin..

örnek:

• Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)

D3M1R adlı üyeden alıntı

youtube full screen modunu engellemek için iframe koduna fs="0" yada disallowfullscreen kısımlarını ekleyebilirsin.

örnek:

dailymotion için iframe koduna yine aynı şekilde youtube da olduğu gibi fs="0" yada disallowfullscreen ekleyip full screen modunu pasif hale getirebilirsin..

örnek:

Merhaba Demir Bey,

Videolar sitemde embed koduyla yer almıyorlar. Kullandığım wordpress temasında feature video özelliği ile ekliyorum ve bunun için sadece bağlantı linkini kullanabiliyorum. Acaba tema içerisine eklenebilecek bir js kodu falan var mıdır?

Teşekkür ederim.

Ek Olarak: şöyle bir şey aklıma geldi. Kullandığım newspaper teması girilen linki otomatik olarak embed koduna çeviriyor. Sayfa kaynağına bak dediğimde şuna rastladım
""

Bu otomatik çeviriyi fullscreendisallow olacak şekilde düzenlememiz mümkün müdür?

Ek Olarak: @[D3M1R](userid:13623)

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
tabikide mümkün, sonuçta yazılım elinizin altında, yapılamayacak birşey değil. isterseniz yardımcı olabilirim.
ramanujan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

turudu turudu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad L** T**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 2 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Temanızı düzenleyin. Yapacağınız şey sadece iframe içerisine "disallowfullscreen" kodunu eklemektir. Diğer türlü ya youtube API kullanacaksınız yada youtube player yazılımını değiştireceksiniz.

https://developers.google.com/youtube/player_parameters?hl=tr "Parametreler" başlığı altındaki değerleri değiştererek istediğinizi yapabilirsiniz.

https://www.reembed.com/ sitesinden yeni ve kendinize özel video player oluşturabilir ve bunu kullanabilirsiniz.

Sadece https://www.youtube.com/watch?v=pmxYePDPV6M gibi bir video dosyasının youtube video player kontrollerini özelleştiremezsiniz. Zaten Youtube İçerik Oluşturucu Stüdyosu içerisinde böyle bir özellik yoktur.

HapyMan HapyMan Full Stack Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek What do you do exactly ?
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 171 / 208
  • Ticaret 0, (%0)
kullandığınız temanın veya eklentinin mevcut özelliğinde bu seçenek yok ise koda müdahale etmeniz gerekebilir hocam.

• Üyelik 07.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** A**
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 40
  • Ticaret 0, (%0)
D3M1R isimli arkadaşımız sağ olsun, teamviewer'dan bağlandı, yorulmadan uğraştı ve meseleyi çözdü. Hala böyle yardımsever insanların olduğunu görmek çok güzel. Kendisine çok çok teşekkür ediyorum :)
NETEOR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al