wmaraci reklam
lidertakipci

İngilizce gelişimi için yurtdışına nasıl çıkabilirim?

9 Mesajlar 978 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)
Kendi kendime ingilizce öğrenme çabam hala sürüyor. Dil yurdunda öğrenilir derler. Hocalarım, arkadaşlarım fırsatın varsa Amerika'ya veya İngiltere'ye git diyorlar. İnternette araştırma yaptım fakat bilen arkadaşlar olursa buradan bana yardımcı olabilirler. Lise son öğrencisiyim yani bildiğin "öğrenci". Maddi açıdan kira,barınma gibi ihtiyaçları karşılamam şimdilik pek mümkün görünmüyor . İnternette gezinirken öğrenciler için bazı programlar düzenlendiği bilgisine ulaştım. Forumda bu deneyimi yaşamış veya bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Yorumları ile bizleri bilgilendiren arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler :)

wmaraci
reklam

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Dil gerçektende yurdunda öğrenilir, mesela ben bazı dilleri o ortamlarda durarak öğrendim. Benim mantığım şöyle idi, belirli kelimeleri biliyordum. Onlar konuşurken baştan sondan belli yerlerden kelimeleri çıkarıyordum anlamı kuruyordum. cümle çıkıyordu o sırada yeni kelimeler kapmış oluyordum. :)

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Bence yurdundu işi şaçma öğrenen hertürlü öğrenir bende 2-3 yabancı dil var mesela üni zamanımda oda arkadaşlarımın hepsi nerdeyse yabancıydı ingiltereli amerikalı vs ayrıca benim kuzenler nerdeyse hersene abd yada italya ya giderler 20-30 bin gözden cıkarıyorlar. Tabi evde değilde barınakda kalırım dersen o ayrı

damla1 damla1 Profesyonel Makale Yazımı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / K
  • Meslek Hukukçu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** İ**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 398 / 112
  • Ticaret 201, (%100)
Henüz lise bitmeden AFS programından yararlanabilirsiniz, üniversite kaydınızı yaptırdığınızda bu imkan sona eriyor. Bunun yanında üniversite eğitiminiz boyunca Aiesec ve Uluslararası Ajans'tan yararlanabilirsiniz. Uluslararası ajans proje bazlı çalışan bir sistem, maliyetsiz ve cep harçlığı alıyorsunuz buna rağmen gönderen kurum ve alıcı kurum bulmak durumundasınız. Şartları çok zor değil. Aiesec de proje ve staj olmak üzere ikiye ayrılıyor. Projeler içinse 500 TL'lik bir ödeme ve yol maliyeti size ait oluyor, bunun yanında 6 haftaya kadar konaklama ve yemek giderleriniz Aiesec tarafından karşılanıyor. Benim tecrübem Aiesecle oldu. Skype üzerinden 2 aşamalı mülakat gerçekleştiriliyor, ilk olarak gönüllü, devamında ise proje yöneticisi tarafından. Sorulan sorular çok zor değil. Bence araştırın :) Kolay gelsin.

wmaraci
wmaraci

OgulcanGulcemal OgulcanGulcemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
Rusça öğreniyorum rusyanın kafkas bölgesinde çok iyi bir üniversite eskiden sadece dil üzerniyemiş şuan her bölüm var neyse bunları geçiyim yurdu çok iyi herşey dahil ayda 120 lira okul 1000 dolar yıllık aylık senin harcıyacağın 500 lira olsa yeter yemeğini kendin yaparsın çok kolay ulaşım araçları ucuz vs. vs.

Eğer ingilizce öğrenmek istiyorsan ingiliterenin merkezi olmayan şehirlerinden birinde üniversiteye gidebilirsin ücreti merkezi yerlerde olan üniversitelere kıyasla hem düşük olur hemde geçimini kolay sağlarsın. Zamanla işe girersin rahatlarsın aldığın parayla :)
damla1

kişi bu mesajı beğendi.

OGULCANGULCEMAL.COM - KİŞİSEL BLOG

miniajans miniajans webteson.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Tek.
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 119 / 107
  • Ticaret 10, (%100)
mustafabenli http://www.ua.gov.tr/docs/gen%C3%A7lik-program%C4%B1/40_soruda_agh.pdf?sfvrsn=0 incelemeni ve araştırmanı tavsiye ederim ben bu şekilde sıfır ingilizceyle gittim şuan çok şükür kendimi ifade edebiliyorum.

myakn55 myakn55 ♛♛♛♛♛♛ Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 26 / 47
  • Ticaret 20, (%100)
miniajans bunların almanya almanca için olanları var mı ?

miniajans miniajans webteson.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Tek.
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 119 / 107
  • Ticaret 10, (%100)
myakn55 AB üyesi tüm ülkelere gidebilirsin. (Almanya, Fransa, Belçika, İspanya, Portekiz, Macaristan, Yunanistan ve sayamadığım tüm AB üyeleri) Ben şahsen 7 ay macaristan'da yaşadım. Hem macarca dersi aldım hemde diğer ülkelerden gelenlerden ingilizce eğitimi aldım. Projelerde gönüllük yapıyorsun AB senin kalacağın yeri, elektrik, su, internetini, yol paranı, vize ücretini karşılıyor üstüne üstlük her ay 210 euro cep harçlığı veriyor yemek için size de projeyle ilgilenmek, yeni kültürlerle tanışmak, yeni arkadaşlıklar kurmak ve ingilizcenizi geliştirmek kalıyor. Projelere bakmak isteyen arkadaşlar http://www.youthnetworks.eu/SearchVacancy.aspx sitesine girip arama seçeneklerinde yazan "Type" tıklayıp "Evs Volunteer" seçmesi gerekiyor. Almanya'daki programlara bakmak istiyorsan da yine Evs Volunteer seçip yandaki Country'den Almanya seçebilirsin.
damla1

kişi bu mesajı beğendi.

mustafabenli mustafabenli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 93
  • Ticaret 1, (%100)
Cevaplayan arkadaşlara çok teşekkürler. Hepsini inceleyeceğim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al