wmaraci reklam
lidertakipci

Chrome nekadar berbat bir tarayıcı

17 Mesajlar 1.905 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
Günlerdir üzerinde çalıştığım bir forum sitem vardı, Firefox kullanıyordum. Diğer tarayıcılardan bakmak aklıma gelmemişti. Merak edip chrome'dan girdim ve Firefox'un tarayıcılar arasında asla yerinin dolmayacağını anlamış oldum.

Tamam o sorunları bir şekilde hallederim ben css browser selector ile fakat o ne öyle yazı fontları kalın, görüntüler net değil. Firefox'a alışmışlıktan mı nedir bilmiyorum ama benim görüşüm bu. İsterse 10 kat hızlı olsun boş.

Bir kere line-height değeri bozuk. Satırları birbirine sokmadığı kalmış bir...

wmaraci
reklam

caddebodrum caddebodrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 27 / 212
  • Ticaret 11, (%100)
kasıyor bide chrome arada ama genede onu kullanıyorum alıştığımdan ama kötü

youtube bayi

TuncerDemir TuncerDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Front-end developer
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 18 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Front-end geliştiricileri için zaten Firefox bir numara. Şu ana kadar Firefox ile geliştirdiğimiz hiç bir projede diğer tarayıcılar yönünden bir sorun yaşamadım.
Line-height satırından filan bahsetmişsiniz reset.css kullanıyor musunuz?

Hızlı deneyin, hızlı başarısızlığa uğrayın ve hızlı bir şekilde kendinizi yenileyin.
― T. Peters

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
kodlayamıyorsanız chrome ne yapsın.
Sungmert ErcanDinsel steel

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

SefaCanDemir SefaCanDemir Front-End Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Front-End Developer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 234 / 472
  • Ticaret 12, (%100)
Tek ve yıllardır kullandığım tarayıcı firefox.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

sefacandemir.com.tr

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)

JumperTech adlı üyeden alıntı

kodlayamıyorsanız chrome ne yapsın.

Kodlanamamasından şikayet etmedim. Genel yapısından bahsettim ki, wmaracı bile öyle. line-height değerli ve font-weight değerleri görüntüyü etkiliyor. Kodlanamayacak bir şey değil ama kimse bu saçmalıkla uğraşmaz. Yorumunuzda da art niyet var zaten. Milleti küçümsemeye çalıştın ya madalyayı nerde takacaklar törene gelelim
7T7

kişi bu mesajı beğendi.

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 1705
  • Beğeniler 820 / 523
  • Ticaret 19, (%100)
Arkadaşın dediği gibi sitenizin her tarayıcıda görünümünü otomatik düzeltmek için reset.css kullanın yada kendiniz reset.css kodlayın sorun kalmaz.

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)

TuncerDemir adlı üyeden alıntı

Front-end geliştiricileri için zaten Firefox bir numara. Şu ana kadar Firefox ile geliştirdiğimiz hiç bir projede diğer tarayıcılar yönünden bir sorun yaşamadım.
Line-height satırından filan bahsetmişsiniz reset.css kullanıyor musunuz?

Sorun reset.css kullanmak veya kod bilmemek değil. Chrome'un varsayılan özelliklerinden şikayet ettim okadar. İlk mesajımda zaten ben bunu düzeltirim ama Chrome kötüymüş demek istedim. Yardım isteyecek olsam isterdim zaten.

Ek Olarak:

JumperTech adlı üyeden alıntı

Arkadaşın dediği gibi sitenizin her tarayıcıda görünümünü otomatik düzeltmek için reset.css kullanın yada kendiniz reset.css kodlayın sorun kalmaz.

Sorun reset.css kullanmak veya kod bilmemek değil. Chrome'un varsayılan özelliklerinden şikayet ettim okadar. İlk mesajımda zaten ben bunu düzeltirim ama Chrome kötüymüş demek istedim. Yardım isteyecek olsam isterdim zaten.

TuncerDemir TuncerDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Front-end developer
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 18 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Yanlış anlamayın konu bilmek veya bilmemek açısından demedim. Ben uyarımı yaptım yani bütünü tarayıcıları ortak bir konuma getirmek için hepsini sıfırlamak ve sonra kod başlamak gerekir yani bunu zaten bir web tasarımcıya söylemek bile hata olur çünkü ilk başta bunu yapması gerektiğini bilir. Chrome çok fazla ram yiyen bir tarayıcı ve bu açıdan sıkıntılı ama diğer yönden tasarım kayması gibi etkenler yönünce chrome bence(chrome alt yapısını kullananlar hariç) diğerlerine göre artılı bir tarayıcı. Firefox kendi fontlarını kullanıyor yani firefox fontlarına aldanıp da bu güzelmiş deyip body'e font-family eklemeyi unutmayın.

Tekrar söylüyorum nasıl anladınız bilmiyorum ama amacım ezmek değil küçük bir uyarı her insanın yaptığı iş değerlidir. Herkes her şeyi bilmek zorunda da değil amaç öğrenmek, bilmek ve yapmak.
@muhdelibas

Hızlı deneyin, hızlı başarısızlığa uğrayın ve hızlı bir şekilde kendinizi yenileyin.
― T. Peters

• Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)

TuncerDemir adlı üyeden alıntı

Yanlış anlamayın konu bilmek veya bilmemek açısından demedim. Ben uyarımı yaptım yani bütünü tarayıcıları ortak bir konuma getirmek için hepsini sıfırlamak ve sonra kod başlamak gerekir yani bunu zaten bir web tasarımcıya söylemek bile hata olur çünkü ilk başta bunu yapması gerektiğini bilir. Chrome çok fazla ram yiyen bir tarayıcı ve bu açıdan sıkıntılı ama diğer yönden tasarım kayması gibi etkenler yönünce chrome bence(chrome alt yapısını kullananlar hariç) diğerlerine göre artılı bir tarayıcı. Firefox kendi fontlarını kullanıyor yani firefox fontlarına aldanıp da bu güzelmiş deyip body'e font-family eklemeyi unutmayın.

Tekrar söylüyorum nasıl anladınız bilmiyorum ama amacım ezmek değil küçük bir uyarı her insanın yaptığı iş değerlidir. Herkes her şeyi bilmek zorunda da değil amaç öğrenmek, bilmek ve yapmak.
@muhdelibas

Ezme konusunda sizi kastetmedim, siz de yanlış anlamayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al