wmaraci reklam
lidertakipci

Limitsiz Hosting Sınırlamalarını Etik Buluyor musunuz?

36 Mesajlar 3.700 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

724SATINALCOM 724SATINALCOM WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 28.05.2016
    • Yaş/Cinsiyet 45 / E
    • Meslek ticaret
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad M** Y**
    • Mesajlar 458
    • Beğeniler 43 / 94
    • Ticaret 0, (%0)
    gerçekten böyle sorun var... yabancı firmalarda da var belki uzunca metinlerde anlatıyorlardır ancak video sitesi kuruyorsun günde 50-100 kişi gelse bile kapanıyor veya 128kpbs hızda devam ediyor aylık trafik 50-100gb olanlardan farkı kalmamış oluyor bu durumda
    srhtycl

kişi bu mesajı beğendi.

enucuzmagaza.biz
    amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
    shop.flptr.com
    Trendium.Moda
    wmaraci
    reklam

BerkeF BerkeF Hosting Solutions Kullanıcı
    • Üyelik 31.03.2014
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek İnternet Hizmetleri
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad B** F**
    • Mesajlar 153
    • Beğeniler 82 / 57
    • Ticaret 10, (%100)
    Şimdi konuya açıklık getirelim.

Hosting firmaları size hosting satışı yaparken belli bir cpu yu eşit olarak dağıtmak istiyor çünkü aşırı tüketim sırasında diğer sitelerin bu durumdan etkilenme olasılığı var. Muhtemelen çalıştığınız firmalarda eğer cpu limiti var ise ek ücret karşılığında bu limiti yükselte bileceğinizi düşünüyorum örnek ek 1cpu daha almak istediğinizde %100 kullanım olarak hesaplanarak 30-40 TL arasında belki daha düşük bir fiyata ek faturanıza ekleyerek bu durumu yükseltebilirler ancak unutmayın en maaliyete çok iyi performans beklememek gerek

2011 den Günümüze. anksoft.net & tekveri.com

AlpBilisim AlpBilisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 30.08.2014
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek bilgisayar mühendisi
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** A**
    • Mesajlar 174
    • Beğeniler 3 / 31
    • Ticaret 15, (%93)
    cpu,ram limiti elbette olacak. sunucunun kaynaklarının tamamını paylaşımlı hostingde kullanmak komik olur, vps alan adam aptal mı?

%20 cpu olayı evet günümüzde az bir rakam. %40-50 olması gerekiyor günümüz scriptlerinde. şahsen %50 veriyoruz.

srhtycl srhtycl IBM Ambassador Kullanıcı
    • Üyelik 13.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Software Engineer
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad S** Y**
    • Mesajlar 501
    • Beğeniler 86 / 124
    • Ticaret 12, (%100)

AlpBilisim adlı üyeden alıntı

cpu,ram limiti elbette olacak. sunucunun kaynaklarının tamamını paylaşımlı hostingde kullanmak komik olur, vps alan adam aptal mı?

%20 cpu olayı evet günümüzde az bir rakam. %40-50 olması gerekiyor günümüz scriptlerinde. şahsen %50 veriyoruz.

Önce limitsiz hosting diye bir şey satalım, sonra adam destek talebi atınca "VPS hizmetine geçerseniz böyle sorununuz olmaz." deriz... işte tamamıyla karşı olduğum durum bu. Bu devirde %30 CPU limiti asla kabul edilemez, özellikle limitsiz hosting satışı adı altında. Ben açıkça bunu milleti dolandırmak olarak görüyorum. Türkiye'de ki bu iğrenç piyasayı bildiğim için ben de VPS kullanıyorum digitalocean firması üzerinden. VPS'i sadece site barındırmak için kullanmıyorum. Yeri geliyor oyun sunucu kuruyorum yeri geliyor içinde ufak bir işletim sistemi kurup video uploadı yapıyorum. VPS kullanan adam CPU limitine takılmamak için VPS almamalı. Böyle bir dayatmayı hiçbir firma yapmamalı. VPS alan adam, her zaman bir kaç tık ötesini düşünür. Benim konuda bahsettiğim şey, bu işe yeni atılan insanlara limitsiz hosting adı altında sınırlı hosting satmaları ve mağduriyet yaratmaları. %60-70 koyarsanız kimsenin CPU problemi olmaz, en ufak bir aşımda suspend sorunu yaşanıp mağdur edilmez.

wmaraci
    wmaraci

Rexius Rexius Araştırmacı Kullanıcı
    • Üyelik 03.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad F** B**
    • Mesajlar 114
    • Beğeniler 41 / 38
    • Ticaret 2, (%100)
    CPU olayında bilmeyenler için evet etik değil fakat keşke sadece CPU sınırlasalar, alan ve trafik bile sınırlayanlar var o derece.
    srhtycl

kişi bu mesajı beğendi.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 31.05.2014
    • Yaş/Cinsiyet 44 / E
    • Meslek Serbest
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad S** C**
    • Mesajlar 1132
    • Beğeniler 72 / 318
    • Ticaret 1, (%100)
    bizler sınırsız interneti "akn" ile sınırlandırılmış insanlarız, cpu ne ki? :)
    burakisci Rexius Kurklu

kişi bu mesajı beğendi.

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 27.12.2014
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek ögrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad A** K**
    • Mesajlar 1451
    • Beğeniler 302 / 276
    • Ticaret 11, (%73)
    sınırsız hosting yoktur zaten , bitmeyen bir şey olabilir mi 1 tb dosya yükle hemen mail düşer zaten. FTP , MYSQL MAİL VS SINIRSIZDIR

Ek Olarak: sınırsız hosting yoktur zaten , bitmeyen bir şey olabilir mi 1 tb dosya yükle hemen mail düşer zaten. FTP , MYSQL MAİL VS SINIRSIZDIR

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
    • Üyelik 02.11.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Öğrenci/Çalışan
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad Y** E**
    • Mesajlar 1030
    • Beğeniler 157 / 226
    • Ticaret 43, (%100)
    İlk başlarda adını vermim bir host şirketinden host almıştım limitsiz demişleri tabi bilmiyorum ozaman host işlerini :D hit 500e çıktı suspend yedi site ahuahauahu :D sonra hiç hiti olmayan diğer sitem açıktı 1 hafta sonra bi baktım hiti olmadıgı halde oda suspend yemiş :D komikler vallahi :)

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
    https://goo.gl/KJ2g4V

JumperTech JumperTech Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 02.07.2016
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Webmaster
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad B** O**
    • Mesajlar 1705
    • Beğeniler 820 / 523
    • Ticaret 19, (%100)
    CPU limiti mecburen olmalı, eğer olmazsa aynı sunucuda barınan kişi sitesine DDOS gibi saldırılar yediğinde hesabı suspend olmaz buda diğer sunucuda barınanların hepsinin sitesinin kapanmasına veyahut yavaşlamasına sebep olur.

CPU limiti olunca CPU aşılırsa hesap suspend olur.

Afedersiniz ama çok gereksiz bir konu olmuş.

"Etik değil, kandırmaca." diyen 20 kişi kendine coder mi diyor acaba, düşünmüyor değilim.

srhtycl srhtycl IBM Ambassador Kullanıcı
    • Üyelik 13.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek Software Engineer
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad S** Y**
    • Mesajlar 501
    • Beğeniler 86 / 124
    • Ticaret 12, (%100)

JumperTech adlı üyeden alıntı

CPU limiti mecburen olmalı, eğer olmazsa aynı sunucuda barınan kişi sitesine DDOS gibi saldırılar yediğinde hesabı suspend olmaz buda diğer sunucuda barınanların hepsinin sitesinin kapanmasına veyahut yavaşlamasına sebep olur.

CPU limiti olunca CPU aşılırsa hesap suspend olur.

Afedersiniz ama çok gereksiz bir konu olmuş.

"Etik değil, kandırmaca." diyen 20 kişi kendine coder mi diyor acaba, düşünmüyor değilim.

Kendime coder demiyorum, yazılım mühendisiyim. Ben CPU limiti olmasın demiyorum, "Limitsiz hosting" diye bir şey satılmasın. Millet enayi yerine konulmasın. Çok basit değil mi?
    70826

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al