wmaraci reklam
lidertakipci

Yarbay Alkan TSK'dan ihraç edildi

17 Mesajlar 2.152 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ontedi ontedi www.ontedi.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı, Matematikçi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 1119
  • Beğeniler 325 / 324
  • Ticaret 2, (%100)
UNKEF sor bakalım o şehit babalarına yada analarına "çocuğun yaşamını yitirmeden önce görevinden istifa etmesini ister miydin?"

Verecekleri cevap, isterse kıyamet kopsun yeter ki evladım gelsin der.

O yüzden kamera önünde gördüğün insanların içinin ne kadar yandığını kamera arkasında görürsün.

Cevabımı başka yerlere çekmeyin lütfen.

www.ontedi.com
www.cizgi.site
wmaraci
reklam

erkolay erkolay webmaster.bbs.tr Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Hosting, Domain, Marka, Patent
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 134 / 216
  • Ticaret 20, (%100)
Kimsenin tanımadığı insanı savunması, ona kefil olmasına gerek yok. Ama ortada hiçbir hukuk ilkesi ile bağdaşmayan süreç var. Bu insanlar hiçbir geçerli soruşturma, delil, iddia-savunma mekanizmaları işletilmeden mahkum edildiler. Mahkum edilme derken işten çıkarılma, fişlenme gibi uygulamaları kastediyorum.

Adil yargılanma hakkı her vatandaşın anayasal hakkıdır. OHAL KHK'si ile hiç kimsenin hayatının genelini kapsayan kararlar alınmaz. OHAL, 4 aylık süreyi kapsar ve alınan kararlar bu süreyle sınırlı olmalıdır.

KHK ile, amirler veya oluşturulan geçici kurullar eli ile yani onların takdiri ile insanların hayatlarını çalamazsınız. Üstelik bu haksız, hukuksuz, vicdansız uygulamaları yapanların hiçbir sorumluluğunun olmaması, kararlara itirazlarda ve açılan karşı davalarda yürütmenin durdurulamaması gibi bir uygulama dünyanın hiçbir hukuk devletinde kabul edilemez.

Bu haksız hukuksuz uygulamadan mağdur olanların Anayasa Mahkemesi'ne başvurmaları gerekiyor. Bu arada muhalefetin de bu KHK'nin iptali için AYM'ye dava açması gerekiyor. Bu yollarla iç hukuk tüketilip sonuç alınamazsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, muhakkak her bireyin adil yargılanma hakkını ihlal ettiği için binlerce kez Türkiye'yi mahkum edecek ve herkesin maddi, manevi tazminat hakları da kazanma gibi sonuçlarıyla devleti maddi ve manevi olarak ağır bir yükümlülük altına sokacaktır.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Inal Inal Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEO Expert | Pazarlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 876
  • Beğeniler 480 / 327
  • Ticaret 31, (%97)
UNKEF sizi bu yorumunuzdan dolayı kınıyorum yarbayımı bizzat yakından tanırım 1 ayda 1 kesin görüşürüm neyin ne olduğunu bilmeden oturduğunuz yerden boş yorum yapmayın
melankolia Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

dacar dacar Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / K
  • Meslek inşaat mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
aynen öyle islami faşizm

wmaraci
wmaraci

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
Sırf alevi olduğu için böyle yaptılar, sırf gerçekleri söyledi diye. Adaletsiz bir ülke ne beklenirki..
sterk akrepkral

kişi bu mesajı beğendi.

akrepkral akrepkral Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 284
  • Beğeniler 224 / 88
  • Ticaret 5, (%100)
Muhalefetin bile korkudan yandaş gibi davrandığı şu dönem elbet bir gün dönecektir, gün olur devran döner. Ama şu çağda ve bu zamanda yaşadığım için utanç duyuyorum. Kim haklı kim haksız belli aslında, yandaşsan haklısın yandaş değilsen hainsin bu kadar basit.
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

ontedi adlı üyeden alıntı

UNKEF sor bakalım o şehit babalarına yada analarına "çocuğun yaşamını yitirmeden önce görevinden istifa etmesini ister miydin?"

Verecekleri cevap, isterse kıyamet kopsun yeter ki evladım gelsin der.

O yüzden kamera önünde gördüğün insanların içinin ne kadar yandığını kamera arkasında görürsün.

Cevabımı başka yerlere çekmeyin lütfen.

Doğru söylüyosunuz. Zaten ben acı çekmiyorlar diye düşünmedim düşünmem hiçbir zaman. Onların acılarını dindirecek bir güç görmedim zaten. Fakat en azından devlete rest çekerek düşmanı sevindirmiyorlar o güzel insanlar.

Ayrıca Inal isimli üye, benim yaptığım yorumların dolu ya da boş olduğuna siz karar veriyorsanız ve damgalıyorsanız bu sizin çok bilmişlik ve cahilliğinizi gösterir. Ayda bir görüp konuştuğunuz kişi olduğu için o kişinin haklı olduğuna siz karar veremezsiniz. Siz haklı dersiniz, e zaten ayda bir görüşüyormuşsunuz;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al