wmaraci reklam

Fransızca öğrenmek için nasıl bir yol izlenmeli

9 Mesajlar 1.144 Okunma
wmaraci reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

En kısa zamanda Fransızca öğrenmem gerekiyor bir kaç ay içinde bir kursa yazılmayı düşünüyorum fakat şuan için kendi başıma çalışmalara başlamak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Başlangıçta gerekli olan konuşma ve anlama becerisini geliştirmek olmalı.

Hızlı bir şekilde dil öğrenmek için taktiklerinizi ve önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

wmaraci
reklam

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Önerim hızlı şekilde değil, içine sindire sindire öğrenmelisin. Ek olarak, o ülkenin adetlerini kurallarını yaşam biçimlerini de öğrenmeni öneririm. Kuru kuruya dil öğrenmekle dil öğrendim demek hiç hoş değildir.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

KeremEr KeremEr keremer.com.tr E-Mail Onaysız
  • Üyelik 08.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 24 / 61
  • Ticaret 2, (%100)
kelimeleri ezberleyerek başlayabilirsin. fransızca ingilizce öğrenmek gibi değil kelimelerin başlarına eklenen le,la bile bir kurala bağlı değildir. herşeyin başı pratik
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)
Ilk oncelikle kelime ogrenin daha sonra konusmak icin onemli olan uc zamani ogrenin gecmis zaman simdiki zaman ve gelecek zaman cekimleri. Sonradan cumle kurmasini ogrenin ve genellikle fransizca filimlere bakin. Ben 6 ayda guzel fransizca ogrendim bu arada 6 ayda okula gittim birinci yapilacak islem bol bol kelime ogrenin
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------
wmaraci
wmaraci

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Hocam ben geçtiğimiz yoğun bir kursa gittim 4 aylık. Birkaç ay sonra girdiğim YDS den 41.5 aldım. Başlangıç olarak şu sayfayı tavsiye edebilirim.

http://www.podcastfrancaisfacile.com/francais-debutant-apprendre-le-francais.html

Bu başlangıç seviyesi için iyi. İngilizceniz de varsa sizin için çok daha kolay olur. Bir yandan da şu diğer siteleri takip edebilirsiniz.

http://www.bonjourdefrance.com/
http://www.francaisfacile.com/

www.filmfra.com dan da fransızca dublajlı ve alt yazılı film izleyebilirsin. Youtube etkin olarak kullanmanı tavsiye ederim. Çoğu çocuk videosudur ama başlangıç seviyesinde izlemeniz gerekiyor o tarz videoları.

Zaman ilerledikçe de kitap okumanızı tavsiye edebilirim. Ankarada özellikle şu kitapçıların olduğu çok katlı bir bina var Sıhhiye Orduevinin karşısında. Orada çok güzel kitaplar bulabilirsiniz.

Şimdiden kolay gelsin.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Kelime alıştırmalarına başladım, ayrıca odanın her yerine yazıcıdan çıkarttığım özellikle sayılar ve bazı kelimeleri a4 kağıdı şeklinde yapıştırdım. Kelimeleri yavaş yavaş öğreniyoruz bakalım.

cümle kurma konusuna kafam çok takılıyor, özellikle erkek dişi kavramını hiç anlamadım, fransa da 2 üniversite okumuş bir kişi bile bu kavramların neye göre belirlendiği sorusuna cevap veremiyor tek söylediği "bu şekilde oluyor" diyor. sıkıntılı bir dil bakalım hayırlısı. örneğin bir arabaya dişi olarak hitap edilirken bir elektrik direğine erkek olarak hitap ediliyor.

OgulcanGulcemal OgulcanGulcemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
Dişi erkek farklı cümle kurumu zamanla dilinden kendi kendine çıkacaktır.
Tavsiyem gramer kitabı alman sıfırdan eğiten. Kelime kitapçığı alman. Birde 1. seviye fransızca kitap.
İnce defter al ve öğrenmeye çalıştığın kelimeyi tekrar ederek 1 sayfa yaz yanına türkçesi ile beraber beynine görsel olarakta girer işitsel olarakta unutmazsın hızlı öğrenirsin.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

OGULCANGULCEMAL.COM - KİŞİSEL BLOG

Yavuz Yavuz VENI. VIDI. VICI. Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Digital Currency & Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** C**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 18 / 23
  • Ticaret 19, (%100)
Vaktiniz varsa Fransız Dili ve Edebiyatı bölümüyle üniversitede hem dili hem kültürü öğrenebilirsiniz
3525 cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

flatcast flatcast http://www.flatcast.fr Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Havayolu iscisi
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 1351
  • Beğeniler 86 / 354
  • Ticaret 9, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Kelime alıştırmalarına başladım, ayrıca odanın her yerine yazıcıdan çıkarttığım özellikle sayılar ve bazı kelimeleri a4 kağıdı şeklinde yapıştırdım. Kelimeleri yavaş yavaş öğreniyoruz bakalım.

cümle kurma konusuna kafam çok takılıyor, özellikle erkek dişi kavramını hiç anlamadım, fransa da 2 üniversite okumuş bir kişi bile bu kavramların neye göre belirlendiği sorusuna cevap veremiyor tek söylediği "bu şekilde oluyor" diyor. sıkıntılı bir dil bakalım hayırlısı. örneğin bir arabaya dişi olarak hitap edilirken bir elektrik direğine erkek olarak hitap ediliyor.
Disi ve erkek olayi su sekildedir feminine ve masculin.Diyelimki kadinlarla konusurken yada bir kadindan bahsederken bazi kelimeleri kadina ve erkege farkli konusuyorsun bu kelimeler fransizcada fazla yok onlarida ezberliyeceksin. Ikinci bit disi ve erkek olayi ise cogu kelimeler disi ve erkektir. Genelde disi kelimelerin sonunda (e) harfi vardir ve e harfi eklenir. Bu kelimelerin disi veya erkek oldugunu ezberleyeceksin baska caresi yok. Zaten sunu soyleyeyim fransada dogan ve okula giden dahi cogu disi erkek kelimeleri karistiriyor. Sizin icin onemli olan onemli yasam ortaminda cok kullanilan kelimeleri ogrenin ve yavas yavas cumle kurmayla baslayin. FRansizcayi cok incelerseniz isin icinden cikilmaz bugun fransizcayi fransiz ogretmeni dahi tam hatasiz yazamiyor. Cunku dilde bulunan bazi kelimeler yazilislari mantikli degil ezberlemen gerekiyor ezberde zamanla unutuluyor.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al