brown adlı üyeden alıntı

Hocam aslında Windows'tan ne kadar uzak olursa o kadar iyi. Yeni bir şeyler istiyorum. Ve son kullanıcı olarak istemiyorum, bilgisayarda kendimi geliştirmek istiyorum.

Ek Olarak:

Ubuntu fanda da sorun çıkardığı için değiştirmek istedim, bir de gördüğüm kadarıyla Ubuntu daha çok son kullanıcı için tasarlanmış. Ben kendimi biraz olsun geliştirmek istiyorum. Linux Mint için de bunu gördüm biraz o sebeple kararsız kaldım.

Ben alanları önceden ayırmamıştım, kurulumu yaptım direk ve sorunsuz çalıştı, bu alanları bölmek şart mı?

Siz otomatik bölümlemeyi seçmişsiniz. Sanırım "Windows'un yanına kur"u seçip bütün işi Linux yükleyicinin kendisine bırakmışsınız. Tekrar Linux kullanmak isterseniz, o ekrana geldiğinizde genelde en altta olan "elle bölümleme" veya "kendim belirlemek istiyorum" veya "başka birşey" yazan seçeneği işaretleyin. Disk bölümlerini göreceksiniz ve karşınıza şu anki Ubuntu için oluşmuş bölüm de çıkacak. Yeni kurulum için yine o bölümü seçip bağlama noktası olarak "/" işaretleyin ve biçimlendirmeyi de aktifkeştirin.

Swap alanı da varsa, onda bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Tüm Linux dağıtımları Swap alanını otomatik görür.

Son kullanıcıya hitap etmeyen en klasik dağıtım Slackware'dir. Uğraşırım derseniz bir deneyin bakalım.