freelance iş ilanları

Letgo ile ticaret?

5 Mesajlar 4.780 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Onlygoodme Onlygoodme Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar...

Dün ticaret ile ilgili bir konu açmıştım ama işler hiçte tahmin ettiğim gibi değilmiş :) burdan bana yardımcı olup beni bilgilendiren kişilere tekrardan teşekkür ediyorum.

Ticaret işine girmek istiyorsak fatura kesmemiz şartmış maalesef. Bende şimdilik bu işi ufak çaplı yapıp çok fazla gelir etmeyeceğim için çözüm yolları aramaya başladım mecburen çünkü fatura kesecek kadar büyük düşünmüyorum şuan için.

Letgo uygulamasını bilmeyen yoktur, peki ben ürünlerimi Letgo üzerinden satsam vergi,fatura kesme olayı varmı?

Ürünlerin resmini oraya koyacağım alıcı ile anlaşıp parayı kredi kartıma veya büyük ihtimalle ininal kartıma göndermesini isteyeceğim. Parayı gönderdiğinde ise adres bilgilerini alıp kargoyu göndereceğim.

Böyle bir yol izlesem yinede fatura kesmem gerekmiyor sanırım ben öyle tahmin ediyorum.

Letgo uygulamasını kullanan ve ürün satmış olanlar nasıl bir yol izliyor anlatırsa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

wmaraci
reklam

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2229
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)
İninal vs yalan işler, sağlam birşeylerle girip kazanman lazım. Elden verebilirsin bence en basiti şimdilik. Onun içinde il dışı gönderim yapma derim.

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org

Onlygoodme Onlygoodme Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 23 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
TayfunGuler İninal olayında ne gibi sorunlar çıkabilir ki hocam? Elden vermeyle olacak iş değil bence bu iş hem alıcı pek sıcak bakmaz hemde ben :) yinede teşekkür ederim yorumun için.

TayfunGuler TayfunGuler Kod Şiirdir Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 2229
  • Beğeniler 165 / 454
  • Ticaret 75, (%100)

Onlygoodme adlı üyeden alıntı

TayfunGuler İninal olayında ne gibi sorunlar çıkabilir ki hocam? Elden vermeyle olacak iş değil bence bu iş hem alıcı pek sıcak bakmaz hemde ben :) yinede teşekkür ederim yorumun için.

Şöyle birşey yapsak kabaca: ininal her yüklemede kesiyor, ininal gönderimlerdede para kesiyor, ininal her ay para kesiyor, ininal canı sıkıldıkça para kesiyor, ininal çok güven sağlamıyor :)

Belki şimdi olmuştur :) :)

Wordpress/Php/React/Laravel/Codeigniter/Woocommerce işleriniz için Pm atınız.
www.tayfunguler.org
wmaraci
wmaraci

murattat murattat TATOĞLU BİLİŞİM Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek e-ticaret yöneticisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 858
  • Beğeniler 21 / 324
  • Ticaret 41, (%100)
18 Yaşında bir arkadaş olduğun için biraz daha yaşına göre işler yapmanı öneririm. Büyük problemler yaşarsınız.e-Ticaret işini bir yerden görerek yapıyorsunuz ve bu problemleri daha sonra müşteriler çekiyor.Ticaret yapacağım diyorsunuz ancak Kargo firmaları bile gönderilen ürünlerin anlaşması için FATURASINI talep eder. Ürün içerisinde ne var nereden nereye gidiyor ve birden fazla ürün gönderdiğinizde bu zaten takip edilir..... mi taşıyorlar diye bilmek isteyeceklerdir. Faturasız işlem ( Satış ) anlamında zaten yasaktır.

Hangi müşteri faturasız bir ticaret yapar acaba ? 0 bir ürün için

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al