wmaraci reklam
lidertakipci

Site hızının sıralamaya etkisi (soru)

8 Mesajlar 911 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ismail ismail WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 325
  • Ticaret 3, (%100)
Ne kadar önemlidir? Benim sitenin değerleri iyi mi?

wmaraci
reklam

SalihToy SalihToy WordPress'in Gücü Adına Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 146 / 97
  • Ticaret 36, (%100)
Bence arttırılabilir. :)
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

WordPress; Kurulum & Optimizasyon & Entegre & Türkçeleştirme & ThemeForest, İşleriniz Yapılır!

Turgenyev Turgenyev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 143
  • Beğeniler 22 / 26
  • Ticaret 3, (%100)
Bence iyi, ben artık o değerleri pek önemsemiyorum. Kullanıcısı yüzbinleri bulan sitelere baktığımda %60 %70 felan çıkabiliyor. O zaman çok da önemli değil bence. Yüksek çıkması iyidir yine de :)
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress İşleriniz eksiksiz yapılır.

• Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 325
  • Ticaret 3, (%100)

SalihToy adlı üyeden alıntı

Bence arttırılabilir. :)

Arttırılmazsa sıralama düşürür mü peki?

Turgenyev adlı üyeden alıntı

Bence iyi, ben artık o değerleri pek önemsemiyorum. Kullanıcısı yüzbinleri bulan sitelere baktığımda %60 %70 felan çıkabiliyor. O zaman çok da önemli değil bence. Yüksek çıkması iyidir yine de :)

Bende önemsemiyorum aslında site açılış hızı 0.20sn civarında yani kötü değil ama Google sıralamada düşürüyorsa düzeltmeye çalışabilirim.

wmaraci
wmaraci

zeytin8899 zeytin8899 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Rize
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 60 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
Hocam site hızlı diye google seni en üst sıralara çıkarmaz ama googlenin site degerlendirmesinde kullandıgı kriterlerden birisi. Kullanıcı dostu gezinmeye müsait siteler +1 avantaj saglar.
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

https://discord.gg/S6mByw8

TimurDemir TimurDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Blog Yazarı & Blog Danışmanı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 19 / 63
  • Ticaret 8, (%100)
Merhaba,
zeytin8899 dediklerine katılıyorum ve ilave olarak şunları diyebilirim.

1-) Sayfa yükleme süresi arttıkça kullanıcıların da sabır seviyesi düşer. Bu da sitenizden çok çabuk çıkmalarına neden olur. Dolayısıyla HO ( Hemen çıkma oranı) yükselir.

2-) Google tarafından da önem arz eden bir durumdur. Çünkü sitenin hızlı olması kullanıcı deneyiminin iyileşmesine katkı sağlar. E doğal olarak Google tarafından da sevilen bir site durumuna gelirsiniz.

3-) Birde yüzde yüz doğru bir bilgi diyemem ama genel deneyimlerim sonucunda arama motorları sitenizi daha geç tarıyor. Siteniz deki yazılarınızın da indeks alması haliyle uzun sürüyor.

Site hızına etki eden bir sürü neden vardır. Bunlardan bazıları; sunucu tarafında olan problemler, yazılarınızda kullandığınız görsellerin optimize edilmemesi, WordPress bir siteyi örnek alırsak kullandığınız eklentiler( Gereksiz eklentileri silin hatta eklenti kullanımını minimuma indirin), kullandığınız tema gibi nedenler sayılabilir.

Ekleyeceğim şeyler bu kadar. İyi forumlar!
ismail

kişi bu mesajı beğendi.

GoMaster GoMaster Zaman daralıyor... Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Marketing
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 172 / 93
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam cpanelden rahatlıkça gerekli ayarları yapabilirsiniz. Ve performansı daha da arttırabilirsiniz.

• Üyelik 08.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 582 / 325
  • Ticaret 3, (%100)

TimurDemir adlı üyeden alıntı

Merhaba,
zeytin8899 dediklerine katılıyorum ve ilave olarak şunları diyebilirim.

1-) Sayfa yükleme süresi arttıkça kullanıcıların da sabır seviyesi düşer. Bu da sitenizden çok çabuk çıkmalarına neden olur. Dolayısıyla HO ( Hemen çıkma oranı) yükselir.

2-) Google tarafından da önem arz eden bir durumdur. Çünkü sitenin hızlı olması kullanıcı deneyiminin iyileşmesine katkı sağlar. E doğal olarak Google tarafından da sevilen bir site durumuna gelirsiniz.

3-) Birde yüzde yüz doğru bir bilgi diyemem ama genel deneyimlerim sonucunda arama motorları sitenizi daha geç tarıyor. Siteniz deki yazılarınızın da indeks alması haliyle uzun sürüyor.

Site hızına etki eden bir sürü neden vardır. Bunlardan bazıları; sunucu tarafında olan problemler, yazılarınızda kullandığınız görsellerin optimize edilmemesi, WordPress bir siteyi örnek alırsak kullandığınız eklentiler( Gereksiz eklentileri silin hatta eklenti kullanımını minimuma indirin), kullandığınız tema gibi nedenler sayılabilir.

Ekleyeceğim şeyler bu kadar. İyi forumlar!

15 tane eklenti kullanıyorum :D En iyisi gereksizleri silip manuel eklemek olacak.

GoMaster adlı üyeden alıntı

Hocam cpanelden rahatlıkça gerekli ayarları yapabilirsiniz. Ve performansı daha da arttırabilirsiniz.

Biraz kurcalayım cpaneli

Ek Olarak: WordPress'in Super Cache eklentisinin yerine Fastest Cache eklentisini kurdum ve değerler
Masaüstü: 80 > 86
Mobil: 69 > 74

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al