Arkadaşlar genelde seo ana dizine yapılıyor ancak benim sitem anahtar kelime ve hiç bir araması yok. şu şekilde aramalar mevcut ; '' XXX XXXdomain '' yani direk doamin isminin arama hacmi yok ama domain ismi içerisinde geçince bir arama hacmine sahip oluyor. Bende makale makale seo yapmak istiyorum.

Örneğin bir makale yayınladım bu makaleye seo çalışması yapmak istiyorum neler yapabilirim. ?

Deneme yanılma yöntemi ile ilerliyorum ilk başlarda yazdığım makalelere hiç alakası olmayan yabancı sitelerden dofollow link çalışması , googlenin kendisinden backlink çalışması ve akla gelebilecek bütün sosyal medyalarda paylaşım yaptım. Ve ek olarak dofollow verdiği için donanımhaberde paylaştım. (Site konusu ile hiç bir alakası yok) Bu makaleler zamanla gitti geldi yok oldu düştü şuan ikinci sayfalardalar.

Yeni yazdığım makaleler ise sadece belirli başlı sosyal medya hesaplarında paylaştım ve şuanda ilk 50 40 içerisinde daha etkili gözüküyor.

Yukarıda deneyimimi paylaştım sizlere sorum makalelere tek tek seo uygulamak için ne yapabilirim. Site içi seo oldukça iyi görünüyor. Özellikle rakiplerime göre.