JimmyJoker "Warez tema kullanmışlığım oldu ama daha sonrasında elime para geçince ilk işim lisans satın almak oluyordu" bu ayrıcalığı nereden elde edip bu mantıkla warez yazılım kullanıyorsunuz onu anlamıyorum. :) Bir çok kişi bu mantıkta ilerliyor hala hangi hak ile bu ayrıcalıkmış gibi bunu yapıyorsunuz. İlla o yazılımı kullanmak zorunda değilsiniz. Size zorla illa ne yap ne et bunu kullan diyen yok ki, zor duruma düşüp kaçak yollara başvurasınız. Türkü gavuru :) hiç farketmez verilen emek emektir. O firma sizin paranıza ihtiyacı olmayabilir, aynı şekilde o firmanın da size ihtiyacı yok. Yok yere elin gavurunun hakkına gireceğime gider pardus kullanırım :) halis mulis TÜRK yapımı, en azından gelişimine de katkım olur geri bildirimlerle. Windows şart değilse bana. Eğer şartsa onu elde etmek için elimden geleni yaparım. Çünkü bana onu kullanmanın getirdiği şartlar, o yazılımın bana özel ve işime yarayan ayrıcalıklı özelliklerdir. Zaten olay o değil midir? Size sunduğu ayrıcalıklar. Alma veya ihtiyaç duyma sebebiniz de bu.