wmaraci reklam
lidertakipci

Google 2012 Güncellemesi ve Yeni Algoritma Değişikliği

8 Mesajlar 1.996 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CodedByGod CodedByGod WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Programcı Webmaster
  • Mesajlar 80
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhabalar.İsmim Onur,neredeyse 4 yıldır google optimizasyon üzerine çalışan biri olarak ilk defa bu site de sizlere google da yükselmek için (google dan hit almak) tüyolar vereceğim.
İlk defa dememin sebebi ise codedbygod.com’un sahibi çok sevdiğim ve en yakın dostum olmasıdır, ricası üzerine buraya bildiklerimi aktaracağım.

Ben bir yazar olmadığım için devrik cümleler kurabilirim,bu yüzden bunlara pek fazla takılmamanızı rica ediyorum.

Konumuza gelecek olursak.Bildiğiniz gibi google yaklaşık 3 hafta önce yeni bir güncelleme yaptı ve neredeyse çoğu kelimelerde çoğu siteler sürekli yer değiştirir hale geldi.Herkes ilk başta tabiki şaşırdı,acaba yine mi dalgalanma var diyerek.
Her ne kadar dalgalanma gibi görünsede bu bir dalgalanma değildir.Google’ın yeni algoritmalarından biridir.

Artık bundan sonra ne hacklink,ne link değişimleri eskisi kadar etki göstermeyecek bunu bilmenizi isterim.
Biliyorsunuz ki google, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinin insanlar üzerindeki etkilerini gördü ve kendisi de geri kalmamak için google plus ı çıkardı.
Google ın plus ı çıkarmasının sebebini her ne kadar facebook a rakip olarak görünse de, işin altında malesef bu yatmıyor.Google ın bu dünya için tek bir işi var o da insanların istedikleri tüm bilgileri en güzel ve yalın halde onlara göstermesidir.
Yani en doğru sonucu kişilere aktarmasıdır.

Google’ın işi gücü yok varolmuş kemikleşmiş facebook a rakip olmak isteyecek.Üzgünüm ama google bu kadar saf değil,google ın tek bir işi var, o da arama motoru olmaktır.

Google’ın plusı çıkarma amacı facebook a rakip olmak değil, kendi arama motoruna daha etkileyici sonuçlar verecek olmasıdır.

Nasıl ki facebook’un, sitelerde “beğen,tavsiye et” gibi butonları bulunuyorsa, google da,plus üzerinden “+1″ şeklinde butonlar çıkardı ve tüm webmasterlar da bu butonları sitelerine eklediler.

Şimdi bu her ne kadar sizlere normal paylaş butonu olarak görünsede,bu bir seo aracıdır artık google için.

Demek istediğim şudur, artık bu paylaşım butonları üzerinden siteniz ne kadar sevildiyse insanlar tarafından, google da artık sizi sevecek anlamına gelmektedir.

Plus’da her ülkeden milyonlarca üye olmasına gerek yok, google bunu hedeflemiyor zaten, kemik olarak oturmuş sağlam kullanıcılar plus a yeter de artar gözüyle bakıyor google.

Yanlız şöyle bir nokta var.Bu demek değildir ki google plus da 10 larca üyelik açın sitenizi +1 leyin kelimelerde yükselin.Malesef bu işe yaramaz.Bu etki sadece plus’ı sürekli kullanan kişiler için geçerli olacaktır.

Kelime backlink olayı neredeyse %75 civarında google dan çıkmıştır artık.Herhangi bir sitenin footer’ından alacağınız kelime backlink yerine,Plus’dan 1 adet +1 alın bu sizin için yeterli olacaktır.

Ve ayrıca makale backlink olaylarına da aynı zamanda devam edin,bu sistem hiçbir zaman çürümeyecektir,çünkü bu da google ın gözünde sağlam bir yönlendirmedir siteniz için.

Saygılarımla.

Kaynak: http://www.codedbygod.com/seo/google-2012-guncellemesi-ve-yeni-algoritma-degisikligi/
Alphabet deeprock2

kişi bu mesajı beğendi.

www.codedbygod.com
wmaraci
reklam

Cry Cry http://www.kolbozuk.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 870
  • Beğeniler 58 / 170
  • Ticaret 5, (%100)
Desenize artık +1 işleri olacak. 1000 +1 10 TL falan :rolleyes:
GsliKahraman Onur07 Asklepion

kişi bu mesajı beğendi.

Golqesiz Golqesiz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Master
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
+1 Faydali evet.. Fakat eksik yanlari cok.. Google sadece +1 de veya Plusta bunlara bakmiyor.. Plus ta Üyeliginiz var, şuna göz atin herhangi bir +18 site paylaşımına ne kadar izni var.. Başlar da izni vardi.. Backlink acisindan google alt yapisi gibi düsününce gayette güzeldi.. Simdiler de Üyeliginizi direk askiya aliyor.. Bu da demek oluyor ki +1 Sitelerinizi öne cikaran birinci etken degildir..! Her zaman için sitelerin altinda ki footer backlink en başta 1. Sirada gelen bir etkendir.. Ne kadar cok siteden referans backlink aldiniz siteniz google de o kadar ön planda tutulur.. ve yandex de.. ve diger arama motorlarinda.. +1in sitelere etkisi sadece google plus kullanicilari için gecerli birseydir.. Google den oturum actiginiz da 1. Sirada gördügünüz siteyi oturum kapattiginiz da ilk sayfa da degil ilk 100 de bile göremeyebilirsiniz.. Google +1 de ki amac su; Plus kullanan kullanicilarin birbirlerine önerdigi siteler.. Baska bir amaci ve seo için faydasi yoktur..
Makale backlinkler de Her zaman google için ön planda tutulan referanslardir..
Ya bu işi biz bilmiyoruz yada +1 Seo ya full etkilidir diyenler.. ;)

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
+1 için anlattıklarınız çok doğru ama bende yaklaşık 5 yıldır SEO üzerine çalışan biri olarak link in öneminin kalmamasına katılmıyorum. text linkler hala çok değerli. X kelimesinde 40. sırada gelen bir websitesi X kelimesine 3 adet Pr4 siteden link alsın sıralamsı biraz daha aşağı gelecektir.

Hatta bir çok kişi pagerank içinde öneminin kalmadığını soyluyor buda doğru değil.

Google birini kaldırıp birini getiren bir sistemden daha ziyade üzerine koya koya giden bir sistemdir. Her yeni allogaritma çıktığında bu pastadan % de olarak pay alır. herşey onun üzerine kurulu değildir. Dönen çarka 1 diş daha eklenir sadece.

Faydalı olabildiysem ne mutlu.

Saygılarımla.

wmaraci
wmaraci

Freeborn Freeborn Göz Göz Göztepe Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 354
  • Beğeniler 77 / 77
  • Ticaret 36, (%100)
Yanlış anlamayın ama +1 teknolojisi çıktığından beri ne için olduğu zaten biliniyor. Bu yeni algoritma değişikliği ile gelmiş bir özellik değildir. Backlink önemini hiçbir zaman kaybetmeyecektir. Artık sosyal medya da işin içine girmeye başlamıştır. Hatta birçok şey google tarafından uzun süredir kayıt altına alınmaktadır. Girdiğiniz siteler, yaptığınız aramalar... Yani bir site bende 1. sıradayken başka bir arkadaşımda çok farklı yerlerde konumlanabiliyor. Asıl alışılması gereken bu olmalıdır. Yeni algoritma için bir şey söylemek içinse çok erken. Henüz çıkmış mübarek, ne ara test ettin, ne ara dönüt aldın?

alicin12 alicin12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
Benim ziyaretçi sayısı 700lerden 100lere falan düştü ama çok şükür bugün yine yükselişte :) sebebini çözemedim henüz

mevLutt mevLutt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PC
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 0 / 52
  • Ticaret 2, (%100)
Sıralamaya etki eden pek çok unsur vardır . Ben hiç bir sitemde henüz +1 butonunu koymadım , koymamda . Ve istediğim bir çok kelimede ilk sıralardayım . Ben bunun bir etkisi olduğuna inanmıyorum . En azından şuan için bana göre etkisi yoktur bunun. İleride elbette sıralamaya azda olsa etkisi olacaktır fakat şuan için ciddi bir etkisi yok .

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
SEO Sadece google değildir. vesselam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al