wmaraci reklam

ATM Kart Hırsızlığı ve Sahibinden.Com Üzerinden Dolandırıclık

15 Mesajlar 2.214 Okunma
wmaraci reklam

cortex cortex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sistem Destek Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

Dün akşam kardeşim şirket hesabına ait Parakart ile ATM üzerinden para yatırmıştı. Bu sabah Parakatımızdan sahibinden.com üzerinden iki tane alışveriş yapılmış görünüyor. Bankayı arayıp hemen hesaba bloke koydurduk ve kartı iptal ettik. Parakartı internet veya pos alışveriş için kullanmıyoruz. Bu işlemler için genelde sanal kartı kullanıyoruz. Normalde internet işlemleri banka bizde onay isterdi, SMS ve eposta ile bildirim gelirdi fakat bunlar da olmadı.

Ne yazık ki sahibinden.com sadece çağrı merkezi telefonu ile iletişim kuruyor ve yardımcı olmuyor. Bu alışverişleri durdurun diyorum ilgili birime bilgi vereceğiz diyor. Ciddi bir yaklaşım göremedim. Muhasebe birimine aktarmıyor, alışverişi yapan hesabı aldığı ürünü vs gibi bilgileri söyleyemiyor.

Benzer durum yaşayanlar oldu mu? Banka parayı geri öderiz dedi ama emin olamadım açıkcası.

Siz de kırsal bölgelerdeki ATM'lerden işlem yapmamaya özen gösterin, aynı duruma düşmeyin.
:mad:

wmaraci
reklam

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
İki alışveriş yapıldığının bu kadar hızlı nasıl farkına vardınız bildirim almadıysanız? 3D güvenlik mesajı gelmediyse banka ödemek zorunda diye biliyorum zararı.

• Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

İki alışveriş yapıldığının bu kadar hızlı nasıl farkına vardınız bildirim almadıysanız? 3D güvenlik mesajı gelmediyse banka ödemek zorunda diye biliyorum zararı.

Sabah işlem yapmak için internet bankacılığına girdim, son yapılan işlemleri anasayfada gösteriyor. oradan farkettim.

makaleci80 makaleci80 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek makale,site tanıtım,editorluk
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** N**
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 70 / 71
  • Ticaret 31, (%87)
kartınızın bilgilerine ulaşmışlar hocam bu tip siteler var yurt dısında

wmaraci
wmaraci

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Türkiye'nin en büyük girişimiyiz diyorlar fakat daha kendi kullanıcısını önemsemiyor sahibinden com. Bu tarz olaylar son aylarda artmaya başladı ve hiçbirisinde henüz ben sahibinden com'un mağdur olana çözüm ürettiğine denk gelmedim. Dikkatli olmak lazım.

• Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 17 / 16
  • Ticaret 1, (%100)

makaleci80 adlı üyeden alıntı

kartınızın bilgilerine ulaşmışlar hocam bu tip siteler var yurt dısında

Yurtdışı değil ben direk son işlem yaptığımız ATM'den çalındığını düşünüyorum.
ATM hırsızlıkları son zamanlar revaçta.

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Türkiye'nin en büyük girişimiyiz diyorlar fakat daha kendi kullanıcısını önemsemiyor sahibinden com. Bu tarz olaylar son aylarda artmaya başladı ve hiçbirisinde henüz ben sahibinden com'un mağdur olana çözüm ürettiğine denk gelmedim. Dikkatli olmak lazım.

Aynen katılıyorum. Banka da aynı bilgiyi bize iletti.

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Banka bu konu hakkında yardımcı olur diye düşünüyorum bi hırsızlık varsa zaten hemen kart bilgilerinin kullanıldığı şehir tespit edilir.Ama benim düşüncem tanıdığınız birinin yaptığı bi alışveriş.

Ben EnPara kullanıyorum birikim hesabı açtım nakiti sürekli bunda tutuyorum.Yani hiçbir şekilde internet ortamında alışveriş yada transfer için kullanılamıyor.Yetersiz bakiye diyor.

Kendim bi transfer yapacağım sıra yada alışveriş yapacağım zaman gerekli tutarı birikimden vadesiz hesaba gönderip hemen kullanıyorum.

Bu şekilde kendi güvenliğimi sağlamaya çalışıyorum.Hırsızın birikim hesabımdaki parayı ele geçirmesi için tek yolu cep telefonumuda çalmak :D

Bankalar çok büyük kurumlar olabilir.Çok büyük güvenlik sistemleri olabilir ancak hiçbir zaman bunlara güvenilmemeli kişi kendi güvenliğini sağlamalı öncelikle.
cortex

kişi bu mesajı beğendi.

canfidelity canfidelity WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 85 / 22
  • Ticaret 6, (%100)

07ibrahim07 adlı üyeden alıntı

Banka bu konu hakkında yardımcı olur diye düşünüyorum bi hırsızlık varsa zaten hemen kart bilgilerinin kullanıldığı şehir tespit edilir.Ama benim düşüncem tanıdığınız birinin yaptığı bi alışveriş.

Ben EnPara kullanıyorum birikim hesabı açtım nakiti sürekli bunda tutuyorum.Yani hiçbir şekilde internet ortamında alışveriş yada transfer için kullanılamıyor.Yetersiz bakiye diyor.

Kendim bi transfer yapacağım sıra yada alışveriş yapacağım zaman gerekli tutarı birikimden vadesiz hesaba gönderip hemen kullanıyorum.

Bu şekilde kendi güvenliğimi sağlamaya çalışıyorum.Hırsızın birikim hesabımdaki parayı ele geçirmesi için tek yolu cep telefonumuda çalmak :D

Bankalar çok büyük kurumlar olabilir.Çok büyük güvenlik sistemleri olabilir ancak hiçbir zaman bunlara güvenilmemeli kişi kendi güvenliğini sağlamalı öncelikle.

aynen öyle hocam bu taktiği bende yapıyorum. Çok yüklü meblaları direkt birikim hesabına aktarıyorum, mağlum internetten domain falan almışlığım var karttan çeker falan mazallah :D

07ibrahim07 07ibrahim07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad İ** D**
  • Mesajlar 953
  • Beğeniler 0 / 218
  • Ticaret 23, (%96)
Aynen kardeşim hesap surekli boş gorundugu icin çekim yapamazlar

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
teşekkürler bilgilendirme için, banada mesaj gelmişti kartınızla ilgili para çekme felan uyarı diye link vermişti. tabi ki girmedim direk enpara'yı arayıp sordum öyle bi işlem yok dedi.

Link'lere basmayın gelen mesajlardaki kredi/banka kartı ile ilgili konularda

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al