wmaraci reklam

Forumdaki Herkes Türk Dili Üzerine Uzmanlık Mı Okudu?

15 Mesajlar 2.205 Okunma
wmaraci reklam

Trazzy Trazzy Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafik & Arayüz Tasarımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 207 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Herkese merhabalar;

Bu konuyu açmamak için sabrediyorum fakat çok fazla abarttı herkes. Gören vardır, geçenlerde bir Kemal Atatürk sweatshirt tasarımı yaptım.

Sırf "ATATÜRK" yerine "ATATURK" ve "TÜRKİYE" yerine "TURKEY" yazdığım için kıyamet koptu. Okumadığım saçma yorum kalmadı. Neymiş özel isimler başka dilde olsa bile değişmezmiş. Ben salak mıyım? Onu bende biliyorum.

Ona bakarsanız T.C Cumhurbaşkanlığı Twitter hesabında da Republic of Turkey yazıyor. Aynı laga lugayı gidip oraya da yapsanıza.

Tamam buradaki çoğu kişiye göre yaşım küçük olabilir. Ama emin olun bazı insanlardan daha olgun düşünüyorum. Akıl yaşta değil baştadır çünkü.

Abi ben tasarımcıysam Atatürk yerine Ataturk yazmış olabilirim. Ki bahsi geçen tasarım tamamen İngilizce idi. Yani bir nevi yabancılara Mustafa Kemal Atatürk'ü anlatmak, öğretmekti. Ki yabancı kaynaklarda Atatürk'ten hep "Ataturk" diye bahseder.

Sırf ü yerine u yazdım diye millet tasarımı kötülüyor. Ülkece sanattan bir halt anlamadığımızın en büyük kanıtı. Sonra kendimi savununca kibirlisin diyorlar.

Bahsi geçen konuyu buraya tıklayarak okuyabilir ve ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Belki de bu konu çoğuna göre zaman kaybı ama emin olun bu konuyu açmadan yapamazdım.

wmaraci
reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam sizin probleminiz başka, siz tepki görmeye dayanamıyorsunuz, bir şeyler yapın, hep olumlu cevap gelsin istiyorsunuz.

Bundan baya zaman önce de kerimcan durmaz resminize mutlu olmadığınız bir yorum yapmıştım, hem konuya bilmem ne ile ilgili yorum yapacaklar yazmasın demiş, hem bana öm.dan yorumunuzu kaldırın demiş hem de rapor ederek yorumumu sildirmiştiniz.

Şimdi de yine aynı şekilde, bu konuda da konu kadar büyük puntolar ile bilmem ne ile ilgili yorum yapacaklar yazmasın demişsiniz. Kusura bakmayın da kimin ne yazacağına siz karar veremezsiniz.

Çekemiyorsanız konu açmayın. Kolay gelsin.
impjix FatalRhymeR WebDost

kişi bu mesajı beğendi.

mkahraman mkahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 177 / 90
  • Ticaret 3, (%100)
ne oldu Trazzy yapılan yorumlar yüzünden kaç gündür uyuyamıyordun da geldin bu konuyu açtın :)
MertUslu ya aynen katılıyorum. Yoruma açık olan her konuda herkes istediği şekilde konunu eleştirebilir. Buna anlayış göstermelisin. Aklına yatanı uygula yatmayanı görmezden gel.

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 207 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
MertUslu çekememek ile alakası yok! Ben Kerimcan Durmaz tasarımı hakkında yorum istiyorsam siz tasarım hakkında yorum yapabilirsiniz. Adamın karakteri ile ilgili değil. Ben tasarım hakkında yorum istiyorsam siz tasarımı değerlendirebilirsiniz. Noktalama işaretlerini değil. Herkes hata yapabilir. Ki ayrıca olumsuz yorum yapan herkesin yorumunu beğendim ve "dikkate alacağım, teşekkürler" yazdım. Diğer konulara da bakabilirsiniz. Konuda diyorum ki Kerimcan Durmaz afiş çalışması yaptım sizce nasıl olmuş. Siz diyorsunuz yapa yapa o adamı mı yaptın, yok şöyle yok böyle. Onu uygun gördüm onu yaptım. Size çalışmayı değerlendirmek düşer hocam

mkahraman valla hocam dayanamadım cidden abarttılar :)

wmaraci
wmaraci

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
ilk üye oldugum zamanlarda forumun ne kadar geriledegi hakkinda konulara denk gelmistim. gecen 2 yilda ileriye yonelik uygulamalar olsa da kullanici izin vermemis.
shateiel SizinWeb

kişi bu mesajı beğendi.

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Trazzy adlı üyeden alıntı

MertUslu çekememek ile alakası yok! Ben Kerimcan Durmaz tasarımı hakkında yorum istiyorsam siz tasarım hakkında yorum yapabilirsiniz. Adamın karakteri ile ilgili değil. Ben tasarım hakkında yorum istiyorsam siz tasarımı değerlendirebilirsiniz. Noktalama işaretlerini değil. Herkes hata yapabilir. Ki ayrıca olumsuz yorum yapan herkesin yorumunu beğendim ve "dikkate alacağım, teşekkürler" yazdım. Diğer konulara da bakabilirsiniz.

Adamın karakteriyle ilgili yorum yapmamıştım, sadece "başka model kullanmanızı tavsiye ediyorum" yazmıştım. Belki de tasarımla ilgili yorum yapmıştım, belki ten rengi uyuşmazlığıydı benim düşündüğüm? direkt kafanız adamın hal ve hareketlerine gittiyse siz de o kişinin normal olmadığını içten içe biliyorsunuz demektir. Neyse uzatmayalım ben tavsiyemi verdim çekiliyorum.
Trazzy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 207 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
MertUslu öyle dediyseniz kasıtlı olarak sadece sizi rapor etmemişimdir. Çünkü benim istediğim ortada bir tasarım varsa sadece onun değerlendirilmesi. Hem zaten o şahsı ben de sevmiyorum. Ama bir tasarımcı yazım hatası yüzünden yargılanamaz.

Bu şuna benziyor. Ortada çok güzel bir gökdelen veya bir yapı vardır. Ama tabelasında yazım hatası olması o gökdeleni kötü bir gökdelen yapmaz. Veya koskoca gökdelen tabeladaki yazım hatası ile yargılanmaz değil mi hocam?

Ek olarak dediğim gibi olumsuz yorumları da beğenerek dikkate alıyorum. Konu olumlu yorum almakla alakalı değil. Teşekkürler :)

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

Trazzy "Ama bir tasarımcı yazım hatası yüzünden yargılanamaz." bu cümlen çok yanlış. Çünkü, tasarımcı yazdığı kelimelere dikkat etmek zorundadır, bir tasarım hakkında yorum alacaksan eğer onun olabildiğince kusursuz hale getirmelisin. İnce detaylara takılan insanlar var tasarım dünyasında en ufak bir harf hatası bile işini kaybetmene sebep verebilir.

Bahsettiğin diğer hususa gelince tasarımında istediğin şekilde yazabilirsin. Atatürk yazarsın istersen başka türlü önemli olan tasarımda sırıtmaması. Benim tavsiyem yazım kurallarına daha dikkatli davran tasarımlarında ve diğer konuda ki saçma sapan yorumlarıda kulak ardı et ve yapıcı eleştirileri dikkate alarak tasarımlarını geliştir.

Türkiye, Turkey diye yazılmaz diyen arkadaşlara şu resmi bırakıp gidiyorum. Dil ve Anlatım dersinde yatıp uyuyan arkadaşlar burada Dil uzmanı olmuşlar :) Ülkede bu tipler her zaman var ne yazık ki...

Trazzy

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu

FatalRhymeR FatalRhymeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 140 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Machine "Turkey" dil anlatım dersinde değil İngilizce dersinde öğrenilmesi gereken bir kelimedir önce bunu düzelteyim yanlışlığa mahal vermeyelim :D Şaka maka bende ilk defa görüyorum. Türkiye'nin İngilizce de ki karşılığı "Turkey" dir. Diğer kelimeleri nerelerinden çıkarıyorlar anlamadım. Adamlar TDK gibiler ya.
Machine Trazzy

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Niye bu kadar umursuyorsun ki dostum? Kimse babanın oğlu değil, internet ortamında bir eleştiri yapılır ve o eleştiri o an o sayfada son bulur. Bu eleştirileri değerlendirmek sana kalmış. Ayrıca ağır eleştiriler geldiğini düşünüyorsan bu konu hakkında şikayette bulunabilirdin.
Trazzy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al