wmaraci reklam
lidertakipci

Google iyice sapıttı neden böyle ?

15 Mesajlar 1.397 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DenizCaglar DenizCaglar Danışman & Girişimci Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webtasarım&Yazılım geliştirme&
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 55 / 46
  • Ticaret 10, (%100)
Arkadaşlar imzamdaki siteye günlük 1-2 makale giriyorum özgün ve uzun yazılar.Google indexler bir bakıyorum siliniyor bir bakıyorum geri geliyor.Bomb cezası yemiş olsam diyeceğim etiketler 2-3 adet bazen ise etiket kullanmadım artı 4-5 etiket kullansamda yazı 600-700 keilme oluyor.

Nedendir anlayan biri varmı ?
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

adnan358 adnan358 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 54 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Kafasına göre işlem yapıyor google, belki benzer sayfalar varsa spam olarak algılıyo olabilir, silip sonradan aa bu spam degil ekliyim de diyebilir. Google yani bu belli olmaz :)
Fazla etiketleme google açısından sıkıntı yaratıyor mu ?

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Google'a darbe girişimi yapılıyor herhalde :D
DenizCaglar xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

Selamunaleyküm.

SamSmith SamSmith WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek cevirmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 317
  • Beğeniler 29 / 47
  • Ticaret 0, (%0)
Bende de benzer durum oluyor TBM, Sayfa Görüntüleme falan filan bahsetmiyorum bile.. Bıraktım bu işi yazmıyorum artık. 2 yıldan beri düzenli içerik giriyorum sonuç yine aynı. Emeğimizin karşılığını alamadıktan sonra...
DenizCaglar

kişi bu mesajı beğendi.

Her türlü İngilizce icerik icin pm ile ulasabilirsiniz.
wmaraci
wmaraci

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Arkadaşlar imzamdaki siteye günlük 1-2 makale giriyorum özgün ve uzun yazılar.Google indexler bir bakıyorum siliniyor bir bakıyorum geri geliyor.Bomb cezası yemiş olsam diyeceğim etiketler 2-3 adet bazen ise etiket kullanmadım artı 4-5 etiket kullansamda yazı 600-700 keilme oluyor.

Nedendir anlayan biri varmı ?

Sorduğunuz bu soru çok derin bir konu... Son yarım senedir bunun üzerinde çalışıyorum. Elimdeki sonuçlara baktığımda probleminizin kaynağı sitenizin iskelet yapısı.

Biraz inceledim sitenizi. İlk bakışta yukarıda anlattığımla ilintili gördüğüm wp 'nin en büyük yararı olan taxonomy/term yapısının hatalı kurgulandığını görüyorum.

Ggle yazılarınızı düz kabul etmiyor. Benim anlayacağım biçime getir öyle yayınla diyor. Tabi tek neden budur diyemem. Biraz bakarak bunu gördüm ama:

Bir sitede bununla ilgili derin bir çalışma yaptım. Yaklaşık 10 -14 ay süren çalışma sonucunda description, meta tag, taxonomy, yani kategori ve etiket yapısının yanlış kullanımı veya hiç kullanılmıyor olması botların kafasını karıştırıyordu.

Yani gle anlamıyor hocam? Kategorinizi anlamıyor, muhtemelen bener içerik çakışması olabilir ki bunları mutlaka cannonical url ile düzenlemek gerekiyor. Yani gle bu budur, şu şudur demezseniz mala bağlıyor :)

Ek Olarak: Site sahiplerinden çok basit bir yapıyla veriyi sunmalarını sitiyor çünkü ggle fark ettiki kullanıcı deneyimleri bu şekilde!

Olabildiğince basit ama daha basit değil mantığı yani...

Ek Olarak: Adını yazmayayım şimdi buraya botları gelmesin :) 5 harflı arama motoru :) son 1 yıla yakındır yapay zekayı kullanıyor ve tüm algoritma güncellemeleri bu yapay bebeğin gelişimine göre yeniden yavaş yavaş aktif ediiliyor.

Muhtemelen 1 sene kadar sonra tüm yapı değişmiş olacaktır. Farkındaysanız son 1 yıldır hatta son 6-8 aylık dönemde güncellemeler arttı ve geçmiş yıllara oranla şekli şemali değişti.

Neden? İşte anlattığım nedenden ötürü.
pc332

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 55 / 46
  • Ticaret 10, (%100)

adnan358 adlı üyeden alıntı

Kafasına göre işlem yapıyor google, belki benzer sayfalar varsa spam olarak algılıyo olabilir, silip sonradan aa bu spam degil ekliyim de diyebilir. Google yani bu belli olmaz :)
Fazla etiketleme google açısından sıkıntı yaratıyor mu ?

OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı

Sorduğunuz bu soru çok derin bir konu... Son yarım senedir bunun üzerinde çalışıyorum. Elimdeki sonuçlara baktığımda probleminizin kaynağı sitenizin iskelet yapısı.

Biraz inceledim sitenizi. İlk bakışta yukarıda anlattığımla ilintili gördüğüm wp 'nin en büyük yararı olan taxonomy/term yapısının hatalı kurgulandığını görüyorum.

Ggle yazılarınızı düz kabul etmiyor. Benim anlayacağım biçime getir öyle yayınla diyor. Tabi tek neden budur diyemem. Biraz bakarak bunu gördüm ama:

Bir sitede bununla ilgili derin bir çalışma yaptım. Yaklaşık 10 -14 ay süren çalışma sonucunda description, meta tag, taxonomy, yani kategori ve etiket yapısının yanlış kullanımı veya hiç kullanılmıyor olması botların kafasını karıştırıyordu.

Yani gle anlamıyor hocam? Kategorinizi anlamıyor, muhtemelen bener içerik çakışması olabilir ki bunları mutlaka cannonical url ile düzenlemek gerekiyor. Yani gle bu budur, şu şudur demezseniz mala bağlıyor :)

Ek Olarak: Site sahiplerinden çok basit bir yapıyla veriyi sunmalarını sitiyor çünkü ggle fark ettiki kullanıcı deneyimleri bu şekilde!

Olabildiğince basit ama daha basit değil mantığı yani...

Ek Olarak: Adını yazmayayım şimdi buraya botları gelmesin :) 5 harflı arama motoru :) son 1 yıla yakındır yapay zekayı kullanıyor ve tüm algoritma güncellemeleri bu yapay bebeğin gelişimine göre yeniden yavaş yavaş aktif ediiliyor.

Muhtemelen 1 sene kadar sonra tüm yapı değişmiş olacaktır. Farkındaysanız son 1 yıldır hatta son 6-8 aylık dönemde güncellemeler arttı ve geçmiş yıllara oranla şekli şemali değişti.

Neden? İşte anlattığım nedenden ötürü.

Ozaman hiç etiket kullanmıyayım emek verip günlük saaatlerimi alıyor o yazılar.Etiket kullanmayıp ziyaretci durumunu azalmasını düşünmiyeyim ozaman.Hiç gelmemesinden iyidir.Gerçi 12 li yazılı siteye göre günlük 25-50 organik ziyaretci güzel ama dahada güzel olabilirdi.

Şuda aklıma geldi site ilk açıldığında etiketlere girince direk yazı açılıyordu onu sorun yapmış desem düzelteli 2 hafta oldu.

• Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
12 yazılık site için günlük 25-50 hit çok iyidir. Yazı sayısını artırmanız halinde aynı oranı korursanız site coşar zaten :)

100 Yazıda bu günlük 250-500 hit demektir. Zaten aranma sayısı ne kadar?

Bence kendinize ve siteniz haksızlık ediyorsunuz.

Gayet güzel gidiyor hitiniz.

12 yazı için hitin 100 olmasını beklemek biraz kolaycılık olacaktır.

Günde 1-2 makale giriyorum yazmışsınız ilk mesajda 6 gündür yazı giriyosunu ve hit 25-50 çok çok iyi..!

• Üyelik 09.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 55 / 46
  • Ticaret 10, (%100)

OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı

12 yazılık site için günlük 25-50 hit çok iyidir. Yazı sayısını artırmanız halinde aynı oranı korursanız site coşar zaten :)

100 Yazıda bu günlük 250-500 hit demektir. Zaten aranma sayısı ne kadar?

Bence kendinize ve siteniz haksızlık ediyorsunuz.

Gayet güzel gidiyor hitiniz.

12 yazı için hitin 100 olmasını beklemek biraz kolaycılık olacaktır.

Günde 1-2 makale giriyorum yazmışsınız ilk mesajda 6 gündür yazı giriyosunu ve hit 25-50 çok çok iyi..!

hocam iyi çünkü konular ile alakalı ama dikkat ettim 1 ay önce yazdığım yazıların etiketleri listeleniyor.Diğer yazıları bir siliniyor bi gliyor 1 haftadır boyle acaba linklerikomple temizlesemmi diye düşünmüyor değilim.Baştan sağlam gitme taraftarıyım fikriniz nedir etiketleri kaldırmalımıyım siteme bakmış iyice gözden geçirmişsiniz.bi kaç ***da yazı gördüm etiketleri kaldırınca ana kelimelerde yükseldiğine dair acaba google artık etiketlere sıkıntımı çıkarıtyor ? çünkü sitem ilerde spama düşceğine etiket girmem yazdıa geçermekte neredeyse aynı etkiyi gösterebilir.Ama yazılar birikince bunu yapmak thlikeli olacak o yüzden şuan bi çıkmazdayım fikriniz nedir ?

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
Merhaba,
Oğuz beyin sonuclarını asagı yukarı bende gozlemlıyorum ama sanırım su durumu da goz ardı etmemek gerek.

Ornegın ana kategorı : Vucut olsun. altında 300 tane makale olsun.
etıketler ıse : ıc organlar, ıstelet yapısı vs olsun bunların da altında 20 ser tane makale olsun.

Bu durumda fayda getırır dıye dusunuyorum. Yanlıs ıse duzeltebılırsınız.

Sıtenızde gozuken ıse PSİKOLOJİ 1 makale, ÖZGÜVEN KAZANMA YOLLARI 1 makale. bu yanlis kullanimdir.

Ek bilgi; ayriyeten her kelimenin zorlugu birbirinden farkli. Kaybolup cikan kelimelerin aranma hacimlerini Adwords den ahrefs den kontrol ettiniz mi?

• Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)
Etiketleri doğru ve abartmadan kullanırsanız yararlı. Ancak etiket den ziyade kategorizasyon ve site içi linkleme önemli. Aslında etiketler temelde site içi bağlantıları organize etme amaçlı kullanılmayken malesef spam gibi kullanınca sıkıntı oluyor.

NBu işin spamı ise şudur; sizin yazı içinde en çok geçen kelimeler ile etiket oluşturmalısınız. Yazı içinde en az geçen kelimelerden etiket çıkışı spama doğru adım adım gider.
ozgurgezen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al