Uygulama ve web sunucusunun ne oldugunu biliyorum, meraklanma sen.
Verdigin linkteki yazilari okuyan adam, dll dosyalarini ornek veriyo, sonra ben cahil oluyorum :D

Sizi de guldurup, cene kaslarinizi yoruyorum.
Ozur dilerim :D

En basit sekliyle, isin sonu nereye cikiyor, buyuk projelerde web server ile uygulama sunucusunu ayiriyoruz.
Gercekten anlamak cok zor oldu :)

Ama hocalariniz size basit ogretmedi, tabii siz kabul etmessiniz ki boyle bir gorusu.
Cunku hocalariniz size baska sekilde gostermistir veya sizin dogrunuzdan baska dogru olamaz.

Gelmissin bana;

Bakın nodejs.org da yazana : Node.js® is a JavaScript runtime built on Chrome's V8 JavaScript engine.
Javascript ile forum yazılabilir" cümlesi hiçte yanlış gözükmüyor..
Javascript ile forum yapılabilir derken ille de şöyle mi söyliyim "nodejs ile backendi yazarsın react veya angular veya foo.js ile de frontendi".

Bunu anlayamayacak kapasitede iseniz bana burada ahkam kesip ukalalık yapmayın lütfen.

Oncelikle soran arkadas, "Sadece MVC yeterli olur mu?" diyerekten zaten problem yasadigi konuda cok bilgili olmadigini belirtmis.

Siz gidip adama turing complete'den bahsediyorsunuz.
Google'da arama yapsa, Turkce kaynak yok denecek kadar az.

Soruyu soran arkadas ben degilim, zaten pek bilgili olmadigi asagi yukari belli.
Sen gidip adama "turing complete" diyorsun.
Anlayacagi dilden konusmuyorsun, sonra hocalarinizdan ogrendiginiz "turing complete" terimiyle cok yararli oluyorsun.

Ve cok cool bir developer oluyorsunuz :D

Yeni dogan bebegi, kosu yarisina sokmak gercekten guzel fikir.
---------------------------------------------------------------------------

Halen katmanli mimari degildir diye israr ediyorsun.
Anlasilan, hocaniz size nasil ogrettiyse, ayni o oluyorsunuz demek.
Hoca ya, ne soylerse dogrudur, baska dogrusu olamaz :D

Benim sana anlatmak istedigim, senin kendine gore dogru olarak ifade ettigini dusundugun seyi, ben ayni sekilde ifade etmek zorunda degilim.

Link atma yarisi yapmak istiyorsun, al sana link;
http://www.abdurrahmangungor.com/kurumsal-web-uygulamalari-gelistirme/

Sizin gibi insanlari gorunce cok mutlu oluyorum nedense :)

Sana da hayatta basarilar.