wmaraci reklam
lidertakipci

Domain ve Host konusunda bilgisi olan yardım edebilir mi.

7 Mesajlar 623 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

crookersss crookersss </codenart> Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar çok kısa bir sorum olacak. Bir müşterimin domaini hali hazırda regli ve daha yeni reglenmiş. Bu domaini transfer etmeden kendi hostumda çalıştırabilirmiyim. Çalıştırabiliyorsam ne yapmam gerekir.

Belki çok basit bir soru ama günlerdir pc başındayım ve telefonu kimo diyerek açıyorum beyin firarda yani. Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

wmaraci
reklam

Toprak05 Toprak05 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilişim Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 26 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Genelde bir hostu sadece bir alan adı kullanabilir ama bazı firmalarda bir hostta 2 alan adı da barınabiliyor bu sizin aldığınız hostta kaç alan adı barınma izni verildiğine bağlı, eğer 1 den fazla ise kendi hostunuzun cpaneline girerek müşterinizin domainini barındıra bilirsiniz.
crookersss

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)

Toprak05 adlı üyeden alıntı

Genelde bir hostu sadece bir alan adı kullanabilir ama bazı firmalarda bir hostta 2 alan adı da barınabiliyor bu sizin aldığınız hostta kaç alan adı barınma izni verildiğine bağlı, eğer 1 den fazla ise kendi hostunuzun cpaneline girerek müşterinizin domainini barındıra bilirsiniz.

Bayi hosting kullanıyorum üstad. Yani şimdi izlemem gereken yol nedir o domaini kendi host panelime nasıl aktarabilirim.

• Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 26 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Bayi hosting kullanıyorsanız eğer firmanızın size verdiği bilgiler ile WHM panelinize giriş yaparak hostunuzu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz TW'den size gösterebilirim bu şekilde daha basit anlayabilir ve öğrenebilirsiniz üstadım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)

Bayi hosting kullanıyorsanız eğer firmanızın size verdiği bilgiler ile WHM panelinize giriş yaparak hostunuzu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz TW'den size gösterebilirim bu şekilde daha basit anlayabilir ve öğrenebilirsiniz üstadım.

Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim fakat şuan diğer domainin yönetimine erişemiyorum yarın alabileceğim en erken. O yüzden şuan sadece bunun mümkün olup olmadığını öğrenmek istedim. Çünkü transfer için 7 güne kadar bekeleyebiliyoruz. Şimdi yarın ben domaine eriştiğimde nameserverlarını değiştrğimde whm panelden host açtığımda sorunsuz kullanılabilecek doğrudur dimi ?
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 26 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Doğrudur. WHM panelden host oluşturun ve domainin barındığı firmadan nameserver ayarlarını sizin ns'ler ile güncelleyin NS'ler oturunca kullanabilirsiniz.
MeMo

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)

Doğrudur. WHM panelden host oluşturun ve domainin barındığı firmadan nameserver ayarlarını sizin ns'ler ile güncelleyin NS'ler oturunca kullanabilirsiniz.

Verdiğin bilgi ve ilgin için çok teşekkür ederim dostum. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al