meteoguzhan003 adlı üyeden alıntı

Şimdi bi kullanıcı tablon var ve birde urun ve ucuncu tablo olarak da kullaniciurun tablosu olucak
kullanıcı tablonda kullanıcı, urun tablonda urun olucak. şimdi kullanıcı bir ürün satın al dediği zaman kullanicinin idsini ve urunun idsini cekip kullaniciurun tablosuna eklicek kullaniciurun tablosunda ise kullaniciid,urunid,birde zaman var kullanıcı urun aldığı zaman o zamanı time() ile alacaksın ve kaç saat arttırmak istiyosan aldığın saate ekleyeceksin. ve urunid,kullaniciid ve eklettiğin saati de bu veritabanına ekleyeceksin. sonra bi fonksiyon yazıcaksın ve bu saati sorgularken veritabanından gelen kullaniciurun tablosundan eklettiğin zaman değerini alacaksın ve yine time() ile şimdiki zamanı alacaksın karşılaştıracaksın. şimdiki zamandan veritabanından cektiğin zaman büyükse eğer krediyi kullanıcıya ekleyecek.
Anlatabilmişimdir inşallah :)

Yorumun için çok teşekkür ederim ama dediğim gibi PHP konusunda yeni olduğum ve çokta fazla bir şey bilmediğimi göz önüne alırsak yapmamın biraz zorlu olacağını biliyorsundur. İstediğim en yakın şey çiftlikbank gibi sitelerde ki üretim sistemleri. Basit bir şekilde bir kodlama görebilsem onu geliştirmeye çalışacağım. Ayrıca kodlara bakarak mantığını ve bunu burada neden kullanmış yada ne yapmış burada gibi çıkarımlar elde etmek istiyorum. Kullanıcı çevrimdışı bile olsa onun devam etmesini istiyorum. Bununda olması için araştırdığım kadarıyla en iyi yöntem Event Scheduler'miş şuanda. Kısacası örnek vermek gerekirse bir button'a tıkladığında saatlik 6.000 krediyi 1 hafta boyunca kazansın istiyorum. Kazanılan kredi'de kredi kısmının üstüne eklenerek yansımasını istiyorum. Sanırım baya fazla şey istiyorum çok uzun oldu yazı. :o