freelance iş ilanları

4, 5 tllik urunleri ucretsiz kargo ile gonderenler

18 Mesajlar 2.540 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Arkadaşlar aliexpressden çiçek tohumlarını 0.15 usd ye ücretsiz kargo ile aldım. Kargo ücreti 0.3 diyen arkadaş ta böyle bir ücret türkiye de yok maalesef. Dosya gönderim ücretleri dahi çok büyük firmalarda bile 2küsür tl den başlıyor. 5 tl ye kargo gönderimi dahil yollayan arkadas gg nin anlaşması 3.5 tl civarlarında ise, tohum da masrafı 10,20 kuruş. Dersek aslında adam 5 tl ye satarak tohumdan %400 kar ediyor. Zengin eder mi kendisini? Tabiki hayır. Profil puanlarını yükseltmek için yapılıyor.

wmaraci
reklam

emreylmz39 emreylmz39 :)) Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 6 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Tamamen kargoyla anlaşma meselesi o kadar.

ankarali87 ankarali87 ..::ANKARA::.. Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek boya kontrol inspector
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ş**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 213 / 112
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar sosyal medya ve forum sitelerinde satış yapan ve şirket olmayan küçük satıcılar birleşip kargo firmasıyla anlaşsa olmaz mı? Örneğin ben Ankara'da giyim satıyorum bir başkası konya da hediyelik eşya satıyor ve kargoya verirken anlaşma kodu olacak herkes kendi ürününü aynı anlaşma ile göndermiş olacak.

Sitelerimizi Googlede arayıp organik trafiği artıralım (Dayanışma) >>> https://goo.gl/TTfPYj

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
ankarali87 hocam bu dediğinize ortak satın alma deniliyor. Bunu kurumsal bir şekilde yürütmelisiniz keza yaptığınız anlaşma bir kargo şubesi ile oluyor. Örneğin ankara siteler aras kargo şb ile anlaşma yaptınız, elbet diğer insanlar da sizin fiyattan tüm şubelerden gönderebilir fakat bu gönderimi nakit yapması gerekli ayrıca gönderen adında sizin adınız yazacak.

Anlaşmayı merkez ile yapmanız gerkli buna da ortak satın alma deniliyor. Damacana su anlaşmasından tutun da oto kiralamaya kadar büyük anlaşmalar yapılıyor. Forumda da bu işi kurumsal olarak yürüten bir arkadaş var görüşmüştük kendisi ile, teklifi bana çok uygun gelmedi ama size iyi gelebilir.
ersincayan isimli arkadaşın konusuna şuradan ulaşabilirsiniz;
https://wmaraci.com/forum/genel-ilanlar/sirketiniz-icin-uygun-fiyatlarla-kargo-anlasmasi-361869.html

wmaraci
wmaraci

yigitcankus yigitcankus balonsatis.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Balon İmalat & Üretim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 824
  • Beğeniler 634 / 145
  • Ticaret 12, (%100)
Günlük bazen 10 kargom çıkıyor 12-30 desi arasında, tüm kargolar ile görüştüm en düşük aldığım ücret 15 TL oldu, Sabit anlaşma yapalım dedim bunu da kabul etmediler.

Kargolar bence biraz kişiye göre muamele yapıyorlar, benim şuan çalıştığım firma günlük 20-30 koli iş çıkartıyor ve onları bile kabul etmemişler. (söylediklerine göre) Sabit kargo mantığını bende çözmüş değilim şuan için...

Bu hafta MNG ile görüşme yapacağım, bakalım ne olacak...

Balon İmalat & Üretimi
www.balonsatis.com

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Aylık gönderinize bağlı olarak her kargo firması farklı fiyat veriyor. Anlaşma sağlayabiliyorsunuz. Bende araştırmıştım ama şuanda fiyatları hatırlamıyorum.

Ama 3-5 tl lik bir ürünü ücretsiz kargo ile göndermek tamamen müşteri kazanmak içindir. Zararına satmaz sadece karının bir kısmını kargoya öder.

15-20 tl lik ürünleri bende ücretsiz göndermiştim. 5-6 tl kargo parasını ödeyerek.

leone1907 leone1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

KoTuCoCuK adlı üyeden alıntı

Konunun tek özeti kargo şirketleri ile yapılan anlaşmalardır. Göndericiler kargo şirketlerine aylık olarak minimum 100 - 200 - 300 civarı kargo gönderimi yapacaklarını beyan ediyorlar buda 4 tl lik ücreti 0.30 tl gibi bir miktara göndermeleri anlamı taşıyor. Çünkü kargo araçları sürekli olarak çalışıyor o zaman bi eksik bi fazla farketmiyor.

daha önce çalıştığım firma günde 20-25 kargo gönderdiği halde en düşük kargo teklifi 3,5tl olarak almıştı, bahsettiğin kuruşlu fiyatları nereden duydun acaba?

umayya umayya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Senarist/yazar/icerik editoru
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 130 / 43
  • Ticaret 30, (%100)
Daha dun ptt muduru ile gorustum bu konuyu normal fiyatin 7.5 tl oldugunu 500tllik bir anlasma yapilmasi halinde %10 luk bir indirim uygulayabileceklerini belirtti. Kilo adet onemli degil dedi.
MustafaYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

umayya40@gmail.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al