Merhaba, başlık dikkatimi çektiği için okuma gereksinimi duydum. Ben 19 yaşındayım. Yaklaşık 4 yıldır bilgisayar sektöründe ticaret yapıyorum. 15 yaşımda başladım online oyunlar üzerinden para kazanmaya daha sonra lise son sınıfta(Web Programcılığı E.M.L) staj yaptığım firmada HTML,CSS ve SEO üzerine bilgiler edindim. Daha sonra freelance olarak SEO hizmeti sundum. Bir miktar paralar kazandım. Daha ilerisinde programlamaya yönelerek kendimdeki eksiği tamamlamam gerektiğini düşünüp PHP dilini öğrenmeye başladım. 1,5 YIL sonunda istediğim seviyeye tam olarak gelemesem de kendime göre yeterli bir konumdayım. Şuanda yazılım departmanında hizmet verdiğim ofisten size yazıyorum. Ve şunu asla unutmayın ben lise mezunuyum. Açık öğretimden 2 yıllık bölüme bu yıl yazıldım. İş tamamen sizde bitiyor. Diplomanın önemi büyük şirketler haricinde pek etkili değil. İşi iyi derecede bilirseniz rahatlıkla bu sektörde yürürsünüz. Şöyle örnek verebilirim size, eğer iyi bir yazılımcı veya tasarımcı olmayı başarırsanız insanlar sizinle iş yapmak için peşinizden koşacaktır. Bu noktaya gelmeyi başardığınız zaman diplomanın bir önemi kalmayacaktır. Şunu da asla unutmayın insanlar diplomaya değil işe bakarlar. Sağlıcakla...