wmaraci reklam
lidertakipci

iyzico kullanan var mı? Sanal pos hk.

9 Mesajlar 2.635 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Merhaba,

Sorum net, sanal pos sistemi olarak henüz başka sağlıklı bir alternatif bulamadım.
Wordpress ve woocommerce için kullanmayı planlıyorum.

Elektronik fatura olayını nasıl hallediyoruz, iyzico bunu bizim yerimize yapıyor mu?
Başka önerebileceğiniz bir alternatif sanal pos sistemi varsa değerlendirebilirim.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
iyzico kullanıyorum "elektronik fatura" yok. Zaten iyzico vb sanal pos kullanabilmeniz için firma olmanız lazım. Doğal olarak satış başı faturayı da siz keseceksiniz.

fikiryamaci fikiryamaci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 25 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Ben iyzicoyu yeni kullanmaya başladım. Yeni kullanmaya başladığım için de olumlu olumsuz bir şey söyleyemeceğim. Faturayı kendiniz kesiyorsunuz iyzico size sadece sanalpos altyapısı sunarak ödeme almanızı sağlıyor. Elektronik fatura için sitenizin altyapısının uygun olması gerekiyor sanırım ve e-fatura çok çok yüksek cirosu olan firmalar için zorunlu bildiğim kadarıyla.

Yeni projeler peşinde

Saradeever Saradeever WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek ithalat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** O**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 2 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Ben bir önceki e ticaret sitemde payu kullanıyordum, (o zaman iyzico yoktu)

Şimdi wocommerce üzerinden yeni bir e ticaret sitesi kuruyorum, bitmek üzere, bu sitemde iyzicoyla çalışacağım çünkü hem giriş aidatı ödemiyorsunuz hemde komisyon oranları payuya nazaran daha iyi.

Payu da hem girerken bir aidat ödeniyor ve her yıl yeniden aidat ödemesi yapılıyor. 600tl civarı.

ben güvenli buluyorum açıkçası , birçok büyük firmayla çalışıyorlar, referansları da çok sağlam,

Elektronik fatura kısmında yardımcı oluyorlarmı bir bilgim yok,

Bilgilerinize.

www.shimmer.com.tr
wmaraci
wmaraci

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Hepsini kullanmış biri olarak en iyisi bankadan pos almak. Ama suan her bankadan alamam birşeyler diyorsanız iPara en temizi. 5 iş gününde yatırıyor paranızı. Sanırım oranlarda %2.6 falan.
iPara'nın da woocommerce eklentisi var. Taksit tabolsu falan çıkıyor, kullanışlı.

Saradeever Saradeever WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / K
  • Meslek ithalat
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** O**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 2 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Her bankadan hesap açtırmak ve sıkıntılı sanal pos süreçleri beni hep geri itti o fikirden, ayrıca bankalara ödenilen hesap işletim ücretleri pos ücretleri derken yine bir gider çıkıyor ortaya , ben bu yüzden tercih etmedim hiç

www.shimmer.com.tr

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
iyzico komisyon oranları %10 u buluyor tavsiye etmem en garantisi payu

sineer sineer Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 373 / 151
  • Ticaret 30, (%100)
www.paytr.com ben bunu kullanıyorum. Bir inceleyin dilerseniz. İyzico başvurumu yarıda bırakıp bunu tercih etttim.

Bizcehost.com İnternet ve Bilişim Hizmetleri

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
iyzico sağlıklı bir alternatif olarak görünüyor komisyon oranı sabit değil mi %2.5 diye belirtilmiş ama? Bir de neden her bankadan hesap açılması lazım pek anlamayamadım o durumu..

Benim derdim cüzzi de olsa kendi komisyonunu kırpsın bana hizmet sunsun, 0.25 kuruş işlem ücreti ve %2.5 komisyon diyor, 100 lirada 2-3 lira gayet uygun bencr ama tabi söylendiği gibi mi..

Ek Olarak:

Hermes adlı üyeden alıntı

iyzico kullanıyorum "elektronik fatura" yok. Zaten iyzico vb sanal pos kullanabilmeniz için firma olmanız lazım. Doğal olarak satış başı faturayı da siz keseceksiniz.

Eğer internet ortamında elektronik fatura zorunluluğumuz yok ise mantıklı, değerlendirmek için daha keyifli olacaktır.

fikiryamaci adlı üyeden alıntı

Ben iyzicoyu yeni kullanmaya başladım. Yeni kullanmaya başladığım için de olumlu olumsuz bir şey söyleyemeceğim. Faturayı kendiniz kesiyorsunuz iyzico size sadece sanalpos altyapısı sunarak ödeme almanızı sağlıyor. Elektronik fatura için sitenizin altyapısının uygun olması gerekiyor sanırım ve e-fatura çok çok yüksek cirosu olan firmalar için zorunlu bildiğim kadarıyla.

E-Fatura ile ilgili bir kaç makalede bu tarz bir zorunluluk ile ilgili yönergeye denk gelmiştim bu düşündürüyordu beni, bahsettiğim gibi bir yük yoksa, oldukça iyi diyebilirim.

Benim ihtiyacım olan da net olarak sanal pos kullansın müşteriler, hiçbirimizin başı ağrımasın. İlerleyen günlerde yine danışmak isterim. Web adresiniz ve işleyişi incelemek için pm alabilirim.

Saradeever adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Ben bir önceki e ticaret sitemde payu kullanıyordum, (o zaman iyzico yoktu)

Şimdi wocommerce üzerinden yeni bir e ticaret sitesi kuruyorum, bitmek üzere, bu sitemde iyzicoyla çalışacağım çünkü hem giriş aidatı ödemiyorsunuz hemde komisyon oranları payuya nazaran daha iyi.

Payu da hem girerken bir aidat ödeniyor ve her yıl yeniden aidat ödemesi yapılıyor. 600tl civarı.

ben güvenli buluyorum açıkçası , birçok büyük firmayla çalışıyorlar, referansları da çok sağlam,

Elektronik fatura kısmında yardımcı oluyorlarmı bir bilgim yok,

Bilgilerinize.

Komisyon olarak net olarak 0.25 kuruş işlem ücreti + %2.5 olarak belirtmişler ancak bu sabit rakam mı bilemedim, başka arkadaşlar farklı komisyonlardan bahsediyor.

impjix adlı üyeden alıntı

Hepsini kullanmış biri olarak en iyisi bankadan pos almak. Ama suan her bankadan alamam birşeyler diyorsanız iPara en temizi. 5 iş gününde yatırıyor paranızı. Sanırım oranlarda %2.6 falan.
iPara'nın da woocommerce eklentisi var. Taksit tabolsu falan çıkıyor, kullanışlı.

Bankalarla uğraşacak düzeyde bir yapıya sahip değilim, zaten işlem hacmim de başlangıç olarak oldukça düşük olacak, 200-300 TL için banka yolu zor olur, ilerleyen zamanda değerlendirilebilir.

iPara nedense hiçbir şekilde güven vermedi bana, internette de sadece reklam yazıları mevcut, yer alması zaman alacak gibi görünüyor. Taksit tablosu, komisyonları vs. hiçbir bilgiye siteden erişemedim, yönlendirebilir misiniz?

turkojen34 adlı üyeden alıntı

iyzico komisyon oranları %10 u buluyor tavsiye etmem en garantisi payu

bu konuda nereden teyit alabilirim komisyon oranı değişken mi?

sineer adlı üyeden alıntı

www.paytr.com ben bunu kullanıyorum. Bir inceleyin dilerseniz. İyzico başvurumu yarıda bırakıp bunu tercih etttim.

Peki neden?

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al