wmaraci reklam
lidertakipci

Manav mı kırtasiye mi açmalıyım

24 Mesajlar 5.278 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MustafaYilmazz MustafaYilmazz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çoban
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 13 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşlar 15 bin kadar sermayem var doğru düzgün site bulamadım kafama yatan .. şimdi kırtasiye mi manav mı açayım bu konuda tecrübesi olan var mı yine sitelerimle uğraşacağım ama 2 yılımı alacak. bu sürede bu işlerden birini yapmayı düşünüyorum. farklı önerisi olan varsa yazabilir

GAZİANTEP
wmaraci
reklam

ChesterFiel ChesterFiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İnşaat Teknikeri
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 86 / 274
  • Ticaret 7, (%100)
Ticaret zor iş. Ya batarsın ya çıkarsın iki sektöre de olumsuz bakıyorum yinede tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır
MustafaYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Şuan ne işle meşgulsen bence devam et, o sermayeni de vadeli hesap aç en yüksek faizi veren banka hangisi ise ona yatır. Olur da ilerleyen zaman da karşına iyi bir fırsat gelirse o zaman o parayı değerlendirirsin.
MustafaYilmazz

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

• Üyelik 19.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çoban
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 13 / 21
  • Ticaret 1, (%100)
SerkanALAZ yaşım 27 tarih mezunuyum hiç bir mesleğim işim yok aileme bağlı olmamam gerekiyor artık bir yol çizmem lazım atanacağım da yok . o yüzden biranönce başlamam lazım . dedim elime iyi site geçer yok o da yok en iyisi bir yandan işimi yapmam bir yandan site işleriyle uğraşmak . evlilik yaşımız da geldi :)
SerkanERGUN

kişi bu mesajı beğendi.

GAZİANTEP
wmaraci
wmaraci

halo9217 halo9217 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 624
  • Beğeniler 199 / 105
  • Ticaret 0, (%0)
kırtasiye de olur manav da kırtasiye olursa test kitapları vs. satarsan ve bir de ilkokul, ortaokul, lise vs. anlaşırsan test kitapları vs. satabilirsin.
manav açmak istiyorsan organik ürünlere önem vererek müşteri elde edebilirsin halk pazarına da çıkarsan müşteri tutarsın

Çanakkale

Since1912 Since1912 Metaren.net.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
Kırtasiyede kar marjı yüksek, dayanıklı mal ancak sürüm pek yok. Manavda da kar marjı yüksek, ancak çabuk bozulabilecek mal sürüm iyi. Kupon bir yerde manav açman lazım ki sağlam paralar kazanabilesin.

Bilgisayar donanımından az biraz anlıyorsan her bilgisayar tamircisi gibi sende bir mekan açabilirsin :) Hem sitelerinden kopmazsın, hemde yavaş yavaş kendini geliştirirsin. Birde 3-5 ayda olsa tecrübesi olan bir çırak al yanına.

Metaren.NET.TR

SenolK SenolK WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum ABD
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 362 / 281
  • Ticaret 11, (%100)
Kesinlikle kirtasiye acmalisin ders notlari test kitaplari vs diger rakiplerine gore one cikabilecegin her seyi yaparsan guzel para kazanirsin. Manavda urunlerin curumesi vsvs iskence olur senin icin surekli bir nakliye ve mal getirme telasin olur.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
15 bin TL ile araba alıp satmaya başlayabilirsin. 13 bine al, 14 bine sat. Sahibinden.com da bakan çok olur. Kırtasiye için okul yanında dükkan kiralaman gerekecek. 600 kira desen, ayda en az 1000 TL kazanman gerek. İşin içine çocuklar pc den kendi ödevlerini hazırlayıp yazıcıdan çıkarsın dersen daha karlı olur. Renkli yazıcı daha iyi iş yapar. Fotokopi ve kart kaplama (kimlik kartı, a4 kartı, iş kimliği kartı) işi de eklersen çook iyi olur. Öğretmenler öğrencileri için a4 kağıdına gerekli bilgileri çıkartıp kaplama yaptırıyor. Normal kırtasiye açman daha mantıklı gibi düşünülebilir. Yeterki zengin görünümlü olmalı. Manav da iyi. Sebze meyve ihtiyaç. Bunun için de dükkan kiralamak şart. Perakendecileri v.s.. bu işi yapanları araştır, o yerlerde bol bol dolaş, ücretsiz çalış, işin inceliklerini öğren, meyveyi sebzeyi taze tutma yollarını öğren. Karar senin. Her ikisinde de araştırıp öğrenmeden direkt açarsan, batarsın. Her iş için geçerli. Tarih mezunuysan kpss ye çalış işe gir. En iyi yol bu bence.

shn shn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad Ş** S**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 1, (%100)
Manav açmalısın. Bunu eticaret ile de desteklersen kral sensin :)

• Üyelik 19.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek çoban
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 13 / 21
  • Ticaret 1, (%100)

Teveccüh adlı üyeden alıntı

15 bin TL ile araba alıp satmaya başlayabilirsin. 13 bine al, 14 bine sat. Sahibinden.com da bakan çok olur. Kırtasiye için okul yanında dükkan kiralaman gerekecek. 600 kira desen, ayda en az 1000 TL kazanman gerek. İşin içine çocuklar pc den kendi ödevlerini hazırlayıp yazıcıdan çıkarsın dersen daha karlı olur. Renkli yazıcı daha iyi iş yapar. Fotokopi ve kart kaplama (kimlik kartı, a4 kartı, iş kimliği kartı) işi de eklersen çook iyi olur. Öğretmenler öğrencileri için a4 kağıdına gerekli bilgileri çıkartıp kaplama yaptırıyor. Normal kırtasiye açman daha mantıklı gibi düşünülebilir. Yeterki zengin görünümlü olmalı. Manav da iyi. Sebze meyve ihtiyaç. Bunun için de dükkan kiralamak şart. Perakendecileri v.s.. bu işi yapanları araştır, o yerlerde bol bol dolaş, ücretsiz çalış, işin inceliklerini öğren, meyveyi sebzeyi taze tutma yollarını öğren. Karar senin. Her ikisinde de araştırıp öğrenmeden direkt açarsan, batarsın. Her iş için geçerli. Tarih mezunuysan kpss ye çalış işe gir. En iyi yol bu bence.

herşeyi çok güzel söyledin de kpss çalış demeseydin iyidi mülakatta geldi sıkıntı yani o konuyu kapattım araba konusunda da bilmiyorum hep kötü tecrübelerim var :)
kararsızım hala . aslında kırtasiye tam benlik ama sezonda geçti sayılır uygun yerde bulamadım

Ek Olarak: @[halo9217](userid:59742) valla bilgisayar işini hiç düşünmedim kafamı karıştırma :)
@[shn](userid:32004) bende düşündüm aslında bunu bnun için mobil uygulama yapmayı düşünüyorum gaziantep içinde online manav diye :)
@[ReXTeor](userid:43379) valla kırtasiyede aklım ama manav olacak gibi .

herkese teşekkürler. bu işlerde tecrübesi olanlar da yazarsa iiy olur özellikle manavda

GAZİANTEP
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al