wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Ustaları Yardımınız Lazım

8 Mesajlar 1.024 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

szmania szmania WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 20 / 29
  • Ticaret 9, (%100)
Öncelikle herkeslere merhabalar.

Arkadaşlar günlük ortalama 2.5 hiti olan bir sitem var. Sitem blogger üzerinde ve özel alan adım var. Alan adım isimtescil firmasında. Blogger'ın artık bana yetmediğini düşünüyorum ve bu yüzden wordpress'e geçmek üzereyim. Turhost firmasından hosting, themeforestten newsmag adlı temayı alacağım. Bir kaç gündür localhost üzerinde çalışıyorum. Wordpress mantığını biraz kavrar gibi oldum. Bunun dışınnda indirdiğim newsmag demo temayı da büyük ölçüde çözdüm. Gelelim çözemediklerime :)

Siteyi bloggerdan wordpress e taşımadan önce gerekli işlemleri localhost üzerinde yapmak istiyorum. Böylelikle siteyi bakım moduna almak zorunda kalmayacağım. Ve bir kaç günde olsa hit kaybetmeyeceğim. Ama işte burada kafamda deli sorular oluşuyor. Şimdi hosting firmasında cpanel ve wordpress hosting diye seçenekler var.

Hangisini alsam bilmiyorum. Wordpress hostingden kasıt: wordpress hosting aslında cpanel'in aynısıdır. sadece onun içinde kurulmayı bekleyen wordpress klasörü vardır - mıdır? Bu sorunun cevabı önemli benim için.

Bir ikincisi cpanel aldık diyelim. işlerimizi hallettik ve sıra geldi uploada. upload yaparken hangi dosyaları upload edeceğiz. benim düşüncem şu yönde: wamp klasöründeki wordpress dosyasını olduğu gibi upload edeceğiz. Doğru mudur?

Wordpress hostin aldık ve kurulumunu yaptık diyelim. localhost işleri sonrası neleri upload edecez. sonuçta hostta wordpress kurduk. tekrar wordpress klasörü upload etmek mantıksız olur. Doğru düşünüyor muyum? Yoksa saçmalıyor muyum?

Yukarıdakileri sayenizde öğredim diyelim. upload işine gelince localhosttaki yazı resimlerin adresi http://localhost/wordpress/ategory/vs vs şeklinde olacak. Bunu otomatik düzelten bir eklenti var mı? varsa bu eklenti hangi işlem aralığında kullanılmalıdır.

bunun dışında cpanel aldık diyelim. cpanel kurulum gerektiren birşey midir?

Aklımdaki sorular şu an için bunlar. Şimdiden teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

tezindir tezindir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
taşıma filan yapma , farklı bir site kur nasıl kurulur denemeler yap aslında wp cok kolay . ama bu kadar bılgısızlık ıle tasıma yapma , 1 hafta 1 ay kavramaya bak . sonra tasırsın .
szmania

kişi bu mesajı beğendi.

Kaanep Kaanep WordPress Optimization! Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 12 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
http://wpmavi.com/blog/bloggerdan-wordpresse-gecis.html bunu deneyebillirsin hocam bence, eğer aklına uymazsa bloggerdan yazıları export edip / wordpress de içeri aktar diyebillirsiniz. ama seo kaybı olabillir makale adları vs.
szmania

kişi bu mesajı beğendi.

CMS Hizmetleri - CmsHizmetleri.com (CMS Hosting, CMS Optimizasyon Çözümleri)

szmania szmania WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 20 / 29
  • Ticaret 9, (%100)

tezindir adlı üyeden alıntı

taşıma filan yapma , farklı bir site kur nasıl kurulur denemeler yap aslında wp cok kolay . ama bu kadar bılgısızlık ıle tasıma yapma , 1 hafta 1 ay kavramaya bak . sonra tasırsın .

hocam 10 gündür falan zaten baya uğraştım. kurulum taşıma işlerini anlatan bi ton yazı okudum ve video izledim. o kısımda sorun yok. sorun localhost kullanınca başlıyor. yoksa şu an başlasam sorunsuz taşırım diye düşünüyorum. ama o zaman sitey 3-4 bakım moduna almam gerekir. bu süreden kurtulmak için localhostta çalışıyorum. işte localhostta işlerim bitince neler yapacam onu çözemedim.

Ek Olarak:

Kaanep adlı üyeden alıntı

http://wpmavi.com/blog/bloggerdan-wordpresse-gecis.html bunu deneyebillirsin hocam bence, eğer aklına uymazsa bloggerdan yazıları export edip / wordpress de içeri aktar diyebillirsiniz. ama seo kaybı olabillir makale adları vs.

hocam o yazıyı 100 defa okumuşumdur. virgülüne kadar biliyorum. url yapısı değişmeyeceği için seo kaybetmeyeceğim. ama ben localhost ta çalışaağım. o yazı direk taşımadan bahsediyor.

wmaraci
wmaraci

tezindir tezindir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 4 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
bir hosting al , domainin neredeyse dns yonlendır . wp dosyalarını sunucuya yukle . bir veritabanı olustur . wp kurulumu acılır sıtede bilgilerini gir sonra temanı upload et , bu kadar
szmania

kişi bu mesajı beğendi.

sineer sineer Web Hosting Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 373 / 151
  • Ticaret 30, (%100)
Wordpress hostingler zaten cpanel hostinglerdir sadece satış bazlı veya Yeni başlayanları yönlendirmek için o şekilde satışa sunulur. Localhostta çalıltığın wordpress dosyalarını direk hosting içine atmanız yeterli olacaktır. Wordpress gayet açık ve net bir yazılımdır sorun yaşamazsınız.
szmania

kişi bu mesajı beğendi.

Bizcehost.com İnternet ve Bilişim Hizmetleri

Kaanep Kaanep WordPress Optimization! Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 12 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
şimdi şöyle bir olay var, localhostta yaptığında tekrar siteye taşımakla uğraşacaksın muhtemelen karakter hatası vb. bir ton hata ile karşılaşıcaksın ilk deneyimin olduğu için :)
szmania

kişi bu mesajı beğendi.

CMS Hizmetleri - CmsHizmetleri.com (CMS Hosting, CMS Optimizasyon Çözümleri)

Balmorhea Balmorhea None. Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek --
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 231
  • Beğeniler 91 / 57
  • Ticaret 10, (%90)
"Localhosttan webhostinge geçiş taşıma" diye aratırsanız googleda gerekli bilgiye ulaşırsınız.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al