freelance iş ilanları

Ekonomi Halkı Eziyor | Çare : HULK

3 Mesajlar 780 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Orta direk adamsın. Halksın. Sıcağın altında yürüyorsun. O kadar sıcak ki alnından akan terlerin gözüne giriyor. Susamaya başlıyorsun. Yüzünden akan teri silmediğin için dudaklarının kenarından süzülüyor ve ağzına tuzlu bir tat geliyor. Tuz seni daha da susatıyor. Peki sonra ne oluyor ? Etrafta BİM, ŞOK gibi marketler yok suya 1 TL belki 1.5 TL vermen gerekiyor diye biraz daha sabrediyorsun.

Onca sabrın sonunda sırtından akan terin çatalından aşağı doğru süzüldüğünü fark ettiğin an dayanamayıp gidiyor 75 kuruşa 1 şişe su alıyorsun ve ekonomi karşısında halk olarak 1-0 geriye düşünüyorsun.

Değerinden pahalı , ama etraftaki satıcılara göre ucuza almanın sevinci ile kana kana içtiğin suyun acısı çişin geldiğinde çıkacak.Çişin gelmeye başlıyor. Sen halksın, dirençlisin, dayanıklısın. Dayanabildiğin kadar dayanmaya çalışıyorsun. 50 kuruşluk suya 75 kuruş ödeten ekonomi canavarı ile savaşın daha yeni başlıyor olacak. Halksan eğer öyle bir iki savaşta yılmazsın tabi ki. Şimdi 75 kuruşluk suyu 1 TL lik wc de işeyerek rahatlayacaksın. Ödediğin 1 TL nin hakkını verebilmek için son damlasına kadar işiyorsun ve rahatlıyorsun. O kadar rahatladın ki ekonomi karşısında 2-0 yenilgi halinde olman umrunda bile değil.
Sıcağın alnında yürürken rahatlamak için ara sıra mağazaların kapılarının yakınlarından geçip klimanın rüzgarını sırtından hissetmeye çalışıyorsun. Belki bazı mağazalara girip cıkıyorsun ama yinede acıktığını hissediyorsun. Zaten sen halksın. Yiyeceğin yemek ya simittir ya ekmek.

Simit ile ekmek aynı fiyata satılıyor. Cebinde ki 1.25 i ekmeğe versen ailen doyar ama toplumsal kültür,baskı ve ekonominin hain planları ekmeği alıp sokakta yiye yiye gitmeni uygun olmuyor. Ailecek ekmek yiyeceğin paraya gidip ufacık bir simit alıyorsun. Ekonomi canavarı durmuyor ve tam gaz yoluna devam ediyor. Hattrick ! Ekonomi seni ezmeye devam ediyor zavallı halk. Durum 3-0

Suyunu içtin, işedin,karnını doyurdun. Herşey harika mı ? Hayır. Güneş hala tepeden yakıyor, beynin eriyip labne kıvamına gelmek üzeri. Yediğin simit midene oturdu. Aklınta binlerce düşünce ve simitin getirdiği sıcaklık ile birleşen susuzluk hissi tavan yaptı. O zaman 75 kuruşa bir su için 1 TL karşılığında o suyu vücudundan atarak maçı bitmek bilmeyen bir kısır döngüye sok. Zaten halk bu maça hükmen mağlup başlamamış mıydı?

Öyle aklımda olan bir konuyu kendimce yazmıştım devamını okumak için tıklayabilrsiniz .

wmaraci
reklam

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Bence blogunun yorum kısmına bir çözüm bulmalısın. Şahsen isim,e-posta,site adresi ve mesaj alanı olsa yeterli. Az önce yorum yapacaktım, bu şekil olmayınca bana uymadı çıktım.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

Teveccüh adlı üyeden alıntı

Bence blogunun yorum kısmına bir çözüm bulmalısın. Şahsen isim,e-posta,site adresi ve mesaj alanı olsa yeterli. Az önce yorum yapacaktım, bu şekil olmayınca bana uymadı çıktım.

Dikkate alacağım ;) yorumunu buradan da yapabilirsin istersen :)

Ek Olarak: Düzelttim yorum kısmini

Ek Olarak:

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al