wmaraci reklam
lidertakipci

Bireysel Şirket Açmak İstiyorum ? (A.Ş) Çok Basit Diye Biliyorum ? NASIL AÇILIR ?

16 Mesajlar 2.710 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hasanayt hasanayt Ogreniyor.php Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar XXX A.Ş. şirketi açmak istiyorum artık nasıl olursa pek fikrim yok bir duyduğuma göre şahıs şirketi olarak da açabilirim diğer duyduğuma göre de %1 Abime(tanıdığıma) hisse vererek A.Ş. Açılabilir ?

Duyduğum'a göre :) : Şirket açmak meziyet değildir, önemli olan işletmek ve ticaret yapabilmektir. Bu sözle ilerleyerek bir muhasebeci işte birde evi ofis olarak göstermek(evi ofis olarak göstermek için bir masa bir bilgisayar, mühür v.b yeterliymiş sanırım. [Varsa bilginiz söyleyin lütfen] )

Ek olarak bildiklerinizi ve yanlış bildiklerimi böyle prosedür gibi uzatmadan halk dilinde tabiri gibi lappss :) diye söylerseniz sevinirim :)

wmaraci
reklam

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 38 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Buradan alalım sizi
Anonim şirketinde şahıs olmaz tüzel olunur ltd şti de de tüzel olursunuz öyle aş evde açılacak bir şey değil basit değil .

Sürekli destek verir. https://kayweb.net

sguneci sguneci SG Kimlik Onayı
  • Üyelik 22.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 179 / 154
  • Ticaret 2, (%100)
Yanlış öğrenmişsiniz. A.Ş. en zor olanı. ;)
Siz Adi Şirket (Şahıs Şirketi) açacaksınız.

Ek Olarak: Şimdi düşündüm de A.Ş. derken Anonim Şirketi değil de, Adi Şirket'i kastetmiş olabilir misiniz acaba?
hasanayt VolkanYildiz

kişi bu mesajı beğendi.

Beyaz Beyaz SYSTEM Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SYSTEM
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 53 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Adi şirket için nasıl bir yol izlemeliyiz ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

sguneci adlı üyeden alıntı

Yanlış öğrenmişsiniz. A.Ş. en zor olanı. ;)
Siz Adi Şirket (Şahıs Şirketi) açacaksınız.

Ek Olarak: Şimdi düşündüm de A.Ş. derken Anonim Şirketi değil de, Adi Şirket'i kastetmiş olabilir misiniz acaba?

Evet hocam Anonim'i biliyoruz :) keşke olsa Ben Adi Ş. hakkında bilgi almak istiyorum da şahıs şirketi işte

Ek Olarak:

SSD adlı üyeden alıntı

Buradan alalım sizi
Anonim şirketinde şahıs olmaz tüzel olunur ltd şti de de tüzel olursunuz öyle aş evde açılacak bir şey değil basit değil .

Hocam iki tarafa çekilecek bir kısaltma malesef :) (Adi Şirket=Şahıs Şirketi)

iFurkan iFurkan Webmaster Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İçerik Yazarı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 292 / 158
  • Ticaret 29, (%97)
Neden a.ş veya ltd?
Ben de projem için kuracaktım fakat muhasebeci gereksiz olduğunu başta 600 TL gibi bir ücret ile ticaret odasına kayıt yaptırıp normal fatura kesebileceğimi söyledi. Siz de bir muhasebeci ile görüşün bence.

ishana ishana Su akar yolunu bulur. Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 104 / 107
  • Ticaret 0, (%0)
adi şirket ile gelirlerinizi vergilendirebilirsiniz. sizin için yeterli olacaktır. ilerleyen günlerde daha da büyümek isterseniz şirketinizi kurar ve işinize bakarsınız. şimdilik adi şirket ile idare edin.
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

Bu devirde en zor erdem insan olmaktır.
Keyifle.Net - Keyfine Göre Takıl

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)
ishana Baykan @[FurkanİPEKCİ](userid:56099) Arkadaşlar hepinize hem sorayım yanlış değil ise sizde bilgilendirin 29 yaşını aşmamış genç girişimcilere 3 yıl vergi yok diye biliyorum.

Ek Olarak:

Baykan adlı üyeden alıntı

Bagkur, muhasebeci, defter gibi giderler sabit giderlerinizin basinda gelecektir. Eger attiginiz tas urkuttugunuz kurbagaya degmeyecekse kdvsini odeyin tanidik bir sirkete fatura kestirin.

Aslında en mantıklısı ama tanıdık bir şirket olmadığı için problem :)

• Üyelik 01.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Makine T.
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 878
  • Beğeniler 126 / 125
  • Ticaret 6, (%100)

Baykan adlı üyeden alıntı

Tam bilmiyorum ama tesvik vb seyler icin hic bagkur kaydi olmamasi gerekli olabilir. Sirket acilisi icin 300-600 arasi birsey oduyorlardi birde muhasebeciye defter parasi oduyorlar, limited ve anonimden cok daha az oldugunu biliyorum. Birde bagkurlari var aylik yatan. Arkadaslarimin sahis sirketleri var, gordugumde unutmazsam tam sorarim hocam. Anonim ve limited olsa yardimci olurdum ama sahisi tam bilmiyorum.

Arkadaşına sorduktan sonra birinci ağızdan öğrendiğiniz bilgilere benim ile paylaşırsanız sevinirim.

saltra saltra WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Şahıs Kuruluşu açabilmek çok kolaydır, ama benim size şahsi tavsiyem, önce muhasebeci bulmanız, ve bu işlemleri muhasebeciye yaptırmanız. Şahıs şirketi için tc kimlik numaranızı ve aslında her tc vatandaşına atanmış olan vergi numaranızı muhasebeciye iletmeniz yetecektir.

Yeni kanunlara göre şahıs firması açmak için, bir yerde çalışıyor olmanız ya da bir yere ortak olmanız engel teşkil etmez. Aksine ekstradan kendiniz için sigorta pirimi ödemek zorunda kalmazsınız. Home office olarak gösterebilir, böylece ev faturalarınızı ya da yaptığınız market aalışverişlerini gider gösterebilirsiniz.

PTT den alacağınız elektronik imza ile efatura işlemlerinizi de halledebilir, bir şirket olarak hepsiburada gibi pazar yeri sitelerinde dükkan açabilirsiniz.

Şirket açılışları için genelde 600TL gibi bir masraf çıkar ve muhasebeciler ayda 150 tl gibi bir rakam ister. Bir de fatura bastırmanız gerekir tabi...

29 yaşını aşmamış genç girişimcilere 3 yıl vergi muhafiyeti bulunmakta, fakat muhafiyetlerden yararlanmak istiorsanız, şirket kurmadan önce Girirşimcilik eğitimlerine katılıp KOSGEB sertifikanızı almanız gerekir. Daha önceden şirketinizin olmu olması farketmez, ama bu eğitimi alırken bir şirketinizin olmaması gerekir. Önce belgenizi almanız, akabinde şirketinizi kurmanız, daha sonra projenizi kosgebe sunmanız ve teşfiklerden faydalanabilmek için funnela girmeniz gerekir. Ekstra sorularınız varsa alabilirim.

www.thechaalcedon.com tasarım tişörtün adresi
hasanayt

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al